Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje rady, moja moi rodzice prowadzą firmę. Moja mama, która obsługuje klientów, wkłada w swoją pracę naprawdę całą swoją siłę, jest uwielbiana przez swoich klientów i nieraz przyjeżdżają do niej nawet z daleka.
Niestety powoli za sprawą opinii google, życie zamienia się po prostu w koszmar. Jest tam kilkadziesiąt opinii w większości od zadowolonych klientów.
Niestety najpierw pojawiły się opinie od konkurencji w skrócie typu "nie polecam tej firmy, ale polecam firmę X, przejdzie do tej firmy to zobaczycie jak wygląda prawdziwa obsługa" jedna gwiazdka - opinie zgłoszone do google - odpowiedź google, jest to reklama porównawcza i jest zgodna ze standardami google. Chyba nie muszę nawet komentować. No, ale nic nie zrobię.
I niestety sytuacja obecna, zadzwoniła do nas Pani, która wymagała od nas wykonania usługi, której nie wykonujemy i prawnie nie możemy wykonywać. Pani krzyczała, że mamy podpisane na to umowy i musimy, nic takiego nie ma miejsca i została o tym poinformowana grzecznie wraz z tym do kogo ma dzwonić.
Teraz zakłada konta w google i pisze negatywne komentarze, zarzuca nam usuwanie negatywnych komentarzy i nawet napisała opinie w której podała emaila i pisze, że prosi poszkodowane osoby przez naszą firmę do kontaktu... Tylko przez ten jednej telefon, podejrzewam, że to może być jakaś chora osoba.
Nie mam już do tego siły :( Ciągle jak tylko widzę, powiadomienie z opinii google, to aż się podemną nogi uginają. Ostatnio dostałem powiadomienie podczas jazdy to musiałem się zatrzymać i sprawdzić czy znowu nie stalkerka na szczęście 5 od zadowolonego klienta. Mama się przejmuje tym strasznie nie śpi po nocach i jest w ciągłym stresie.
Czy ktoś miał podobny problem ? Co mogę w tej sprawie zrobić? Jakaś firma zajmująca się marketingiem? prawnik? pozew ? Proszę o pomoc

#pr #opiniegoogle #opinie #recenzja #prawo #google #googlemaps #firma #biznes #hejt
  • 11
@kr1krakow: zdecydowanie naruszają ustawę o zwalczaniu nieucziwej konkurencji i art 14 tej ustawy. Może z pomocą prawnika napiszcie wezwanie do zaniechania takich praktyk? Jeśli firma Januszex to mogą się przestraszyć i odpuszczą. A klientom szczególnie zaufanym mówcie żeby polecali firmę czy wystawiali pozytywne opinie. Najważniejsze żebyście im negatywów nie wystawiali bo potem będa się zasłaniać.
@kr1krakow: uokik nie ma tu nic do gadania, szkoda czasu na kontakt z nimi chyba ze masz obroty rzędu 50 milionów w pl albo bańkę w świecie.
Masz 3 wyjścia:
1. Dzwonisz do Google i pytasz czy mogą Ci jakoś pomoc. 2. W Google moja firma możesz odpowiedzieć rzeczowo na każda ocenę. 3. Usuń Google moja firma i załóż za jakiś czas od nowa jak ta babka się uspokoji
@Kryptonim_Janusz: @blogers @kryku
Dzięki za całą pomoc, niestety Pani zaczęła nam grozić emailem, ma obsesje na naszym punkcie. Dzięki wiadomościom email, udało nam się ja zidentyfikować. Jest to osoba chora, która leczy się psychiatrycznie, więc niestety nic z tym nie zrobimy. Pozostanie prawdopodobnie policja.
@kr1krakow: patrząc na mnie, jak szukam jakieś firmy i widzę parę negatywów, jednak więcej pozytywów, co więcej te negatywy są takie jak napisałeś "polecam firme Y, bo ta firma to porażka", nie pisząc co jest nie tak, to dla mnie nie mają one żadnego znaczenia.
Niech mama się nie martwi, nie wpłynie to znacząco na ilość klientów, pod warunkiem że ma więcej pozytywów niż negatywów i nie pozytywów w sensie wszystko