Wpis z mikrobloga

1. Matthijs De Ligt 58,5%
2. Milan Skriniar 14,5%
3. Gerard Pique 13,5%
4. Djene Dakonam 4,5%
4. Jose Fonte 4,5%
4. Ibrahima Konate 4,5%
Najlepszym półprawym stoperem sezonu 2018/19 zostaje Matthijs de Ligt. Dla mnie jest to wybór zaskakujący. De Ligt (zwany przez większość wykopków de Lightem) jest zawodnikiem kompletnie nie przetestowanym w najważniejszych rozgrywkach czyli ligowych. Z całym szacunkiem do Eredivisie ale to nie są rozgrywki, które weryfikują ŚO. Pada też po części teoria, że wykopki głosują tylko na zawodników z LM, bo przecież Pique też w tej LM grał i zaszedł dokładnie tak samo daleko jak Holender. Dlaczego więc Holender wygrał z taką przewagą? Bo był łatwy do zapamiętania. Romantyczny, ofensywny Ajax a tam 19 letni kapitan, który strzelił dwa gole. I mimo tego, że w fazie pucharowej Ajax tracił wiele goli a De Ligt był zazwyczaj oceniany słabiej niż Blind czy Tagliafico został w pamięci dzięki strzelanym bramkom. Druga sprawa do transfer do Barcelony/Juve. Walka o niego na pewno została łatwo zauważona. Wczoraj przy wstawianiu ankiety pisałem, że jeden zawodnik w tym sezonie odstawił całą konkurencję i chodziło mi oczywiście o Gerarda Pique. Czemu więc Pique nie wygrał, skoro grał lepiej od Holendra i w lidze i w LM? Bo wykopki posługują się wiedzą, którą kiedyś zdobyli i tak zostaje czasami latami. Dlatego jest wciąż wielu, którzy uważają Courtouis i De Geę za top chociaż za ten sezon nie zmieściliby się w top20. Pique miał słabsze momenty w karierze w ostatnich sezonach i wielu to zapamiętało. Ten sezon natomiast był jednym z najlepszym w karierze Hiszpana. Słaby sierpień i wrzesień (jak większość zawodników po mundialu) a potem kapitalna forma przez cały sezon, Pique był w tym sezonie jednym z dwóch najlepszych ŚO na świecie bez wątpienia. Stoper instytucja z ogromnym wpływem na Barcelonę. Na mirko nie jest pewnie jednak zbyt lubiany i mamy efekt jaki mamy.
#pilkanozna #premierleague #laliga #seriea #bundesliga #ligue1 #mirkofootballxi
Pobierz
źródło: comment_wB5a9RPTk44bGiYJABPCYVQtYtTqRPEL.jpg
  • 32
@seeksoul: Nie wydaje mi się żebym miał ból głowy. Po każdej ankiecie opisuję z czego moga wynikać tak dziwne wyniki, bo chyba każdy ogarnięty się zgodzi, że to są dziwne wybory. To zależy czy uznajesz to za moje oczekiwania czy stan faktyczny. Dla mnie wyższość Oblaka nad Alissonem czy Pique nad De Ligtem to fakt, nie ma tutaj pola do dyskusji. Zaraz padnie pytanie to po co w takim razie ankieta.
wyższość Oblaka nad Alissonem


@wiktorek_pl: ja np. nie oglądam La Liga, w ogóle mnie nie interesuje ta liga, podejrzewam, że jest spore grono takich osób... Niby dlaczego nie ma pola do dyskusji? W czym Oblak, który nic nie wygrał w tym sezonie jest lepszy od Alissona? Sprawdziłem na szybko statystyki i Słoweniec ma gorsze - więc... skąd ten arbitralny ton?

tak pytam, bo w wątku o bramkarzach rzucasz na prawo i
ja np. nie oglądam La Liga, w ogóle mnie nie interesuje ta liga, podejrzewam, że jest spore grono takich osób... Niby dlaczego nie ma pola do dyskusji?


@seeksoul: Chyba sam sobie odpowiedziałeś?

W czym Oblak, który nic nie wygrał w tym sezonie jest lepszy od Alissona?

@seeksoul: Od początku zaznaczaliśmy, że wybieramy tego, który najlepiej grał, nie tego, który najwięcej zdobył. Moge pisać dalej o tym jak grali Jan Oblak
Ciekawe czy jest ktoś, kto ogląda wszystkie top 5 lig, żeby rzetelnie głosować.


@popeka: Z pewnością nie ale zadam inne pytanie. Czy jest ktoś kto oglądał Eredivisie by zagłosować na De Ligta?
@wiktorek_pl No ale nadal nie widzę argumentu żadnego tylko wywyzszanie się... ale mogę poczekać

Rozumiem że oglądałeś wszystkie mecze LFC żeby mieć wyrobione zdanie o Alissonie?
Bo nadal nie rozumiem czemu obrażasz kogokolwiek kto ma inne zdanie i np. Spojrzał na suche statystyki które są zdecydowanie po stronie Brazylijczyka
odniosłeś się do wszystkich argumentów, które poruszał mirek, tylko nie do statystyk, bo nie miałbyś co odpowiedzieć XD


