Wpis z mikrobloga

@djtartini1: tag #antykapitalizm pokazał, że wolnorynkowi fanatycy mają bardzo mocne zadatki na cenzorów - a to są często ci sami ludzie, co bredzą o "lewackiej poprawności politycznej". Przecież, powiedzmy, środowisko związane z alt-prawicą głosi te swoje "realizmy rasowe" itp i głos im z głowy nie spada. A amerykańska mainstreamowa "lewica" jak i tamtejsza polityka w ogóle to rak. Tak poza tym to w USA i wielu krajach zachodnich masz do dziś
Tak poza tym to w USA i wielu krajach zachodnich masz do dziś znacznie większą wolność słowa niż w Polsce.


@Revmir: Sam sobie przeczysz. Nie, nie masz większej wolności słowa, przykładem jest nie tylko Żiżek, ale też Reddit i mnóstwo poprawności politycznej na każdym kroku. W UK mówi się police officer zamiast policeman bo to sugoerowałoby mężczyznę i tysiące innych rzeczy, których nie można powiedzieć.
@Revmir: Nie wiem, nie sprawdzałem i nawet nie chce mi się sprawdzać każdego przypadku po kolei. Masz ustawowo nakazane parytety płci i mniejszości ( co nie było celem ustawy, ale taka jest dziś wykładnia w USA) podobnie jak wiele słów. Moderację na reddicie też sprytnie przemilczałeś, a to w niczym nie pomaga.
Nie wiem, nie sprawdzałem i nawet nie chce mi się sprawdzać każdego przypadku po kolei.


@djtartini1: to pokaż chociaż jeden.

Moderację na reddicie też sprytnie przemilczałeś, a to w niczym nie pomaga.


@djtartini1: no cóż, jako liberał gospodarczy chyba nie masz nic przeciwko polityce prywatnej firmy? xD