Wpis z mikrobloga

Dzień dobry kochani, być może znacie aplikację Geoportal, gdzie obywatele mogą zgłaszać nieprawidłowe oznaczenia drogi, zdarzenia drogowe czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i tak dalej. Kilka dni temu zgłosiłam akt wandalizmu w moim mieście, w konkretnym miejscu, z konkretną godziną oraz szczegółami. Dziś chcąc sprawdzić czy jest jakiś postęp w sprawie troszkę się zdziwiłam, ponieważ zgłoszenie jest usunięte. Jaki może być powód? Policja znała wandala i odpuściła sprawę? A może ten wandal jest z Policji?
#pomocy #wandalizm #policja #aplikacja #niebieskiepaski
  • 11
@GrindujTopy u mnie są patrole i naprawdę spisują się super, przechadzają się tylko po spokojnych ulicach i zagadują osoby, które zachowują się poprawnie, to nic, że tuż za rogiem dzieją się złe rzeczy, kogo to interesuje, na pewno nie Policję, która ma dawać mi bezpieczeństwo. Wkurzyłam się ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sareneczka: dokładnie tak działa to w Polsce. czepiają się gówniarzy bo może ma zioło w kieszeni, które wypali z ziomkiem grając na playstation. niejednokrotnie byłem świadkiem sytuacji gdzie policja nie wychodziła nawet z samochodu gdy siedziała większa grupka i zachowywała się agresywnie czy robili dym jakiś. Na przykład sytuacja gdzie siedziałem z kolegą na ławce w nocy, piliśmy po piwie (somersby XD) a dosłownie 10m dalej odbywała się libacja alkoholowo narkotykowa
@GrindujTopy: Chłopie co ty #!$%@?, w KMZB nie ma nawet zakładek typu jazda po pijaku czy narkotyki. Takie rzeczy zgłasza się na alarmowy. KMZB jest od innych rzeczy, takich które są mniej społecznie szkodliwe i dzieją się regularnie. Np. grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją- nie zaznaczasz tego jeśli małoletni są tu i teraz w danym miejscu, bo nikt nie podjedzie tego sprawdzić. Zaznaczasz jeśli mają miejscówkę do której przychodzą np. codziennie
@abrakadabra125 proszę się uspokoić, ja wystawiłam zgłoszenie poprawnie, ten wandal robił to codziennie od około 2 tygodni, w tym samym miejscu, na tej samej ulicy, w podobnych godzinach nocych, łatwo było go złapać
@GrindujTopy kiedyś, gdy jeszcze nie wiedziałam, że Policja to obiboki i głąby to powiadomiłam ich, że kręci się pod moim domem jakiś niebezpieczny facet, który drze mordę i #!$%@? nożem. Przyjechali, spisali, przeszukali torbę. Tylko szkodza, że mnie spisali i mi przeszukali torbę zamiast temu wandalowi, który ich zdaniem nie zachowywał się wystarczająco źle, aby go uspokajać, bo najlepiej jest czekać, aż wydarzy się tragedia i dopiero wtedy reagować
@abrakadabra125 skoro jest taka opcja, że zdarzenia można zgłaszać poprzez aplikację to będę to robiła. Z Policją w moim mieście lepiej nie rozmawiać, bo niestety najczęściej czepiają się ofiar, a nie sprawców. Wydarzenie, które zgłosiłam nie przeszkadza tylko mi, ale wszystkim, którzy mieszają w okolicy, oni wykonywali telefony, ale nic z tego nie było, więc ja postanowiłam spróbować i napisać