Wpis z mikrobloga

Znów często padają pytania dlaczego się czepiamy KK, więc zróbmy listę. Jak coś ominąłem dodawajcie w komentarzach. Myślę, że niedziela rano to dobry moment. Kolejność przypadkowa. Aha, zabrakło powodu najważniejszego - bo nie ma bozi w niebie.

- walka z in vitro
- optowanie za zakazem aborcji nawet kosztem zdrowia czy życia matki
- systemowe ukrywanie pedofilów
- stanie ponad prawem państwowym (prokuratura nie ma wglądu do dokumentów kurii - konkordat)
- komisja majątkowa już robi trzecie okrążenie z oddawaniem zagrabionego mienia, a miała być zlikwidowana już 15 lat temu
- katolicka indoktrynacja dzieci w publicznych (czyli domyślnie świeckich) placówkach
- zakaz handlu w niedzielę
- przywileje w handlu ziemią w porównaniu z obywatelami RP
- kłamstwa historyczne o tym jak nas KK bronił gdy tymczasem Targowica to byli biskupi, powstania narodowe KK potępił, a co drugi ksiądz był agentem SB
- ograniczanie dostępu do antykoncepcji, np tabletki które w Czechach kupisz przy kasie w supermarkecie są u nas na receptę
- kasa z podatków niewierzących idzie na wypłaty dla katechetów, policyjnych/wojskowych kapelanów, emerytury dla księży, remonty kościołów (wiem, wiem, zabytki, niech dyskoteki porobią w tych zabytkach, wali mnie to) itd
- kult pewnej jednostki, która imo ma sporo wspólnego z ukrywaniem pedofilii czy z milionami ofiar w afryce
- dodatkowa ocena na świadectwie z religii zawyża średnią (np ważną przy stypendiach) dyskryminując tym samym dzieci nie chodzące na religie
- sianie nienawiści względem homo, innowierców, żydów itd
- wpływanie na polityków
- rozdawanie przez miasta działek kościołowi za 5 zeta by potem KK je sprzedawał na wolnym rynku za miliony
- praktycznie żadne opodatkowanie
- propagowanie antynaukowej wizji świata

#bekazkatoli #ateizm #kosciol #wiara #religia #katolicyzm #neuropa #polska
  • 195
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lakukaracza_: w wielu punktach, tych przyziemnych masz rację (sprawy pieniężne, polityczne) jednak w tych podstawy wiary wykładasz jak dzieciak. kreujesz się na mądrego faceta, a tymczasem codziennie wieje u ciebie frustracją i demagogią. Może któryś ksiądz cię skrzywdził lub odrzucił, że prowadzisz codziennie takie miałkie wojenki osobiste. Gdybyś chciał, to poczytałbyś doktorów kościoła, którzy wraz z naukowcami godzą naukową i chrześcijańską wizję stworzenia świata. Poza tym kim jesteś ty, kim
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Zgadzam się w pełni z tym co napisałeś. Dodam też że jestem za całkowitą islamizacją Polski. Byli katolicy odnaleźli by duchowy spokój a przy okazji nasz kraj mógłby się rozwijać znacznie szybciej. Islam tępi alkoholizm, pozwala na wielożeństwo i wzmacnia więzi międzyludzie. Dzięki wsparciu Arabii Saudyjskiej zrobimy z Warszawy drugi Dubaj. Inshallah bracie.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ zgadzam się z większością punktów, ale ten historyczny jest z dupy wzięty. I psuje obraz całości.

Połowa księży nie była w SB. Targowica to nie byli ani sami biskupi, ani głównie biskupi, episkopat był po obu stronach, większość biskupów przystąpiła do Targowicy wraz z królem, bo popierała jego politykę i zrobiła to w dramatycznym geście ratowania resztek reform Sejmu Wielkiego. Wśród nich były tak wybitne jednostki jak brat królewski prymas
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego:

Absolutnie każda ciąża jest zgrożeniem dla zdrowia i życia matki.

Tak samo jak szczepionki. Mimo to nikt z nich nie rezygnuje, ALE w momentach zwiększonego zagrożenia dostosowuje się sytuację. Jak dziecko ma katar albo ledwo co przeszło przeziębienie - odracza się szczepionkę, by niepotrzebnie nie zwiększać ryzyka.

Zatem są zagrożenia w ciąży i Zagrożenia. Są takie wycenione na 1:20 000 i te można zignorować, i są takie 1:3 - i tu stanowisko KK jest nieugięte, że pomimo wysokiego ryzyka i bardzo realnego zagrożenia życia matki - ciąży nie wolno
  • Odpowiedz
Nikt z PO i nikt z SLD nie zaryzykowałby utratę społecznego poparcia, gdyby podniósł rękę na Kościół.

