Wpis z mikrobloga

W dzisiejszym odcinku #audycjaraportmniejszosci coś dla siebie znajdą zarówno sympatycy gitarowego grania, jak i dobrej literatury z szeroko pojętej fantastyki.

Debiutancka EP-ka lubelskiej grupy Shadow Warrior "Return Of Shadow Warrior" pojawi się w dzisiejszej audycji muzycznie i jest to zdecydowanie propozycja godna uwagi, jeżeli tylko lubicie nieco cięższe podejście do gry na gitarach, będące hołdem dla klasyków heavy metalu, takich jak Iron Maiden, Saxon czy Aria.

Jeśli chodzi o książki - omówię dwie. Pierwsza z nich to najnowsze dziecko Eugeniusza Dębskiego "Oprawca Boży", które trafiło do mnie dzięki uprzejmości wydawnictwa Fabryka Słów i jest to klasyczne fantasy.

Druga to perełka i prawdziwa klasyka #sciencefiction . W 1968 roku Roger Zelazny, amerykański pisarz z polskimi korzeniami, wielokrotnie nominowany i wyróżniony m.in. nagrodą Hugo napisał powieść "Aleja Potępienia", która jest nie tylko legendarna w swoim gatunku, ale podłożyła też podwaliny pod zupełnie nowy wówczas nurt - #postapo, które znamy dziś doskonale z książek, gier czy filmów. Pierwotnie w 1968, teraz wydana na nowo przez wydawnictwo Rebis "Aleja Potępienia" jest drugą pozycją literacką, którą słuchacze z dobrym refleksem będą mogli wygrać. Drugą, bo również "Oprawca Boży" może trafić w ręce chętnej osoby w konkursie mailowym.

Takie mamy plany na dzisiejszy wieczór. Zapraszam o 19:05 lokalnie (okolice Chełma na Lubelszczyźnie) na 104.9 FM, a globalnie słuchać nas można za pośrednictwem PLAYERA na naszej stronie internetowej.

Jeżeli nie wiecie o co chodzi albo pierwszy raz spotykacie się z tematem, odsyłam do pierwszego wpisu, w którym opisałem moją audycję -> KLIK!.

Audycja Raport Mniejszości ma też swój fanpage na FB, tam również zapraszam -> KLIK!

#rozdajo #ksiazki #postapokalipsa #scifi #fantasy #podcast #radio #audycjaraportmniejszosci #kultura #muzyka
Pobierz PussyDestroyer1995 - W dzisiejszym odcinku #audycjaraportmniejszosci coś dla siebie z...
źródło: comment_iuwMyLMimml9O3BO00tcO3SvFWYhrKGZ.jpg
  • 3