Wpis z mikrobloga

Mirki!
Poszukuję książek z kilku kategorii, bo skończyły mi się pozycje na listach:
1. sci-fi, ale takie z wizją społeczeństwa przyszłości, innym podejściem do polityki i dużą dawką nowej technologii;
2. amisze i mormoni - może być obyczajówka, może być reportaż, byleby oddawała charakter tych grup;
3. dobra zagadka, pogmatwana fabuła, mogą być podróże w czasie, może być morderstwo, ale nie mogę znać zakończenia po dwóch rozdziałach.

Pomóżcie ()
#ksiazki #ksiazka #scifi
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@batgirl: Ja czytałem ostatnio Pan lodowego ogrodu, prawie całą serię Inkwizytora i jestem w trakcie czytania książek z uniwersum metro 2033 Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@batgirl: Starość Aksolotla od Dukaja? Nie czytałem, ale mam na ToDo, więc ręczyć nie mogę. Zakładam że saga Endera poszła cała.
  • Odpowiedz
@batgirl: co do Amiszy i Mormonow, to skojarzyło mi się z tym "Strzał w Serce - Mikal Gilmore"
Trochę tam jest z Amiszami, ale chyba nie o to chodzi :>.
A co do kryminału i zagadki to może "Wzgórze Psów" ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@batgirl: jeśli chodzi o sci fi to dużo świetnych książek jest na liście zwycięzców i nominowanych do Hugo award. Polecam "Równi bogom" Asimova oraz "problem trzech ciał"
  • Odpowiedz
@batgirl: Ej jeszcze mam do przeczytania trylogię autorstwa Cixin Liu - Problem trzech ciał, Ciemny las i Koniec Śmierci. Brat mi pożyczył i zachwala, że dobre. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@suwer: sam problem trzech ciał to tylko wstęp, w kolejnych książkach znacznie mocniej rozwija się wizja przyszłości i sci-fi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Luris: wiem, chodziło mi o całą trylogię. Nagrodę Hugo dostała tylko pierwsza część, ale pozostałe tomy były chyba jeszcze lepsze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luris: nie zgodzę się, cała wizja wszechświata przedstawiona w trylogii była bardzo oryginalna. W sumie jest to sci fi, dużo ambitniejsze niż większość space oper
  • Odpowiedz