Wpis z mikrobloga

Gram sobie karierę całkiem fajną w #fm16 i postanowiłem napisać podsumowanie jako, że mam już rok 2039. Nie kończę jej jeszcze, ale wydarzyły się tu tak #!$%@? rzeczy, że muszę xD
Moja kariera: (Jak komuś się nie chce tego czytać to niech przejdzie do ciekawostek z gry xD)

Zacząłem w Bałtyku Gdynia. Miałem wielkie plany przywróćenia Kadłubom Ekstraklasy. W 1 sezonie zająłem 3 miejsce z 6 punktami straty do awansu. W drugim sezonie nie szło mi już tak dobrze, nie była to walka o spadek, ale bicie się o środek tabeli.

Przeszedłem więc do Odry Opole, która walczyła o spadek z I Ligi. Nie udało się utrzymać (6 punktów straty do utrzymania), w przerwie letniej szukałem nowej posady co niezbyt spodobało się prezesowi i mnie #!$%@?ł na zbity pysk xD

Po 3 miesiącach poszukiwania pracy załapałem się w mińskiej Zwieździe-BGU. Spokojnie utrzymałem 1 ligę zajmując 10 miejsce. W kolejnym sezonie poprawiłem ten wynik i byłem 7. W listopadzie 2018 roku zrezygnowałem, by poprowadzić Bytovię Bytów.

W Bytovii celem było utrzymanie. Udało się go zrealizować i może 2 punkty przewagi ponad grupą spadkową to nie jest niewiadomo jaki wynik, ale jednak utrzymanie xD. W kolejnym sezonie zacząłem tak dobrze, że dostałem ofertę prowadzenia kadry Jamajki. Przyjąłem ją, nie rezygnując jednocześnie z Bytovii. Z Bytoviąudało się zająć 3 miejsce w I lidze. (1 punkt straty do awansu xD), z Jamajką awansowałem do 5 rundy eliminacji MŚ.

Tutaj jednak pojawiła się niepowtarzalna okazja. Po przyjęciu oferty z reprezentacji Danii zrezygnowałem z prowadzenia Bytovii i na dłuższy czas stałem się trenerem reprezentacyjnym. Nie udało mi się wprawdzie wywalczyć awansu na MŚ 2022 (zabrakło mi 1pkt by zając 1 miejsce w grupie eliminacyjnej), ale na EURO 2024 pojechałem po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej. Na EURO celem było wyjście z grupy. Skończyło się na 3 #!$%@? i zwolnieniu xD (0-1 z Bułgarią, 0-2 z Austrią, 0-2 z Włochami).

Bez pracy byłem jedynie tydzień. 19.07.2024 przejąłem reprezentację Urugwaju. Urusi zdobyli jedynie 7 punktów w 6 meczach eliminacji do MŚ. W pozostałych 12 meczach zdobyłem 16 punktów, na Mundial jednak nie awansowałem. Kolejnym wyzwaniem było Copa America 2027. Zacząłem je od porażki z Kolumbią 0-1. Następnie jednak pokonałem Ekwador 2-0 i Kostarykę 2-1, dzięki czemu wyszedłem z grupy. W ćwierćfinale trafiłem na Argentynę, którą pokonałem 2-0. Półfinał z Meksykiem to 3-0. W finale trafiłem na Peru. Mecz był niesamowicie nudny i przegrałem 0-1.
Eliminacje do kolejnego mundialu zacząłem źle. Nie zostałem zwolniony po zdobyciu 6 punktów w 7 meczach tylko dlatego, że dopiero co prawie wygrałem Copa America xD 12 marca 2029 roku zdecydowałem się odejsć.

Żeby przywrócić blask niegdyś wielkiej polskiej drużynie, a w tamtym momencie sezonu będącej w dolnej ósemce Ekstraklasy Legii Warszawie. Nie udało mi się już awansować do grupy mistrzowskiej, ale w grupie spadkowej wygrałem wszystkie 7 meczów. Następnie w przerwie międzysezonowej przeprowadziłem rewolucję w poznańskim stylu i #!$%@?łem prawie każdego zawodnika 1 składu. Po dokonaniu transferów stwierdziłem, że to nie ma #!$%@? sensiu i odszedłem xD. Legia w sezonie po moim odejściu znów zajęła 1 miejsce w grupie spadkowej.

