Wpis z mikrobloga

Znów często padają pytania dlaczego się czepiamy KK, więc zróbmy listę. Jak coś ominąłem dodawajcie w komentarzach. Myślę, że niedziela rano to dobry moment. Kolejność przypadkowa. Aha, zabrakło powodu najważniejszego - bo nie ma bozi w niebie.

- walka z in vitro
- optowanie za zakazem aborcji nawet kosztem zdrowia czy życia matki
- systemowe ukrywanie p-------w
- stanie ponad prawem państwowym (prokuratura nie ma wglądu do dokumentów kurii - konkordat)
- komisja majątkowa już robi trzecie okrążenie z oddawaniem zagrabionego mienia, a miała być zlikwidowana już 15 lat temu
- katolicka indoktrynacja dzieci w publicznych (czyli domyślnie świeckich) placówkach
- zakaz handlu w niedzielę
- przywileje w handlu ziemią w porównaniu z obywatelami RP
- kłamstwa historyczne o tym jak nas KK bronił gdy tymczasem Targowica to byli biskupi, powstania narodowe KK potępił, a co drugi ksiądz był agentem SB
- ograniczanie dostępu do antykoncepcji, np tabletki które w Czechach kupisz przy kasie w supermarkecie są u nas na receptę
- kasa z podatków niewierzących idzie na wypłaty dla katechetów, policyjnych/wojskowych kapelanów, emerytury dla księży, remonty kościołów (wiem, wiem, zabytki, niech dyskoteki porobią w tych zabytkach, wali mnie to) itd
- kult pewnej jednostki, która imo ma sporo wspólnego z ukrywaniem pedofilii czy z milionami ofiar w afryce
- dodatkowa ocena na świadectwie z religii zawyża średnią (np ważną przy stypendiach) dyskryminując tym samym dzieci nie chodzące na religie
- sianie nienawiści względem homo, innowierców, żydów itd
- wpływanie na polityków
- rozdawanie przez miasta działek kościołowi za 5 zeta by potem KK je sprzedawał na wolnym rynku za miliony
- praktycznie żadne opodatkowanie
- propagowanie antynaukowej wizji świata

#bekazkatoli #ateizm #kosciol #wiara #religia #katolicyzm #neuropa #polska
  • 195
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najbardziej lubię jak kościół używa w swojej retoryce nauki XD
Ale tylko kiedy im tego pasuje i tylko wybranych odkryć xd (czesto nawet takich z którymi wcześniej walczyli xd)
  • Odpowiedz
Są jakieś opracowania historyczne lub dokumenty wskazujące na taką ilość ?


@CyfrowyD: W Warszawie na pewno co drugi, dwóch varsavianistów i historyków mi to potwierdziło, do tych danych można dotrzeć. Natomiast w skali kraju nie wiem, możliwe że co trzeci
  • Odpowiedz
@sklerwysyny_pl Setki tysięcy stosow w Europie to protestanci.

A papież walczył o uczciwe traktowanie indian znów w przeciwieństwie do protestantów.

Co do Edenu- już w 5 wieku teologię katoliccy pisali o ewolucji. Znów mylisz z protestantami.
  • Odpowiedz
ciekawy jestem czy można zgłosić kościół za obrazę uczuć religijnych i jakby to wyglądało w praktyce ... co więcej, będąc katolikiem i uważając przykładowo, że ukrywając pedofilię narusza mój wizerunek osobisty (no bo jestem jeszcze hehe katolikiem)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pseudointeligencja z wypranymi mózgami. Tak naprawdę zwykle bydło które łatwo zmanipulować i sprzedać. Róbcie tak dalej, efekt będzie zupełnie odwroty. Przez was PIS na jesieni będzie miał większość w sejmie.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Kościół powinien być odsunięty od państwa, to jest patologia, że te pingwiny trzęsą tym krajem.

Z drugiej strony osoby lgbt nie powinny siła wprowadzać swoich gówien pod płaszczykiem tolerancji czy innego syfu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sklerwysyny_pl:

zatarcie pamięci o krwawych inkwizycjach,


Proponuję jednak poznać źródła historyczne i dowiedzieć się, co naprawę robiła inkwizycja i jakie miała konsekwencje. Przykładowo, z takich instytucji jak obrona z urzędu, które inkwizycja wprowadziła, korzystają cywilizowane kraje do
  • Odpowiedz
@Hrabia_Horeszko: niską wiedzę na temat antykoncepcji również zawdzięczamy kościołowi.
Lakuka ma na myśli antykoncepcję awaryjną, czyli tabletki dzień po. W tym przypadku liczy się szybkość, tabletki same w sobie są drogie, żeby zdobyć je szybko, obecnej trzeba wydać drugie tyle na lekarza, który wypisze.
Poza tym idąc twoim tokiem rozumowania, należy wszystkie leki dawać na receptę, bo przecież ludzie nie mają wiedzy i będą jeść je garściami.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ sporo z tych rzeczy to wina nie tyle kościoła co uległego mu państwa. Jak z kilkoma rzeczami się nie zgadzam i uważam że kośćiol może robić jak np. Wpływać na polityków jako pozarządowa organizacja będąca przedstawicielem sporej grupy Polaków. To wiele rzeczy mnie burzy i denerwuje.
  • Odpowiedz