Wpis z mikrobloga

Jak macie jakieś pytania to walcie, wczoraj właśnie miałem ostatni dzień. Byłem młodszym managerem wiec wszystkiego nie wiem, zwłaszcza papierkowych spraw. Ale ile obrotu ma restauracja, jak wyglada praca. Może o standardy albo jakieś sytuacje? Za 2-3h będę odpowiadał na zgromadzone pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ama #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_rgRq84kbQGcThbyienWYLnzlgN790fus.jpg
  • 228
@karoleq138: Nie wiem i nie wiem, @JakTamCoTam: ponieważ trzeba by mieć więcej miejsca. Grile są przestawiane czasowo później na odpowiednie mięso, trzeba by dać 2x więcej grilli żeby to działało. Dodatkowo miejsce na jajka itd. Po prostu wszystko jest wynoszone od śniadań i przynoszone do lunchu. Jeszcze magazyny by trzeba powiększyć na ilość produktów na cały dzień tego i tego, logistycznie się nie opłaca. @Axatem: Kompletnie z tym nie
@klonopin-retard ja prdl, weź se maca we franczyze, auto w leasing i zapyl kobite żeby mieć bananowe bachy zazdrosny dzbanie xD #!$%@? ktoś działalność prowadzi to musi dupa szczypac
@NickciN: Jak jest ze standardami przechowywania żywności i jej przyrządzenia? Z racji częstych podróży nieraz jadam w McDonalds. Z reguły jest wszystko ok, smacznie i nic po tym nie ma. Niestety ostatnio strułem się już któryś raz z kolei po zjedzeniu Nuggetsów i pikantnego kurczakburgera. Wcześniej po zjedzeniu Royala również mój organizm nie przyjął tego dobrze. Należy jednak podkreślić, że takie cyrki miałem tylko po jednej restauracji, konkretnie Mc donald w
@general-tem2: standardy wszedzie takie same. Myślę, że pech. Mięso też jest trzymane max 15min w podgrzewaczu i jest wyrzucane (przynajmniej powinno być). Jeśli nie pech to jest kilka opcji
1. Mięso już przyszło złe
2. Za długo rozładowywali i mogło coś się zepsuć, niekoniecznie mięso a np. sałata
3. Może ktoś nie umył rąk według procedur (mydlenie 30sekund itd) i coś przeszło na kanapkę
4. Przebijali mięso kilka razy lub złe
@PyszneBuleczki: @NickciN:

1. Te jajka do śniadań to są świeże i tam je smażycie, czy przychodzą już gotowe i wystarczy odgrzać?
2. Czy jest szansa, że ten olej do frytek to olej palmowy? Prosiłem McD o informację, ale nie odpisali.
3. Czemu musiałem się wykłócać o bonifikarty i ostatecznie nie dostałem (byłem jednym z 3 pierwszych). Manager udawał, że nic nie wie, strasznie mnie zdenerowował. Leciał w #!$%@??
4. Macie