Jeszcze tuż przed odejściem, znalazłem zatrudnienie w reprezentacji Kostaryki. Wywalczyłem awans na mundial 2030, na którym wyszedłem z grupy z 2 miejsca (3-0 z Mali, 0-1 z Belgią, 1-1 z Francją). W 1/8 trafiłem na Chorwatów i przegrałem 0-3.

Po mistrzostwach odszedłem do kadry Kolumbii. Odniosłem z nią największy sukces w mojej menedżerskiej karierze. Wygrałem Copa America 2031 mimo mierzenia się z największymi faworytami tej imprezy. Pokonałem Brazylię 2-2 po karnych w ćwierćfinale (oddałem w tym meczu 2 strzały xD), a następnie w finale wygrałem z Argentyną 2-0. Następnie w eliminacjach do MŚ 2034 przegrałem pierwsze 2 mecze i wygrałem kolejne 2. Wtedy jednak nadszedł patriotyczny obowiązek.

Kiedy przejmowałem Polskę to nastroje w efemowej rzeczywsitości musiały być podobne jak u nas po eliminacjach do MŚ 2010. Polacy pod wodzą Kamila Glika zdobyli w eliminacjach EURO 2032 11 punktów. 10 z nich z San Marinem i Armenią + remis 0-0 z Walią. Miałem szansę dostać się na to EURO tylnymi drzwiami, ale w barażu LN po pokonaniu Irlandii Północnej, przegrałem z Rumunią po rzutach karnych.
Następnie w LN 2032 zdobyłem 4 punkty w Dywizji A (2-1 z Bułgarią i 1-1 z Anglią) co wystarczyło do utrzymania.

Wyniki te może nie są najlepsze, ale musicie wiedzieć, że polska reprezentacja miała tragiczny skład. Coś takiego jak polska szkoła bramkarzy już nie istnieje. Podstawowym obrońcą mojej kadry, aż do 2037 roku był 31 letni obrońca (w 2037 38letni, na mundial 2038 też by pojechał, ale skończył karierę). Pomocnicy są w najlepszym wypadku średni. Jedynie napastnicy pojawiają się dobrzy, ale też nie wybitni.
Sukcesem było więc wywalczenie awansu na MŚ 2034 po wygraniu 8/10 meczów w eliminacjach (porażki 1-2 i 1-4 z Hiszpanią).

Na mundialu w Korei Południowej wylosowałem grupę śmiechu. Arabia Saudyjska, Mali i Chile to nie są potęgi. Już po 2 meczach wywalczyłem awans (3-0 z Arabami, 2-0 z Mali). W meczu z Chile wystawiłem rezerwowy skład. Skończyło się na 0-1. Trochę tego żałowałem, bo być może 1 skład by wygrał, a wtedy nie trafiłbym Włochów, z którymi przegrałem 1-2 (a których zepchnąłem do obrony Częstochowy w ostatnich 20 minutach meczu).

W LN 2034 znów się utrzymałem w Dywizji A.

Eliminacje EURO 2036 zaczęliśmy małym skandalem, gdy jeden z reprezentantów liczył na pogrom w meczu z Izraelem (pdk). Te eliminacje to znów 8/10 zwycięstw i porażki jedynie z Serbami (1-2 i 0-1). Na EURO 2036 trafiłem do grupy z Macedonią, Francją i Belgią. Z Macedonią wygrałem po męćzarniach 2-1, z Francją i z Belgią zremisowałem po 2-2 (szkoda remisu z Belgami gdzie straciłem gola w ostatniej minucie). Dało mi to awans z 1 miejsca w grupie. W 1/8 finału trafiłem na Słowenię, z którą wygrałem 5-3. W ćwierćfinale pomściliśmy Kubę Błaszczykowskiego i wygraliśmy 1-0 z Portugalią. Niestety w półfinale trafiliśmy na POTĘŻNYCH NIEMCÓW, którzy raczej nie przegrywają u siebie w meczu z Polską i nie inaczej było tutaj. 0-3 i do domu.

