Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 516
Wczoraj w nocy (~23:00) jadąc A1 trafiłem na zator z powodu wypadku - 3 pasy zablokowane, zaraz za wjazdem z MOP, więc był jeszcze kawałek włączającego pasa. Oczywiście w takich sytuacjach większość kierowców stara się ustawić samochody w taki sposób, by szybko moc stworzyć korytarz życia. Tylko nie gość przede mną. Zauważył, że kilka aut wyprzedziło go z prawej, pasem włączającym, więc stwierdził że świetnym pomysłem będzie ustawienie się skośnie - prawie w poprzek drogi na tym pasie. No to wysiadam, podchodzę do auta, w którym siedzi typowy Janusz z papierosem w gębie i tłumaczę kulturalnie:
- Panie, co pan robisz? Przecież za chwilę może tędy jechać karetka! Jak pan jej ustąpi?
- Tam już jest karetka, a ludzie wyprzedają z prawej! Kwiiik
- A jak przyjedzie kolejna? Co pan zrobi?
-
Wracam więc do auta, bo nie mam dyplomu z pedagogiki żeby gadać z upośledzonymi ludźmi. Nie minęło 5 min jak na sygnałach wjeżdżają 2 lawety i karetka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). Każdy normalny uczestnik ruchu błyskawicznie zrobił miejsce dla służb, bo zachował odstęp, tylko nie Janusz oczywiście. W sumie jego postawa zbyt wiele nie zmieniła, ale przeraża mnie podejście takich ludzi, którzy blokują drogę, bo ktoś będzie 30 sek wcześniej od niego w domu i mają gdzieś życie czy zdrowie innych.
#patologiazewsi #a1 #drogi #polskiedrogi #janusze
  • 34
  • Odpowiedz
@iredbox odważy :) ostatnio alarmowo jak jechaliśmy do topielca, przesunelismy jeden samochód, który stał przy miejscu do wodowania Łodzi.

Może nie bezpośrednio samochodem naszym, ale linka wyciągnelismy samochód parę metrów dalej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@zielonka18: to są skończeni debile. Nagrywać takich, wysyłać do policji, ta powinna z automatu na przesłuchanie, jeśli jest choćby cień celowości - zabierać prawo jazdy i zakazać prowadzenia czegokolwiek (włącznie z rowerem czy hulajnogą).
Czasem się niestety trafiają tacy kretyni, przydałoby się w prawie coś żeby nie czuli się bezkarni, bo mają potężne auto (czemu to najczęściej jest ulep od Niemca albo ciężarówka?) i myślą, że mogą wszystko.
Do tramwajów
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: nie wiem czy to wystarczy, kiedyś czytałam, że mogą taranować inne pojazdy ale jeśli się okaże, że wartość pożaru była mniejsza od wartości wozu to będą musieli wypłacać odszkodowanie. Ale niepotwierdzone info bo to z internetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
karetkom czy wozom

XDDDD gdzie ty masz mózg?


@Niggalke: o hui, mistrzowskie samozaoranie milordzie. Ale masz plusa za przyznanie się do błędu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@Krupier: oj #!$%@?, rano siedziałem na kiblu, jeszcze na wpół śpiący i tak wyszło. Zdarza się. Mogłem usunąć komentarz i udawać głupiego. No ale trzeba przyjąć pewne rzeczy na klatę.
  • Odpowiedz
@Niggalke Nie tutaj. Wykop to miejsce, gdzie każdy jest nieomylny, zarabia 15k i jest ekspertem w każdej dziedzinie. Taka elektroda ze śmiesznymi obrazkami. Czasami szkoda strzępić ryja, by zadać najprostsze pytanie na mirko, bo zaraz się zlecą eksperci z odpowiedziami typu "jak wiesz, to po co pytasz". Wyjątek będzie wtedy, jeśli zapyta #rozowypasek, wtedy zleci się stado #spermiarz i dla chwili atencji ze strony kobiety, będzie
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: Bardziej przydałaby się prawna możliwość przepychania/taranowania zawadzającego pojazdu bez konsekwencji, jeśli blokuje możliwość dojechania na miejsce akcji, zwłaszcza poprzez stanie w miejscu niedozwolonym bądź umyślne blokowanie przejazdu. Do tego ew. uszkodzenia pojazdu jadącego na akcję są pokrywane z OC takiego gagatka.

Za Odrą rozwiązali to dość prosto.

nieutworzenie korytarza, które doprowadzi do zablokowania pojazdu służb ratunkowych, to 240 € mandatu, 2 punkty karne i zakaz prowadzenia pojazdów przez 1 miesiąc; mandat wzrasta do 280€ jeśli zagrożone jest zdrowie lub życie; do 320€ jeśli prowadzi do uszkodzenia
  • Odpowiedz
  • 0
@zielonka18: karetkom czy wozom strażackim powinni montować jakieś żelastwo z przodu do taranowania takich debili xD


@BrakPomysluNaNick no staranuje, jadąc z dużą prędkością i potem taka karetka będzie się musiała zająć ekipą ze staranowanego auta, bo jest wysoce prawdopodobnym ze mogą być jakieś ofiary. Wzglednie jeśli zrobi to z małą prędkością, próbując przesunąć, naraża siebie na agresję ze strony janusza. Tak czy siak, możliwość taranowanja zelastwem tworzy kolejną sytuację
  • Odpowiedz