@KotyczCzis: @seeksoul: Jeżeli miałbym się odnosić do suchych statystyk najlepszym bramkarzem byłby Cragno z Cagliari albo Fabiański z West Hamu. Rozumiecie bezsensowność suchych statystyk? To zależy od bardzo wielu rzeczy, jak ktoś chce podać ilość czystych kont, że Alisson miał więcej o 1 niż Oblak to trzeba od razu zaznaczyć, że Alisson
@seeksoul bo statystyki bywają mylące, jak możesz mówić ze Allison był lepszy skoro sam przyznajesz, że nie oglądałeś w ogóle Oblaka, przecież to jakiś absurd. Jak dla mnie to jeśli nie obserwujesz chociaż skrótów z najważniejszych lig i nie wiesz jak grał dany zawodnik, to po prostu nie głosuj xd
@wiktorek_pl: no widzisz, czyli jednak można było uzasadnić swoje zdanie - dziękuję bardzo, to wystarczy

@Zlpnc: no nie oglądałem, więc chciałem się dowiedzieć, czy to jest jakaś zbrodnia, że nie oglądam wszystkich meczów wszystkich lig?
Jeżeli miałbym się odnosić do suchych statystyk najlepszym bramkarzem byłby Cragno z Cagliari albo Fabiański z West Hamu. Rozumiecie bezsensowność suchych statystyk? To zależy od bardzo wielu rzeczy, jak ktoś chce podać ilość czystych kont, że Alisson miał więcej o 1 niż Oblak to trzeba od razu zaznaczyć, że Alisson podejmował średnio 2 interwencje w meczu (78%) a Oblak 3,8 (83%) i miał wyższy procent obron. Do tego trzeba by wziąć pod
@wiktorek_pl: Nie żeby coś ale Pique od 39 lat nie ma formy, a wszystkie trofea ma dzięki Messiemu. Przecież wali tyle baboli w obronie, które ratuje MATS. Nie rozumiem tych pretensji że większość osób głosuje inaczej niż ty byś chciał
Nie żeby coś ale Pique od 39 lat nie ma formy, a wszystkie trofea ma dzięki Messiemu. Przecież wali tyle baboli w obronie, które ratuje MATS.


@Methes: Nie mam pojęcia na czym opierasz swoje zdanie ale na pewno nie na oglądaniu meczów Barcelony.
@wiktorek_pl: Hmm to wskazywanie eredivisie jako słabą ligę do weryfikacji obrońcy gryzie mi się z twoimi wcześniejszymi propozycjami. Taki Atal czy Lala to tak samo inny świat niż Arnold czy Kimmich. Nie dość, że grają w innych klubach o inne cele to i sama presja ze strony kibiców jest zupełnie inna. Pokuszę się o przypuszczenie graniczące pewnością, że Niemiec i Anglik w tych drużynach byliby kozakami a Algierczyk i Francuz w
Hmm to wskazywanie eredivisie jako słabą ligę do weryfikacji obrońcy gryzie mi się z twoimi wcześniejszymi propozycjami. Taki Atal czy Lala to tak samo inny świat niż Arnold czy Kimmich. Nie dość, że grają w innych klubach o inne cele to i sama presja ze strony kibiców jest zupełnie inna.


@Kristof7: Zgadzam się ale tez bez przesady. Ligue 1 to dużo lepsza liga niz obecnie eredivisie.
@wiktorek_pl:

jest zawodnikiem kompletnie nie przetestowanym w najważniejszych rozgrywkach czyli ligowych.


No #!$%@? masz rację, bija się o niego największe potęgi a ich skauci to frajerzy którzy się nie znają, muszę i m podesłać link an wykop żeby zapytali cię o zdanie.
No #!$%@? masz rację, bija się o niego największe potęgi a ich skauci to frajerzy którzy się nie znają, muszę i m podesłać link an wykop żeby zapytali cię o zdanie.


@EmDeCe: Najpierw podeślę ci link do jakiejś dobrej czytanki o czytaniu ze zrozumieniem, wtedy wrócimy do dyskusji scoutingu.
@seeksoul: nie, ale wystarczy znanie (przez "znanie" rozumiem oglądanie większości meczów) chociaż 60% zawodników wymienionych w ankiecie. Jak się nie ogląda jednej ligi to żaden wstyd, ale jak się ogląda tylko LM i PL to trochę słabo
@Rodjer: fajnie, ale czy to daje komukolwiek prawo do obrażania innych i wywyższania się, bo oglądasz więcej meczów?

zapytałem się grzecznie czemu OP uważa, że wybór Alissona to porażka ludzkości. Kilka wyzwisk później i parę komentarzy dalej dopiero doczekałem się jakiegokolwiek wyjaśnienia.
co dalej nie oznacza, że będę niżej cenił zdobywcę LM niż jakiegoś karakana ter Stegena, który przyjął czwórkę na Anfield
@seeksoul: no wybacz, jeśli Cię urażę, ale tu właśnie wychodzi to, że się nie znasz. Bo oceniamy cały sezon, a nie jeden mecz. Alisson robi babole jak z Utd czy Leicester, Ter Stegen nie (oczywiście jakieś błędy popełnia, ale nie aż takie). Problem z Alissonem jest taki, że Liverpool miał świetną defensywę. Brazylijczyk niczym się nie wykazał przez cały sezon. Analogicznie można powiedzieć, że dając do Liverpoolu Oblaka, Ter Stegena, Edersona,
@wiktorek_pl Możliwe, że pomyliłem się i skojarzyłem go z jednym z poprzednich sezonów co nie zmienia faktu, że jego błędy naprawiał Mats.
A poza tym mógłbym napisać jak autor pewnej ankiety, że to tylko była prowokacja, na którą się złapałeś ale w.e ¯_(ツ)_/¯