W LN po EURO znów się utrzymałem w Dywizji A.

Kolejne eliminacje do mundialu to 7/10 zwycięstw (2x remis z Macedonią, coś mi nie leżą xD) i awans z 1 miejsca. Na samych mistrzostwach trafiłem na Australię, Niemcy i Paragwaj (1-1, 1-2, 1-0). Niestety po wyjściu z grupy trafiłem na Francję, z którą przegrałem 1-3.

W LN po mundialu zdobyłem 4 punkty z Niemcami, a i tak spadłem z Dywizji A. #!$%@? pepiki xD

Teraz jestem już na sam koniec Eliminacji EURO 2040. Po 5 meczach ma 10 punktów i prawie pewne 2 miejsce. Pokonałem póki co 3-1 Węgry, 3-0 Litwę i Izrael, zremisowałem 2-2 z Węgrami i ofc #!$%@?łem z Czechami 2-3.

CIEKAWOSTKI Z GRY

Wicemistrzem Europy 2020 została Grecja.

Mistrzostwa Świata 2022 wygrała Holandia, wicemistrzem świata 2026 została Szwajcaria, 3 miejsce w 2030 miała Serbia.

Anglicy dalej nic nie wygrali xD, a nie przepraszam. Raz Ligę Narodów xD.

Na 11 edycji LN Anglia 6 razy zajęła 2 miejsce.

Anglicy zajęli też raz drugie miejsce na Euro i raz na mundialu. Dwukrotnie przegrywali w finale z Niemcami xD.

Od sezonu 15/16 (24 lata) w Ekstraklasie zdążyły zagrać: Radomiak, Legionovia, GKS Bełchatów, Raków, Kotwica Kołobrzeg, Olimpia Elbląg, Chrobry Głogów, Odra Opole, czy Wigry Suwałki.

W tym czasie z Ekstraklasy zdążyła spaść Legia, a na jej miejsce awansowała Polonia.

W tym czasie 17 razy mistrzem Polski zostawała Lechia, 3x Legia, 1x Lech, 3x Wisła.

W tym czasie z Ekstraklasy spadły takie marki jak Pogoń, Zagłębie Lubin, Cracovia, Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, czy wsponiana już Legia.

W tym czasie polskie drużyny 9 razy zagrały w fazie grupowej LM, występów w LE nawet nie chce mi się liczyć.

W TYM CZASIE GKS KATOWICE ANI RAZU NIE AWANSOWAŁ DO EKSTRAKLASY XDDDDDDDDD w sumie aż otaguję #ekstraklasa (przepraszam coledzy)

OD 3 SEZONÓW GRA W NIEJ ROZWÓJ XDDDDDDDD

W TYM CZASIE DALI ZA TO RADĘ SIĘ #!$%@?Ć Z I LIGI 5 RAZY XDDDDD

CO NAJŚMIESZNIEJSZE SEZON TEMU ZAJĘLI 3 MIEJSCE W I LIDZE

ZDOBYLI 55 PUNKTÓW

LIDER I WICELIDER 56 XDDDDDDDD

WICELIDER (WIGRY) PO 7 MECZACH W KOLEJNYM SEZONIE MA 0 PUNKTÓW I BB 2-15 XDDDDDD

To tyle, dziękuję za przebrnięcie. Jak macie jakieś pytania o to co się stało w tej grze to walcie śmiało.
#footballmanager #karierabartoniego
  • 10
  • Odpowiedz
@Bartoni: Masz ogromną bazę i dobrego kompa, zazdroszczę ;D
Ja tyle sezonów rozegrałem na mobilnej apce i fakt granie kadrami to czas zawala jak szalony. W 2022 objąłem Holendrów, na Euro awansowałem, wyszedłem z grupy i dostałem od Francuzów i mnie wywalili bo nie osiągnąłem ćwierćfinału ;D W tym czasie 4 razy przegrałem z Anglia - 2x LN, sparing i w grupie na Euro (w ogóle grupa Ang, Walia i Szkocja
  • Odpowiedz