Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki z #olsztyn , dostałem ciekawą propozycję pracy w waszym miescie i prosiłbym o opinie jak Wam się tam żyje.

Aktualnie mieszkam w Warszawie, ale z checią się stąd wyniosę (za duże miasto, zbyt zatłoczone, za drogie itd).

Wydaje się, że Olsztyn będzie dla mnie idealny (wolę naturę, jeziora od wielkomiejskiej dżungli), ale nie wiem jak to wygląda z czysto praktycznymi aspektami życia w tym mieście. Prosiłbym jeszcze o wskazówki w jakich lokalizacjach nie szukać/szukać mieszkania.

#olsztyn #pracbaza
  • 26
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@resuf:

lubię Zatorza. Nie chciałbym tam mieszkać, kiepski dojazd, kiepskie sąsiedztwo, brak sklepów i ogólna brzydota

Czy dojazd kiepski to zależy w którą stronę i gdzie musisz jechać (jak wszędzie), mieszkam tu cztery lata i nie zauważyłem żeby sąsiedztwo było problemem, sklepy są. Ja uważam, że to najlepsze, najładniejsze miejsce do życia w Olsztynie, z charakterem i historyczną zabudową.
@rodo_Dendron: Olsztyn przez ostatnie lata dość dobrze się rozwinął, mi się tutaj żyje bardzo dobrze. Gorzej jedynie z pracą, bez znajomości odpowiednich ciężko tutaj załapać coś co jest w miarę sensownie płatne. Latem szczególnie jest co robić, jest okazja do uprawiania sportów wodnych, mnóstwo ścieżek rowerowych w okolicznych lasach, dużo fajnych jezior i czyste powietrze. Na twoim miejscu szukałbym mieszkania gdzieś w okolicach jeziora długiego - świetna okolica i blisko centrum.
@rodo_Dendron: Jak masz już zaklepaną robotę, to Olsztyn jest fajnym miastem do życia. Ale...
-z roku na rok traci swój urok, bo betoniarz w akcji
-wieczne korki i przebudowy ciągnące się latami
-dogorywające miejskie imprezy cykliczne (heheheeh, pewnie zaraz ktoś wyskoczy z greenem xD)
-kompletny brak pomysłu na rozbudowę miasta i słabiutkie nim zarządzanie
-ceny nieruchomości zaczynają być trochę niedorzeczne

Zatorze omijaj i nie słuchaj bajeczek że tam jest fajnie. Z
@rodo_Dendron: Hej, jestem w podobnej sytuacji. Też jestem obecnie w Wawie lecz dostałem dobrą propozycję pracy w Olsztynie, z tą różnicą że ja się w Olsztynie urodziłem i regularnie to miasto odwiedzam.
Zamiast decydować za Ciebie jaka dzielnica opowiem po prostu jak dane osiedle odbieram:
Zatorze, Wojska Polskiego, Podleśna: Bardzo fajne i niestety w wielu miejscach zaniedbane osiedle. Śmiało można porównać do Pragi, niegdyś niby niebezpieczna dzielnica, lecz obecnie wszyscy "gangsterzy"
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!

Zdecydowałem się przyjąć tę ofertę pracy (wybieralem miedzy Poznaniem, ktory jest moim miastem rodzinnym).
Na początek postanowiłem, że wynajmę tylko pokoj (gdziekolwiek), a gdy dziewczyna też znajdzie pracę w Olsztynie, rozejrzymy się za jakimś mieszkaniem.