Wpis z mikrobloga

@Renifer60: powiem tak - mialem kilku praktykantow pod soba. I jesli Mlody sluchal co sie mowilo, wykazywal sie zainteresowaniem, to mial naprawde ciekawe praktyki - wlacznie z prawdziwymi zadaniami w serwerowniach, etc.
Jak byl debil, co to przyszedl tylko godziny odbebnic, to faktycznie najpierw sie nasluchal, a potem kible sprzatal przez cala praktyke.

Jak praktykant ma w dupie i nie potrafi myslec logicznie, to ja nie bede marnowal mojego cennego
  • Odpowiedz
@billy0o: juz widze o co chodzi :)

jesli "wykazaniem sie" nazywasz zaintersowanie tematem + umiejetnosc logicznego wiazania faktow - to faktycznie - musisz sie wykazac, aby zasluzyc sobie na nauke. Praktyka ma na celu pokazanie jak wyglada to czego sie nauczyles w szkole w prawdziwym swiecie - nieraz jesty inaczej i nieraz trzeba improwizowac - do tego logika i konsekwencja na spolke z zapalem sa wyaganiem minimalnym. Jak tego brak,
  • Odpowiedz
@Renifer60: Jak juz napisalem - jesli praktykant jest chetny do nauki, ma zapal, to z usmiechem na twarzy zostane z nim nawet po godzinach, zeby pokazac/wyjasnic.
Ale jak mam kloca, co przyszedl tylko godziny odwalic i ciagle siedzi w telefone w twarzy, to nie mam zamiaru na niego czasu tracic - niech sie przyda -> kibelek :)
  • Odpowiedz
@Mecowaty: nie kazdy musi z chujem w reku przychodzic do roboty. Ty tez zawsze skaczesz z radosci przed szklanymi drzwiami? Trzeba byc czlowiekiem a nie k---a. Nie każdy praktykant jak i nie kazdy pracownik musi sie jarac tym co robi.
  • Odpowiedz
@billy0o: no to napisalem - zastanow sie nad zmiana profesji - jesli Twoja obecna praca/praktyka nie przynosi Ci radosci, nie potrafisz sie temu poswiecic, to najzwyczajniej w swiecie nie jest to dla Ciebie.
co, hobby tez masz takie a nie inne, bo mozesz sie z nim pokazac, czy hobby masz bo sprawia Ci frajde?

z praca jest tak samo - jesli praca nie pokrywa sie z Twoimi zainteresowaniami, to bedziesz
  • Odpowiedz
@Mecowaty: typie ale to nie o mnie nie widziales tagu #pdk? :D jakby mieli w branzy zostac tylko pasjonaci to bys klepal frontend bo nie byloby rak do pracy a Ty bys nie mogl awansowac. Zastanow sie nad soba.
  • Odpowiedz
@billy0o: szczerze - nie wiem co oznacza tag "pdk" - ja nie generacja fejsika.
a wiekszego badziewia jakie tutaj wyplules:

akby mieli w branzy zostac tylko pasjonaci to bys klepal frontend bo nie byloby rak do pracy a Ty bys nie mogl awansowac

to juz nie mogles napisac - naprawde zastanow sie nad soba ;)

Jestem networkingowcem/dc i mnie kodzenie nie intersuje za bardzo, chyba ze to kod routera, firewalla,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@billy0o: ja jak miałem praktyki to normalnie się zachowywał opiekun, gadaliśmy ja mu coś podpowiedziałem, on powiedział że wie Ale robi inaczej bo się przyzwyczaił, nauczył mnie jak coś tam innego się robi
  • Odpowiedz
@Snajpi: no to fajnie ze na takiego trafiles, sa normalni ludzie, ja tez sie staram zawsze wszystko wyjasniac i nie obchodzi mnie czy ktos jest pasjonatem urodzonym z klawiatura w reku czy meczy sie bo musi zarobic na chleb. Szacunek sie wszystkim nalezy i tylko janusze robia z tego voodoo i wiedze tajemnicza bo sami ledwo ogarniaja xD
  • Odpowiedz