Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Nieprzyjazny_Ziemniak:

przychodzi pan państwo i twierdzi, że nie możesz wziąć ślubu z osobą, którą kochasz i korzystać z przywilejów związanych z instytucją małżeństwa


Małżeństwo to z definicji związek między mężczyzną i kobietą, a przywileje ma dlatego że razem mogą mieć dzieci w przeciwieństwie do dwójki homosiów
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak przychodzi Pan państwo i stwierdza że nie mogę jarac zioła itp.


@Holenderski_Ser: Czy ty porównujesz zakazywanie posiadania szkodliwych substancji do zakazywania małżeństwa z ukochaną osobą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym skąd pomysł, że osoby będące za legalizacją małżeństw jednopłciowych są jednocześnie przeciw legalizacji miękkich narkotyków? XD Weź następnym razem wymyśl coś mądrzejszego
  • Odpowiedz
Małżeństwo to z definicji związek między mężczyzną i kobietą, a przywileje ma dlatego że razem mogą mieć dzieci w przeciwieństwie do dwójki homosiów


@QBA__: Czyli jak jakaś para hetero nie może mieć dzieci to należy im te przywileje odebrać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Małżeństwo to z definicji związek między mężczyzną i kobietą


@QBA__: acha, bo słowa nigdy nie zmieniły swojego znaczenia?

No ale dobrze, może być związek partnerski, namnóżmy bytów prawnych, żeby prawo było bardziej zagmatwane, czemu nie.

W całej tej sprawie nazewnictwo jest chyba najmniej ważne...

A co do bzdury o braku dzieci już wyżej to zaorałem.

@Holenderski_Ser: a no zakaz posiadania trawki też mi nie pasuje, ale jak to się ma
  • Odpowiedz
Ktoś kto twierdzi, że w ich prawach nic się nie zmienia, nie zna w ogóle historii.


@Nic_tu_po_mnie: kurde, popatrz, państwo przestało mordować ludzi za wsadzanie penisa w złą dziurę, co za łaskawcy xD

Teraz tylko zapytam, według Ciebie, jakim cudem te zmiany w krajach zaszły? Rządzący nagle uznali "ej wiecie co, jednak nie mordujmy gejów, są spoko", czy coś ich do zmiany zmusiło, np. nie wiem #!$%@?, początki ruchów LGBT?

Analogiczna
  • Odpowiedz
Szkoda, że teraz jesteśmy w ogonie Europy, jeśli chodzi o prawa LGBT. ¯_(ツ)_/¯


@CzajnikZniszczenia Zawsze mnie śmieszy sformułowanie "prawa lgbt" I aż się prosi żeby sparafrazować jednego z dziennikarzy i spytać "Czy lgbt powinni mieć takie same prawa jak ludzie?"
Prawa człowieka to prawa człowieka, nie ważne z kim ten człowiek sypia.
  • Odpowiedz
@QBA__: Tak w ogóle to ty mówisz o prawie katolickim. U katolików faktycznie jest tak, że pary bezpłodne z definicji nie mogą wziąć ślubu. Ale kogo oprócz garstki fanatyków obchodzi prawo katolickie? Mówimy o prawie świeckim i w nim nie ma znaczenia płodność pary. Poza tym istnieje coś takiego jak adopcja czy lesbijki, które normalnie mogą rodzić dzieci. Jak zawsze ten durny argument.

A co do prawa katolickiego to proszę: https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/76889,biskup-odmowil-slubu-niepelnosprawnemu.html
  • Odpowiedz
@Nic_tu_po_mnie: Na zachodzie czują się winni i im odmieniło w tym względzie. Nie wiemy jeszcze jakie będą długofalowe efekty multikulti, i czy znowu tam się nie zmieni.
  • Odpowiedz
Nowych podatników z tego nie będzie.


@zarathos1978: jak to nie?
Slyszałeś o czymś takim jak:
- in vitro,
- surogacja?

Wiesz, że pary homoseksualne też chcą wychowywać dzieci?

I mogą je sobie zrobić, bo pary są nadal płodne?

@Nieprzyjazny_Ziemniak Przyznawali już nagrodę Nobla za stworzenie człowieka z dwóch plemników lub z dwóch komórek jajowych? Bo chyba coś mnie ominęło.
Sobie mogą co najwyżej zrobić dobrze.
  • Odpowiedz
A dlaczego masz móc mieć korzystać z przywilejów związanych z małżeństwem? Nowych podatników z tego nie będzie.

Małżeństwo to z definicji związek między mężczyzną i kobietą, a przywileje ma dlatego że razem mogą mieć dzieci w przeciwieństwie do dwójki homosiów


@QBA__: @zarathos1978: dlaczego w takim razie z przywileju małżeństwa mogą korzystać pary bezpłodne lub te, które nie planują dzieci? Przecież nowych podatników z tego nie będzie, dlatego ten przywilej im
  • Odpowiedz
@Wokawonsky:

Zawsze mnie śmieszy sformułowanie "prawa lgbt"

Ale co w nim takiego śmiesznego? Zaklinaj rzeczywistość do woli, ale prawo do zawarcia związku z osobą z którą spędza się całe życie powinno byc podstawowym prawem w każdym cywilizowanym państwie.
  • Odpowiedz
Przyznawali już nagrodę Nobla za stworzenie człowieka z dwóch plemników lub z dwóch komórek jajowych? Bo chyba coś mnie ominęło.

Sobie mogą co najwyżej zrobić dobrze.


@Wokawonsky: UWAGA UWAGA, dzieci można stworzyć poprzez łączenie plemników z komórkami jajowymi. Orientacja posiadacza plemników/komórek nie ma żadnego znaczenia. #wieszwiecej
  • Odpowiedz
@Nieprzyjazny_Ziemniak Przyznawali już nagrodę Nobla za stworzenie człowieka z dwóch plemników lub z dwóch komórek jajowych? Bo chyba coś mnie ominęło.

Sobie mogą co najwyżej zrobić dobrze.


@Wokawonsky: Słyszałeś o czymś takim jak banki nasienia lub uprawianie seksu z dawcą tylko w celu spłodzenia potomstwa? W obecnych czasach to żaden problem. Wiele par wychowuje dzieci niebędące potomstwem ojca, który jest bezpłodny. Wiele par również wychowuje dzieci niebędące potomstwem matki korzystając z
  • Odpowiedz
Im szybciej katolicyzm przestanie zatruwać umysły Polaków i zniknie z Polski tym lepiej.


@restecp: No to popatrz jak to się dzieje na zachodzie, burzą/likwidują kościoły, a budowane są meczety.
Pustki nie będzie, proces trwa.
  • Odpowiedz
@restecp: No to popatrz jak to się dzieje na zachodzie, burzą/likwidują kościoły, a budowane są meczety.

Pustki nie będzie, proces trwa.


@ilem: Tak tak, przyjdzie Islam i w ogóle. Nie wziąłeś jednak pod uwagę faktu, że na wschodzie też następuje laicyzacja i to samo nastąpi na zachodzie, a wszystkie państwa staną się jak Czechy, w których kościoły i meczety będzie się przerabiało na hotele i puby.
  • Odpowiedz