@BrowarPERUN: ( ͡º ͜ʖ͡º)

"Bardzo szkodliwe" oznacza, że zostawia trwałe ślady i skutki utrzymują się przez wiele lat. O ile taka antykoncepcja ma swoje reperkusje, to nauka mówi wprost - negatywne skutki są tymczasowe i w pełni odwracalne. Demonizowanie antykoncepcji i wprzęganie w to naukę (!) też jest
  • Odpowiedz
Koncepcja tagu to tak wyśmiewać wiarę by nawet mało rozgarniętym młodym ludziom kojarzyła się ona z obciachem.


@lakukaracza_: eh niby tak, ale wtedy KK wystartuje z kampania "nie wstydź się swoich wierzeń", czyli powtórka z przeszłości.

Przez to znajdą się ludzie, którzy pomyślą że powstał generalny hejt na kościół i zorganizują fanatyczny front przeciwko temu
  • Odpowiedz
@Hrabia_Horeszko: Nie uważam ze tabletki na receptę są dobre, zwłaszcza, że zdaniem mojego ginekologa nie wpływają na stałe na płodność ani inne aspekty zdrowia, a jedynie byłyby bardzo niewygodna formą antykoncepcji przez wywoływanie częstych krwawień. Plus ich skuteczność jest największa w pierwszej dobie, a znajdź mi nie prywatnego ginekologa na NFZ który Cię przyjmie tego samego dnia. Plus w tym momencie duża ilość ginekologów wypisuje recepty bez daty, która wpisuje
  • Odpowiedz
@lakukaracza_:
moja lista zarzutów wobec KK:
- system działania jest tożsamy z ustrojem totalitarnym. Chcą wobec interesujących ich obszarów zawładnąć bezsprzecznie i bezapelacyjnie. Ot, w sprawie tzw. "moralności" - KK prezentuje postawę jedynie słusznej linii, dyskredytując inne domeny które mogą coś zaburzyć (inne religie, etyka, psychologia behewioralna, itp), unikając jak ognia jakiejkolwiek dyskusji ucinając prostym "racja jest po stronie Chrystusa i tyle". Tyrania, skupiająca wszystkie elementy władzy: jedynym organem ustanawiającym zasady moralne jest Kościół, rozstrzygać i interpretować o moralności może wyłącznie Kościół, i nikomu nie wolno tego podważać. Władza ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza i medialna w jednym organie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
- tłumaczenia są pokrętne, bez zachowania jednoznacznych kryteriów. Co wg KK oznacza "naturalne", albo "pasujące do siebie i logiczne"? Nikt tego nie chce definiować, żeby nie ograniczać możliwości interpretacji, a także zostawić furtkę przy okazji niespójności. A co jeśli kwestia jest popierana przez Kościół, ale jednocześnie jest nienaturalna i nielogiczna, np. celibat? To wtedy jest poświęceniem, ofiarą dla Chrystusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co jeśli kwestia jest naturalna oraz pasująca do siebie, niekrzywdząca nikogo, a wręcz przeciwnie, np. seks oralny [do końca] w małżeństwie? Wtedy jest uruchamiana broń ostateczna - "godność" - nigdzie nie definiowana, a autorytatywnie kategoryzowana przez Kościół bez możliwości dyskusji i odwołania. Każda kwestia może być rozstrzygnięta po myśli KK za pomocą wytrychu "bo to [nie]godne człowieka i moralności".
- niekonsekwencja dogmatyczna - ot, w przypadku eutanazji podstawy są bardzo wątpliwe, konstrukt jest pośredni i łatwy do podważenia. Ot, choćby uważna lektura Biblii umożliwia nam zapoznanie się z przypadkiem Samsona, siłacza którego moc jest powiązana z długością włosów. Co robi Samson, gdy podstępem Dalila ścina mu włosy oraz wydłubuje oczy? Niszczy podpory domu, tak aby zniszczyć go i w samobójczej misji zabić swoich wrogów. Piękny przykład eutanazji - skończenia życia wobec zmian w życiu powodujących dyskomfort i ból, w dodatku zaaprobowane przez samego Boga!
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego:
wybacz, ale potwierdzenie naukowości danej hipotezy nie następuje poprzez filmik z dwójką anonimowych ludzi [o wyraźnie spolaryzowanym światopoglądzie], ale poprzez zrecenzowane badania spełniające wyśrubowane założenia metody naukowej i bezstronnej metodologii zgodnej z dostępnymi narzędziami.
Niestety, powyższa para nie prezentuje źródeł swoich przekonań, zatem można to potraktować jako "dowód anegdotyczny", który siłą rzeczy naukowy nie jest.

Zatem poproszę jeszcze raz - wskaż mi naukowe publikacje, które by to potwierdzały zgodnie
  • Odpowiedz