Wpis z mikrobloga

Znów często padają pytania dlaczego się czepiamy KK, więc zróbmy listę. Jak coś ominąłem dodawajcie w komentarzach. Myślę, że niedziela rano to dobry moment. Kolejność przypadkowa. Aha, zabrakło powodu najważniejszego - bo nie ma bozi w niebie.

- walka z in vitro
- optowanie za zakazem aborcji nawet kosztem zdrowia czy życia matki
- systemowe ukrywanie pedofilów
- stanie ponad prawem państwowym (prokuratura nie ma wglądu do dokumentów kurii - konkordat)
- komisja majątkowa już robi trzecie okrążenie z oddawaniem zagrabionego mienia, a miała być zlikwidowana już 15 lat temu
- katolicka indoktrynacja dzieci w publicznych (czyli domyślnie świeckich) placówkach
- zakaz handlu w niedzielę
- przywileje w handlu ziemią w porównaniu z obywatelami RP
- kłamstwa historyczne o tym jak nas KK bronił gdy tymczasem Targowica to byli biskupi, powstania narodowe KK potępił, a co drugi ksiądz był agentem SB
- ograniczanie dostępu do antykoncepcji, np tabletki które w Czechach kupisz przy kasie w supermarkecie są u nas na receptę
- kasa z podatków niewierzących idzie na wypłaty dla katechetów, policyjnych/wojskowych kapelanów, emerytury dla księży, remonty kościołów (wiem, wiem, zabytki, niech dyskoteki porobią w tych zabytkach, wali mnie to) itd
- kult pewnej jednostki, która imo ma sporo wspólnego z ukrywaniem pedofilii czy z milionami ofiar w afryce
- dodatkowa ocena na świadectwie z religii zawyża średnią (np ważną przy stypendiach) dyskryminując tym samym dzieci nie chodzące na religie
- sianie nienawiści względem homo, innowierców, żydów itd
- wpływanie na polityków
- rozdawanie przez miasta działek kościołowi za 5 zeta by potem KK je sprzedawał na wolnym rynku za miliony
- praktycznie żadne opodatkowanie
- propagowanie antynaukowej wizji świata

#bekazkatoli #ateizm #kosciol #wiara #religia #katolicyzm #neuropa #polska
  • 195
  • Odpowiedz
problem w tym, że nie czepiacie się KK, tylko się #!$%@? do katolików. Śmiejecie się z ich przekonań, ich decyzji, ich modlitwy i ich wiary.


@RRybak: #bekazkatoli właśnie po to jest. Koncepcja tagu to tak wyśmiewać wiarę by nawet mało rozgarniętym młodym ludziom kojarzyła się ona z obciachem. Niech sobie tam na #ateizm liżą tyłki wzajemnie kolejnymi filozoficznymi wywodami, które docierają tylko do autora i jego trzech kolegów. Ogień zwalczaj ogniem
  • Odpowiedz
  • 10
@sklerwysyny_pl Khem khem, muzyka organowa jest piękna i złożona (chyba, że się za chwilę dowiem, że Bach i Hendel to miernoty).
Niestety problem leży w tym, że ją często gęsto grają ją ludzie, którzy grać nie potrafią i się tego słuchać wtedy nie da.
Co by nie mówić o KK to miał ogromny wkład w architekturę i sztukę jako taką. Masz przecież kościoły, w których są rzeźby czy wiszą obrazy naprawdę wielkich
  • Odpowiedz
remonty kościołów (wiem, wiem, zabytki, niech dyskoteki porobią w tych zabytkach, wali mnie to)


biblioteki ;D, dachy we wszystkich kościołach są wyremontowane xD
@lakukaracza_:
  • Odpowiedz
co drugi ksiądz był agentem SB


@lakukaracza_: Są jakieś opracowania historyczne lub dokumenty wskazujące na taką ilość ? Szukałem na google, ale pokazuje mi tylko jednego konkretnego księdza i spam artykułów o nim.

Co do tych spraw z ziemią to racja, ale jak dla mnie to coś w stylu układu gdzie obok siebie są państwo i kościół. I kościół powinien dostać po łapach, ale tak samo państwo, bo ilość pieniędzy marnotrawiona
  • Odpowiedz
  • 67
@wykopowaswinia Swojego czasu podczas wizyty w Afryce stwierdziła, że używanie prezerwatyw to generalnie zbrodnia i nie można.
No rzeczywiście genialny pomysł na kontynencie dotkniętym plagą HIV.
  • Odpowiedz
pokazuje mi tylko jednego konkretnego księdza i spam artykułów o nim.


@CyfrowyD: W samym dokumencie "Nie mów nikomu" na czterech księży masz trzech TW. Dane o połowie to oczywiście moja przesada, opracowań historycznych nie znam.
  • Odpowiedz
dlaczego się czepiamy KK


@lakukaracza_: bo komuchy tak już mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

absolutnie nic z rzeczy które wymieniłeś nie jest prawdą, zwykłe przekoloryzowanie dla ciemnej gimbusiarskiej masy, która jak widać namiętnie plusuje te idiotyzmy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Akurat fakt, że tabletki antykoncepcyjne są na receptę jest dobry ze względu na bezpieczeństwo pacjentek, a biorąc pod uwagę to, jaka wiedza o antykoncepcji u większości społeczeństwa jest uboga ( przyrost bombelkow ) to pewnie kobiety by sobie tylko krzywdę robiły jedząc je garściami.


@Hrabia_Horeszko: Czym różni się kupno tabletki bezpośrednio w aptece a pójście do prywatnego ginekologa u którego płacisz za wizytę i od strzała wypisuje receptę? Moim zdaniem strata
  • Odpowiedz
tak wyśmiewać wiarę

@lakukaracza_: to zobaczysz jak ta piękna taktyka się sprawdza przy następnych wyborach. Głosują ludzie, nawet ci mało ogarnięci, nie księża. Ochrona KK będzie rosła do chorych rozmiarów, w Wy będziecie marginalizowani, aż do prawdziwych prześladowań - czysto odwetowych za to co robicie.
No, chyba, że to jakiś tajny projekt PiS, to wtedy gratuluję taktyki.

Ogień zwalczaj ogniem - czy jakoś tak.

Sami pod siebie stosy układacie. Tylko w
  • Odpowiedz
  • 89
@lakukaracza_ no i wielce powszechne grzmienie z ambony, że choroby psychiczne = oddalenie od boga. Po wyjściu ze szpitala usłyszałam od babci, że trafiłam tam, bo się nie modlę. Wzmaganie stygmatyzacji osób chorych psychicznie to jest coś, przez co nigdy nie będę chciała mieć z nimi nic wspólnego. Nigdy.
  • Odpowiedz