Wpis z mikrobloga

@Mokadelic: Nie wiem, mi pomogło. Rzygałem ostatnie 20km od domu co jakieś 1km. Po powrocie szybka kąpiel i lody waniliowe w łożku. Jadłem powolii, aby mnie nie mdliły - zadziałało.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sebus_PL:

"udar słoneczny", czy można się do tego doprowadzić będąc w pomieszczeniu gdzie jest GORĄCO? pytam czy sama temperatura może wyrządzić takie szkody xd


Udar słoneczny, czyli porażenie słoneczne. Dotyka nas najczęściej podczas długotrwałego pobytu w palących promieniach letniego słońca. Przy porażeniu słonecznym cierpi przede wszystkim system nerwowy. Promienie słoneczne, padając na skórę głowy, powodują przekrwienie mózgu i opon mózgowych, co doprowadza do zaburzeń gospodarki elektrolitowej i odwodnienia organizmu.

Udar cieplny,
@Mokadelic: XD Pamiętam jak kiedyś w wakacje wracałem znad morza autobusem z (prawdopodobnie) udarem (albo wyczerpaniem cieplnym) prawie mdlejąc i tylko powstrzymując się od zwymiotowania na współpasażerów

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Underpeople:

Ej weź, aż mi przypomniałes lata młodości gdy się jeździło w upały zdezylowanym autobusem PKS, gdzie dusiłes się od spalin i gorąca a nawet okna otworzyć nie mogłeś bo za tobą siedziały mohery w swetrach i watą w uszach bo ich przewiewa.
@Agemaker:

udar to jest śmierć tkanki mózgowej

Nie zawsze śmierć (zwykle tak). Precyzyjniej: przejściowe bądź trwałe upośledzenie funkcji mózgu spowodowane niedotlenieniem (w formie wylewu, zatkania światła naczynia zakrzepem bądź samoistnego skurczu naczyń).