Wpis z mikrobloga

Chcecie posłuchać o #arm od kilku #programista15k ? Może o tym co sądzą o #riscv albo o tym dlaczego AArch64 nie jest wcale "lepsza" od x86-64 lub czym jest option ROM w GPU?

Meh ... Zaczynam gadać jak jakiś PRowy naganiacz...
A więc do rzeczy: 5 ty odcinek naszego podcastu o wdzięcznym tytule Quo Vadis ARM"

https://youtu.be/S75UO7ygK_c
https://open.spotify.com/episode/58D1PuDsPKCwaChepKWm5K?si=BJfc6ZKMTOu4XJnnucHPzw
https://www.spreaker.com/user/10852309/semihalf-005-quo-vadis-arm

#linux #programowanie #hardware
  • 6
@Rosly: nie jestem jakimś podcastowym rodzajem człowieka, ale 90min to chyba dłuuugo. Ale to już niech się spece jakieś wypowiedzą.

Jak na moje, to odpowiednia długość "logicznej" części powinna trwać około 30-40min, niczym przeciętna droga do pracy :>

W każdym razie przesłucham części o architekturach, dzięki! :D
@patrolez: różne są zdania ale wśród osób które dużo słuchają podcastów i które znam odpowiadają 8 na 10 że to nie ma znaczenia. Zawsze możesz wznowić.
Sporo podcastów nietechnicznych trwa średnio ponad 1 godzinę więc na razie pozostajemy przy obecnej formule.
@Rosly: Wszystko pewnie zależy od osoby i nad czym pracuje. Mój ojciec pracuje na ARMach głównie i taki typowy "ARM Master Race" :D Ale on poleca nie "Qualcommy" tylko Freescale i inne jakieś małe "gówienka" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: tak, świat uC to nie jest główna oś tego o czym my mówimy, choć ja sam z nich często korzystam, o czym wspominam np w 18:22. Z innych ciekawostek w 1:13:22 mówię o mikrokontrolerach Intela! Nie wiem czy twój ojciec słyszał o Galileo, Edison, Julie, Curie, dość ciekawy przykład jak nie należy robić mikrokontrolerów ;)
nie jestem jakimś podcastowym rodzajem człowieka, ale 90min to chyba dłuuugo.

@patrolez: Większość dobrych podcastów trwa dłużej, nawet 2 albo 3h. Po prostu słuchasz na raty, a nie na jedno podejście.