Wpis z mikrobloga

@machalsky: a twierdzisz tak na podstawie tego że jesteś typowym Januszem czy jak? Acetylen to jedno z największych dziadostw do ogarnięcia jeżeli butla spadnie lub zostanie podgrzana, oczywiście przez chwilę nic się nie stanie ,ale wzrost temperatury nie jest jej obojętny a jak już się nagrzeje.... sama wielkość strefa bezpieczeństwa w razie zdarzenia z butlą 200m powinna dać do myślenia.
@sEB-q: bo jestem inżynierem spawalnictwa, działam w oparciu o normy poczynając od nieszczęsnego BHP po normy IATF, które również wprowadzają spory rygor w zakładach pracy.

Iskry ze szlifierki kątowej nie są w stanie zrobić większej krzywdy mechanicznej lub termicznej butli poza ewentualnym uszkodzeniem lakieru.

Proszę nie nazywać mnie Januszem jeżeli nie masz do tego podstaw a wgl to powiedz mi proszę jakie zagrożenia tu widzisz?
@Gabaryt: Po pierwsze butla nie jebnie.
Po drugie nawet jakby przewód się zajął od tego są bezpieczniki ze ogień nie wejdzie do butli.
Jestem spawaczem, wiem więcej o pracy w warunkach zagrażających i nie przestrzeganiu BHP niż @machalsky bez urazy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
On przecina palnikiem a nie spawa czy szlifuje :D Butli nic się nie stanie napewno a przy palnikach są bezpieczniki zapobiegające cofce płomienia do przewodów :) Aa i nie gówno okularki tylko ciemne jak w spawarce, opiłek napewno by mu nigdzie nie wleciał, gorzej z gorącym metalem
@Nolej: tak, przemysł automotive opiera się głównie na IATF a w normach IATF wyszczególnione są normy BHP stanowisk wytwarzania, generalnie wszystko łączy się w spójną całość