Wpis z mikrobloga

@Birbirgo13 ludzie jeżdżą jak jakieś debile.
Ostatnio zrobiłem 2x200km i mialem:
2x wyprzedzanie na trzeciego
1x wyprzedzanie na przejeździe kolejowym
I jeszcze jakiś debil wyprzedzał przed górką sznur samochodów (zaczął by manewr 3 sekundy później i byłby dzwon z samochodem który wyłonił się zza wzniesienia).

Kiedyś jeszcze jakiś dziwny typ po zjeździe z ronda zaczął mnie wyprzedzać pasem wyłączonym z ruchu pomiędzy moim samochodem A barierką. 200 metrów dalej miał specjalny pas
@Soothsayer: jak masz na znaku 90 to tutaj jadą przynajmniej +20. Pobocza "zadrzewione" i zarośnięte, dużo zakrętów. Często nie widać czy ktoś nie jedzie z naprzeciwka - ludzie ścinają zakręty. Wyprzedzają się nie widząc czy coś nie jedzie z naprzeciwka i jeżdżą na zderzaku. Najlepsza jest krajowa 15, jedź przepisowe 90 to wszyscy cię wyprzedzają, oczywiście na ostatni moment. Najlepsi są poznaniacy co biorą po 3-4 auta na raz, ludzie z
@Birbirgo13: W czwartek jechaliśmy nad morze, to najechaliśmy na ten wypadek za Wejherowem. Znajomi jeszcze przejechali przed przybyciem służb, to widzieli, jak świadkowie reanimowali tego kierowcę. Ja zatrzymałem się na Orlenie, to w tym czasie poleciała policja i straż, potem karetka. Droga zablokowana, trzeba było objeżdżać szutrami.
Kuj-pom juz +1 w sobote 23.30 zderzyly sie 2 auta w okol. Torunia, jedna osoba nie zyje. Zdarzenie jeszcze nie ujete na mapie pojdzie pewnie jako z niedzieli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Birbirgo13: Wbrew pozorom te dane nie są jakieś tragiczne przy takim natężeniu ruchu (siegając po dane z roku 2015 gdzie średni dobowy ruch roczny pojazdów silnikowych wynosił 11178 pojazdów/dobę, więc w roku obecnym owe natężenie może być na pewno większe).
6 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej to nie jest nawet 0,06% procenta całego średniego dobowego ruchu.
Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć ile wynosi średni dobowy ruch podczas
@Inguz: do takiej ambitnej statystyki warto byłoby przeanalizować jeszcze drogi którymi auta się poruszają. Natężenie ruchu w miastach jest mniejsze w wakacje (przynajmniej w Warszawie) ale często osoby na urlopie jeżdżą po drogach które nie są im znane bądź uczęszczają nimi od święta, na wakacje i wiadomo, że nieznana droga i podróż w klimacie wakacyjnym też generują większe ryzyko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malinq: W porządku, chciałem tylko podkreślić, że niemal w każdej dziedzinie jest jakiś margines błędu, w tym wypadku błędem są te wypadki.
Można prowadzić akcje społeczne, nakładać wysokie kary dla ludzi niedostosowujących prędkości do warunków i łamiących przepisy ale zawsze, zawsze znajdzie się ktoś, kto bedzie miał to w poważaniu i przez jego uchybienia będą cierpieć inni albo on sam.
@Birbirgo13: Na górnym śląsku będzie jutro druga kropka, zaraz obok tej co jest. Drugi śmiertelny wypadek w przeciągu paru dni w Rybniku. Moje miasto idzie na rekord, strach wyjść na ulicę ()
@Birbirgo13 tu przy Sandomierzu to w sobotę nad ranem człowieka przejechało kilka samochodów. Nie można było nawet na początku płci określic. Długo wczoraj nie wiedziano w ogóle kto to jest, nie wiem czy dziś określili już tożsamość ofiary.