Wpis z mikrobloga

@Larsberg: Nie.
A rozwijając wypowiedz bardziej:
Gdyby Chińczycy robili niskoprofilowe membranówki tak jak klepią mechaniki to bym brał.
Na rynku nie ma 87 klawiszowej klawiatury, membranowej, ale niskoprofilowej jak (pic related 87 keys)

Nie #!$%@?ło mnie by płacić po 100-300usd za robienie sobie customowej klawiatury.
To tylko styczniki, połączone kabelkami, diodami oraz mikrokontroler za max 1usd.
Ehhh, nawet nie da się kupić tenkeyless membranówki w cenie 100-150zł, za to mechaników jest
Pobierz SpeedFight - @Larsberg: Nie.
A rozwijając wypowiedz bardziej:
Gdyby Chińczycy robil...
źródło: comment_AMemZrejEEdXI7yyroj1Fqub9QGbOZ70.jpg
@Larsberg: nie, używam zamiennie klawiatur: mechaniczna z profilem SA (więc to co masz na zdjęciu jest naprawdę niskie) oraz motylkowej z najnowszych MBP. Nie mam problemu by się "przerzucić" w razie potrzeby.
@SpeedFight: no cóż, nikt nie powiedział, że to tania zabawa.

Co do "ceny" to jest parę rzeczy za które płacisz przy lepszych klawiaturach:

- przełączniki (trochę pracy w ich opracowanie trzeba włożyć jednak)
- plastik na klawiszach i jego formowanie (ABS jest stosunkowo tani, ale z czasem się "wygłaska", PBT tego nie ma, ale jest zdecydowanie droższe i trudniejsze w pracy, dodatkowo techniki robienia klawiszy są inne, możesz mieć tani nadruk,
@Hauleth: Niby tak, ale nie do końca.
Nie jestem żadnym entuzjastą "wysokojakościowych" więc po prostu moja opinia jest pewnie zbyt negatywna ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie zajechałem w programowaniu jeszcze żadnego taniego chińskiego mechanika.
W życiu też kilka układów elektronicznych do pracy mgr z elektroniki zrobiłem i nie uważam żeby płytka PCB do klawiatury to było cokolwiek trudnego. Najwyżej dobre zadanie dla studenta 1 roku ( ͡
Pobierz SpeedFight - @Hauleth: Niby tak, ale nie do końca.
Nie jestem żadnym entuzjastą "wys...
źródło: comment_acqHtvhMQC6QEtwCQ4qvOnqrzIHnOKUn.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hauleth: ofc nie mam tutaj wcale na myśli że jeden senior pisze zajeboście na byle czym więc mechaniki nie mają sensu.
W innej pracy miałem 2 super programistów którzy co chwila kupowali jakieś customy, nawet w stylu klawiatur 40 procent. (dla mnie to po prostu xD). Z programowania też byli dobrzy. Tak więc klawiatura to tylko osobiste preferencje ( ͡ ͜ʖ ͡)