Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna samochodu. Musi to być benzyniak tani w eksploatacji. Rocznik powyżej 2015. Typy jakie najbardziej do mnie przemawiają to Ford Focus III 1.0 EcoBoost 125KM, Volvo V40 1.6 T2 120KM, Peugeot 2008 1.2 PureTech 130KM. Który z tych samochodów byście wybrali czy może polecicie coś innego? Na co dzień samochodu używam głównie poruszając się w mieście i na dojazd do pracy około 30km, ale często pokonuję też długie trasy autostrada, dość długie dystanse, ponad 1000km około raz w miesiącu więc zależy mi też na wygodzie. Kwota jaką chcę przeznaczyć na samochód to mniej więcej 60 000zl

#samochody #peugeot #ford #volvo #auto #jakieauto
  • 12
Jesli na autostrade to celuj w Focusa 1.5 150km jesli jest w zasiegu finansowym - 1.0 do jazdy miejskiej/podmiejskiej, a nawet wiejskiej sie sprawdza. W trasie 1.0 bedzie dosych halasowac.
Peugeotem 2008 przejechalem ponad tysiac kilometrow (1.6dci) i jest fajny, ale tylko fajny. Duzo plastikow. Raczej segment B upchany w crossovera anizeli segment C jak Foka i V40.
O V40 nie powiem nic.

Nie myslales np. o Kia Ceed z troche wiekszym
@KarolJuras: Co do konkretnych modeli się nie wypowiem, ale nie myślałeś o jakimś dieslu? 30km do pracy i długie trasy za tym przemawiają. Te 30km to nie jest zbyt krótka trasa na diesla, więc raczej nie musisz się martwić o jazdę na zimnym silniku i tak dalej, w dłuższej trasie spokojnie wypalisz wszystko, co do wypalenia będzie. Teraz turbiny, dwumasy i inne drogie komponenty masz również w benzyniakach. Przy przebiegu ~30k