Wpis z mikrobloga

Mirko pomocy :<
Skusilem sie na ta slynna #emigracja majac juz dosc zastoju i braku rozwoju w pracbaza. Bardzo ciepla posadka, bardzo spoko pinionzek jak na PL. No i skusilem sie na oferte w #niemcy stanowisko wyzej, wyplata tez wyzej i kurde... to nie to. Zupelnie tego nie czuje i chce panicznie wracac do #warszawa. Ktos z #korposwiat #pracbaza bankowosc wie cos o fajnych ofertach/wystawi referrala, jezeli chodzi o specow od AML/KYC? Praktycznie 6 lat expa, angielski C2 potwierdzony CPE.
  • 13
@MarteenVaanThomm zaczalem rozsylac niedawno cv, problem jest taki, ze na ostatniej pozycji wysiedziane 2 lata prawie (bez 1 miesiaca) no i teraz 3 mce tutaj. Obawiam sie, czy nie beda patrzec na mnie jak na job hopping millenialsa lol. Podrzucisz jakis kontakt na priv? Przez referrale jakos zawsze sprawniej.
@DerBankster: myślę, że nie powinieneś się tak zrażać, możesz powiedzieć na rozmowie, że musisz wrócić do PL z powodów osobistych i tyle, nikt nie będzie tego dalej drążył. Jeżeli interesuje Cie Trójmiasto to pisz PW, mam kilku znajomych w pwc i jeszcze w jednym miejscu, więc z refem nie powinno być problemu, w warszawie niestety raczej nie znajdę nikogo, kto mógłby Cie polecić.
@DerBankster: Jezunciu, wez sie przeprowadz do jakiegos normalnego kraju, a nie w tej #!$%@? bedziesz siedzial. Chociazby: Szwajcaria, Holandia, w gogole caly Benelux, nawet UK. Nawet Hiszpania bedzie ciekawsza.
Tym bardziej, ze mozliwosci Ci nie brakuje.
@mojoakajojo Still, ciagle pozostaje problem ewentualnego szybkiego przeskakiwania miedzy stanowiskami... no i koniecznosc kiszenia sie w Niemcowni. Wszystko bylo ok dopoki bylem tylko turysta, ale odkad zaczalem tu mieszkac, to jednak lepiej mi bylo w PL (zwlaszcza w Wawie). Iono, moze robie sie za stary na wyjazdy (27lvl) lol.
@mojoakajojo Jezeli masz mozliwosc podsuniecia referrala (samemu badz przez kogos), to mysle, ze jak najbardziej bedzie to pomocne. :) Nawet, jezeli sam nie siedzisz w banku. Ofc, zeby nie wyjsc na darmozjada, jezeli jakis referral siadzie, to postaram sie o jakis mily upominek. :)
@DerBankster: Od razu szczerze powiedzialem, ze nie zrobie tego. Prosze, zrozum, ja pracuje z ludzmi na poziomie CIO/CTO. Przeciez nie bede ich prosil o takie rzeczy. Jednakowoz trzymam kciuki.
PS: Uderz na lInkedin do takiego kolezki Emila Laskowskiego, aktualnie leadujacego team HRowy w JPM w Wawie. Z pewnoscia cos znajdziecie. Oni tam cierpia na wieczny niedobor sensownych ludzi z korpo backgroundem.