Wpis z mikrobloga

Dzisiaj niedziela niehandlowa. Jeden z nielicznych dobrych pomysłów tego rządu. Szanujesz, plusujesz. Dzięki niedzieli niehandlowej:
- pracownicy mają wolne
- konsumenci zamiast iść do sklepu spędzają czas na świeżym powietrzu z rodziną lub z przyjaciółmi
- zacieśniają się więzi międzyludzkie, bo ludzie zamiast być skupionym na kupnie jakiś gówien rozmawiają ze sobą
- wprowadzana jest atmosfera relaksu

Co jak co ale ta zmiana temu rządowi naprawdę wyszła

#zakazhandlu #oswiadczenie #truestory
Nirin - Dzisiaj niedziela niehandlowa. Jeden z nielicznych dobrych pomysłów tego rząd...

źródło: comment_vtY9FAZH62H1I5Vqqmy0NUALFCr3yri1.jpg

Pobierz
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nirin: często mnie w-------ą niedziele niehandlowe bo często jest tak ze w piątek na samą noc dostaje info ze w sobotę do roboty i nic nie kupię do jedzenia przez co przez cała niedziele nie mam nic do jedzenia
  • Odpowiedz
Jako pracownik handlu nie szanuje. Przymusowo mam wolny dzień, w którym nic nie moge zrobić ani nic załatwić. Uwielbiałem pracować w niedziele bo za to miałem normalny wolny dzień w tygodniu. Nie chce mieć nawet wolnego tego samego dnia co reszta.
  • Odpowiedz
@Amerykanski-Naukowiec: a co tu mądrego jest w moich komentarzach... piszę o tym co widzę. Jednym pracownikom się podoba zakaz handlu, innym nie.

Duży supermarket, gdzieś na obrzeżach warszawy. Kierowniczka tak ustalała grafiki żeby jej pupilkom nie wypadła niedziela albo sobota na drugą zmianę. Teraz niedziel jest mniej, każda się zbuntowała jak 4 z rzędu przyszły do pracy. Dodatkowo się dowiedziałem że na popołudniowe msze od lutego mniej osób przychodzi w niedziele niehandlowe. Bo skoro i tak na zakupy nie wpadną... Fakt, po mszy taka fala przychodziła pod sklep że niektórzy wcześniej parkowali pod marketem i szli do kościoła na piechotę...

Z drugiej strony to uważam że niehandlowe niedziele to pomysł dobry. Tak,
  • Odpowiedz
@enzojabol: Oczywiście, że nie, bo mojej rodzinie o--------a gdy niedziela jest handlowa i myśla tylko o supermarketach co wprowadza atmosfere nerwowości. Dopiero gdy niedziela jest handlowa, uspokajają się
  • Odpowiedz
@Nirin:

zazwyczaj nie udzielam się na Mirko, ale jak widzę rzeczy w stylu "pracownicy mają wolne", to mnie gęsia skórka przechodzi, że ludzie są tacy głupi. Przecież kelnerzy, lekarze, policjanci, konduktorzy też chcą mieć wolne w niedziele, też mają rodziny i chcieliby z nimi spędzić czas. W czym jest gorszy maszynista od kasjera, że nie ma wolnego w niedzielę? XD


W niczym nie jest gorszy. Dlatego wszystkie firmy, urzędy, banki, korpo itd. tez powinny być pootwierane w niedziele. Jak mam ochotę iść załatwić sprawy w urzędach w niedziele to powinienem mieć taką
  • Odpowiedz
@Nirin: wykopki za granico nie byli, wyjechali by ze swojej piwnicy to by sie zdziwili, ze w wielu krajach spore sklepy/sieciowki czynne sa do ok 17-18 codziennie (np. jak kupic nowe spodnie codziennie jak pracujemy do 17 xDDD), sobota 14, a niedziela zamkniete, zostaja tylko jakies w stylu tesco express by chleb kupic
  • Odpowiedz