Wpis z mikrobloga

Coraz częściej widzę wpisy typu: nie masz zasobów / pieniędzy czy własnego kąta to decydując się na dziecko sprowadzasz na nie ból i nieszczęście. Zastanawiam się, czy gdybym czytał podobne opinie, wtedy gdy razem z żoną decydowaliśmy się na pierwsze dziecko, a później drugie to podjąłbym tą samą decyzję. Piszę tak bo wtedy nie było różowo: zaczynaliśmy z jedną średnią krajową i wynajętym mieszkaniem. Teraz radzimy sobie ok, mając razem około 8k i mieszkanie z firmy, odkładając jeszcze co miesiąc.
Jednak w związku z wysrywami gimbusów, którzy BTW w zdecydowanej większości nigdy by na ten świat nie przyszli gdyby ich starzy myśleli jak Oni, pytam czy aby mieć dzieci i sprawić aby były szczęśliwe wystarczy mama, tata, miłość i odwaga. #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #dzieci #rodzina #pytaniedoeksperta #rodzice
  • 55
  • Odpowiedz
@killzone ludzie nie mający dobrych prac, ani możliwości rozwoju nie powinni robić dzieci. Widocznie są jacy są i mentalnie nie ogarniają życia, więc nie powinni zajmować się wychowaniem nowego człowieka. Taka jest moja opinia. To, że wy byliście na drodze rozwoju to co innego.
  • Odpowiedz
@RustyJames: No to news: jeżeli dobra praca jest powyżej średniej krajowej to większość rodziców w tym kraju jej nie ma. Ale za to mają dzieci i sobie radzą więc stanowczo się nie zgadzam że"mentalnie nie ogarniają".
  • Odpowiedz
@killzone raczej chodzi mi o ludzi, co robią za minimalną i nie mają szansy na rozwój. Jak oboje pracują i mają około 3k na rękę, to już może być ok, na jedno dziecko. Kogo też obchodzi czy te dzieci będą czy nie. Mnie nic to nie obchodzi. Nie wszyscy sie nadają na rodziców i masz wiele takich przypadków. Ci co się nadają może powinni mieć więcej dzieci.
  • Odpowiedz
@Faveola: ludziom się #!$%@?ło. Jak ktoś na wykopie myśli że BMW X6 poprawi jego status społeczny to niech jedzie na Majorkę - tam się liczy jaką masz łódź, a potem na Florydę - tam z kolei kto ma większą wyspę jest ważne. Niestety posiadanie tych przedmiotów nie ułatwi ani nie umożliwi wychowania dziecka. Ale żeby to zrozumieć trzeba insta odstawić @RustyJames: pełna zgoda.
  • Odpowiedz
pytam czy aby mieć dzieci i sprawić aby były szczęśliwe wystarczy mama, tata, miłość i odwaga


@killzone: średnia krajowa, wynajęte mieszkanie i drugie dziecko jest innej płci niż pierwsze. Icoteras? Za parę lat nie mogą spać w jednym pokoju z przyczyn oczywistych.

Nie mówisz niczego z czym tych, których atakujesz się fundamentalnie nie zgadzają. Po prostu ustalasz standard, który muszą mieć dzieci (bo zgaduję, że jakbyś nie miał co jeść
  • Odpowiedz
"mnóśtwo ludzi uznaje, że co najmniej musi ich być stać na pokój dla każdego dziecka i zajęcia pozalekcyjne" - pełna zgoda też tak mam. "celowałeś, że standard Ci się w perspektywie czasu znacznie podniesie" No chyba ciężko zakładać inaczej.¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
10-15 letnie auto to średnio tysiąc na miesiąc (amortyzacja, przeglądy, ubezpieczenia, paliwo, serwis, naprawy)


@zibizz1 co #!$%@?, 1000 zł miesięcznie na za użytkowanie auta? xD skąd ty sie człowieku urwałes?
  • Odpowiedz
by na ten świat nie przyszli gdyby ich starzy myśleli jak Oni


@killzone: wyrastałem w #!$%@? biedzie i nie mam zamiaru fundować tego komukolwiek innego. Wiesz co by się stało jakby moi starzy myśleli jak ja? NIC, bo większość społeczeństwa jako jednostki są bezwartościowe. Jakby zabrakło Ciebie to też by się nic nie stało. Albo kogokolwiek innego.
  • Odpowiedz
@killzone: W Twoje miejsce znalazłby się ktoś inny. W miejsce Twojej żony też. Moja gdyby mnie nie znała to też by sobie życie ułożyła. Popraw mnie, jeżeli się mylę.
  • Odpowiedz