Wpis z mikrobloga

Ale co w nim takiego śmiesznego? Zaklinaj rzeczywistość do woli, ale prawo do zawarcia związku z osobą z którą spędza się całe życie powinno byc podstawowym prawem w każdym cywilizowanym państwie.


Do zawarcia FORMALNEGO związku. Teraz nikt im nie zabrania zawierać związków.
Bardzo bym chciał, żeby homoseksualiści w Polsce zyskali to prawo, może w końcu lobby lgbt (nie mówię w tej chwili o homoseksualistach, którzy żyją że sobą normalnie, bez tworzenia szumu
  • Odpowiedz
XDDD

Tylko dalej nie będzie to biologiczne dziecko obojgu homoseksualistów i o to mi chodziło.


@Wokawonsky: Ale jakie to ma znaczenie w małżeństwie? Jeśli jakaś osoba godzi się na wychowanie nieswojego potomka to w czym problem? Wśród par hetero jest to normalne zjawisko
  • Odpowiedz
@vartan:

mam gdzieś lgbt i jakieś ich prawa. Totalnie mnie to nie interesuje.

TOTALNIE CIĘ TO NIE INTERESUJE pod warunkiem, że tych praw nie ma. XD

Mnie również totalnie nie intersuje twoje zdanie na ten temat patrząc jak niski poziom reprezentujesz.
  • Odpowiedz
No to popatrz jak to się dzieje na zachodzie, burzą/likwidują kościoły, a budowane są meczety. Pustki nie będzie, proces trwa.


@ilem: ooooch, błagam, tylko nie ta gadka o tym, że świat nie lubi próżni. Spójrz na Czechy, są dosłownie jedną nogą w grobie przez tę próżnię.

Swoją drogą, pisząc takie rzeczy, wprost przyznajesz, że wiara katolicka jest warta bardzo niewiele, bo wystarczy napływ wyznawców innej religii, aby katolicy zapomnieli o swoim
  • Odpowiedz
Tak tak, przyjdzie Islam i w ogóle. Nie wziąłeś jednak pod uwagę faktu, że na wschodzie też następuje laicyzacja i to samo nastąpi na zachodzie, a wszystkie państwa staną się jak Czechy, w których kościoły i meczety będzie się przerabiało na hotele i puby.

@restecp Tak tak, przyjdzie laicyzacja I w ogóle. Nie wziąłeś jednak pod uwagę tego, że wiara w siły wyższe i nadprzyrodzone towarzyszy człowiekowi praktycznie od początków ludzkości. Tak
  • Odpowiedz
@Marek1991:

a po co wam tyle praw? Nie możecie wyjechać do Szwecji?

Ależ możemy. Sam zamierzam wyjechać (nie wiem dlaczego akurat do Szwecji, ale to i tak lepsze niż Polska), kiedy tylko wykorzystam darmową edukację. ¯\_(ツ)_/¯ Wolałbym jednak tutaj zostać, ale ten kraj nie daje mi zbyt dużego wyboru.

Niech tak zostanie.

Na szczęście niedługo, bo homofobia wymiera wraz z wiekiem i szerszym dostępem do edukacji.
  • Odpowiedz
Wokawonsky: Ale żeby twój scenariusz się sprawdził to katolicy musieliby zacząć wyznawać Islam, innego wyjścia nie ma. No chyba, że wyznawców Islamu po prostu będzie więcej ze względu na demografię, ale wtedy czy katolicy odejdą od swojej wiary czy nie to nie będzie miało żadnego znaczenia. Większa jest szansa, że osoba wierząca przejdzie na islam niż ateista, bo ten pierwszy ma predyspozycje do wiary w bóstwa. Z tego samego założenia wychodzą radykalni
  • Odpowiedz
Ale jakie to ma znaczenie w małżeństwie? Jeśli jakaś osoba godzi się na wychowanie nieswojego potomka to w czym problem? Wśród par hetero jest to normalne zjawisko


@restecp I zostańmy przy parach hetero. Tak jak zupełnie nie przeszkadza mi, że dwoje gejów, czy dwie lesbijki okazują sobie uczucie, tak wciąganie w to dzieci jest według mnie kiepskim pomysłem.
  • Odpowiedz