Wpis z mikrobloga

Znów często padają pytania dlaczego się czepiamy KK, więc zróbmy listę. Jak coś ominąłem dodawajcie w komentarzach. Myślę, że niedziela rano to dobry moment. Kolejność przypadkowa. Aha, zabrakło powodu najważniejszego - bo nie ma bozi w niebie.

- walka z in vitro
- optowanie za zakazem aborcji nawet kosztem zdrowia czy życia matki
- systemowe ukrywanie pedofilów
- stanie ponad prawem państwowym (prokuratura nie ma wglądu do dokumentów kurii - konkordat)
- komisja majątkowa już robi trzecie okrążenie z oddawaniem zagrabionego mienia, a miała być zlikwidowana już 15 lat temu
- katolicka indoktrynacja dzieci w publicznych (czyli domyślnie świeckich) placówkach
- zakaz handlu w niedzielę
- przywileje w handlu ziemią w porównaniu z obywatelami RP
- kłamstwa historyczne o tym jak nas KK bronił gdy tymczasem Targowica to byli biskupi, powstania narodowe KK potępił, a co drugi ksiądz był agentem SB
- ograniczanie dostępu do antykoncepcji, np tabletki które w Czechach kupisz przy kasie w supermarkecie są u nas na receptę
- kasa z podatków niewierzących idzie na wypłaty dla katechetów, policyjnych/wojskowych kapelanów, emerytury dla księży, remonty kościołów (wiem, wiem, zabytki, niech dyskoteki porobią w tych zabytkach, wali mnie to) itd
- kult pewnej jednostki, która imo ma sporo wspólnego z ukrywaniem pedofilii czy z milionami ofiar w afryce
- dodatkowa ocena na świadectwie z religii zawyża średnią (np ważną przy stypendiach) dyskryminując tym samym dzieci nie chodzące na religie
- sianie nienawiści względem homo, innowierców, żydów itd
- wpływanie na polityków
- rozdawanie przez miasta działek kościołowi za 5 zeta by potem KK je sprzedawał na wolnym rynku za miliony
- praktycznie żadne opodatkowanie
- propagowanie antynaukowej wizji świata

#bekazkatoli #ateizm #kosciol #wiara #religia #katolicyzm #neuropa #polska
  • 195
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

- sianie nienawiści względem homo, innowierców, żydów itd


@lakukaracza_: Żydów? Jonny Danniels występuje w Radiu Maryja, posoborowi księża są filosemitami i uważają w ślad za JP II Żydów za ''starszych braci w wierze''.

Posoborowy kościół jest też bardzo tolerancyjny. W kościołach robi się zbiórki na muzułmańskich uchodźców. Papież z perwersyjnym upodobaniem całuje muslimów po obuwiu. Współczesny kościół głosi również ekumenizm, gdzie tu widzisz miejsce na sianie nienawiści?
  • Odpowiedz
@KawaJimmiego:

Gośc ma taki autorytet, że on wie co mówi

w metodzie naukowej opieranie się na autorytecie jest błędem poznawczym... Oczywiście, nie przekreśla to jego prawdomówności i wiedzy, niemniej nie jest to "dowód naukowy".

A badania na które się powołuje można jak najbardziej znaleźć

szacunek do metody naukowej oraz nauki wymaga udostępnienia materiałów, na podstawie których są wyciągnięte dane wnioski. Kwestia "można to gdzieś znaleźć" budzi we mnie wewnętrzny niepokój
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: https://www.bbc.co.uk/news/magazine-38265865

"The American Cancer Society (ACS) says that people who have taken birth control pills are slightly more likely to develop breast cancer than those who have never used them. However, this risk goes away when people have been off the pill for 10 or more years.

The ACS also report that taking birth control for more than 5 years may increase the risk of cervical cancer. The longer people take the pill, the higher their risk."
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: Spod jego filmiku:
"Tabletki antykoncepcyjne mogą zwiększać ryzyko autyzmu? i wad rozwojowych? w następujący sposób: 1. Zwiększając ekspresję receptorów progesteronowych w endometrium, utrudniają prawidłowe przygotowanie łożyska, gdy ciąża następuje zaraz po antykoncepcji, zwiększając jego patologię (niska masa łożyska) 2. Obecne w środowisku (roślinach, rybach, wodzie pitnej) - działają jako ksenoetrogeny, mogą być współodpowiedzialne za patologię łożyska, taką jak dwunaczyniowa pępowina, przyczep brzeżny pępowiny, zawały blade łożyska, duża ilość krwiaków
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: ogólnie nie mam nic do kościoła ale zbieranie podpisów za nie handlowymi niedzielami i strasznie mnie zabolało. Postawili po głównymi drzwiami laweczke z listą podpisów, a wójt pierwszy poleciał się zapisać.
  • Odpowiedz
czy Bóg może zmienić zdanie?


@tak_pozwalem_cie: tak, tu zmienia po potopie, bo wszystkowiedzący stwórca nie przewidział, że ludzie są źli.

Przymierze Boga z Noem

«Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości1. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem
  • Odpowiedz
Gdybyś chciał, to poczytałbyś doktorów kościoła, którzy wraz z naukowcami godzą naukową i chrześcijańską wizję stworzenia świata


@Bdzigost: Nie cierpię jak oni na pośrodkowizm i wszechobecną tolerancje najbardziej idiotycznych bzdur w imię tolerancji.
  • Odpowiedz
Gdzie pogarda do dziesiątek, setek innych procederów, ( obecnie dużo gorszych ), które mają miejsce na naszej planecie ?


Z socjalistów dziennie się śmieje na #polityka, może masz na czarno i nie widzisz.

Dlaczego co najmniej w równym stopniu nie krytykujesz islamu ?
  • Odpowiedz
- próba zawłaszczenia instytucji mediacji przedrozwodowych (w toku)
- próba zawłaszczenia wychowawstwa klas w szkołach publicznych przez katechetów (w toku)
- próba zawłaszczenia decyzyjność przyznawania koncesji na sprzedaż alkoholu (w toku)
  • Odpowiedz
- wyciąganie milionów z dotacji europejskich na dofinansowanie instalacji proekologicznych (fotowoltaika) w setkach parafii uszczuplając pule dostępną dla przedsiębiorców i osób fizycznych
  • Odpowiedz