Wpis z mikrobloga

Jak mysle o ludziach ktorzy patrza na zycie w mlodym wieku tylko przez pryzmat kasy to mi ich szkoda. Trzeba lapac doswiadczenie!!! Emigracja juz sie tak nie oplaca jak kiedys. Ja nigdy nie bylem geniuszem i w ciagu 5lat mojego zycia jako pracownik zaczalem od poziomu 2200pln na ręke i aktualnie zarabiam 5900 na rękę. Zmieniałem pracę 4x, różne branże i znam tylko angielski i mam problem z napisaniem dobrze pętli xD. Mój kolega który zna Niemiecki na poziomie C1, Angielski na poziomie B2/C1 przeniósl sie do Anglii odrazu po studiach i robi w wykonczeniowce bo powiedzial ze w Polsce jest #!$%@? z robotą xDxD zarabia troche ponad minimalną w wykonczeniowce z tytulem magistra obraca sie z polskimi patusami i degraduje swoje umiejetnosci. Niema co sie spieszyc tylko powolutku isc do celu. Emigracja teraz to nie to samo co bylo w 2005-2010, a gnojki dalej mysla ze pojada i zarobią w rok na mieszkanie xD
#emigracja #pracbaza #takaprawda #praca #studia #zarobki
  • 15
  • Odpowiedz
@obcx: mysle ze sporo ludzi patrzy na perspektywe sporych pieniedzy jak na nasze zarobki w krotkim czasie nie patrzac na to co bedzie potem, taka praca jest spoko na wakacje podczas studiowania potem lepiej faktycznie szukac czegos co sie lubi lub ma w danym kierunku wyksztalcenie
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: teraz nadzor nad infrastruktura IT, kodu sie nie tykam ale musze wiedziec z teorii duzo IT rzeczy xD a wczesniej project management w ecommerce i branza produkcyjna. Z tego wszystkie najbardziej branza produkcyjna mi sie najbardziej podobala. Wiek 27
  • Odpowiedz
@obcx: A ja siedzę w Niemczech, mam 24ata, zarabiam 2 koła na rękę, nie pracuje często nawet 8h, żyje bez żadnych zmartwień. W maju byłem na Krecie, dwa tygodnie temu #!$%@? auto w Paryżu i tak to się żyje XD Nie chwale się, tylko nie ma co porównywać swoich "żyć". Ktoś ma farta, ktoś ma pecha, to, że ty masz farta, nie oznacza, że kolega nie robiłby w Polsce w wykończeniowce
  • Odpowiedz
@obcx: @quarox: No a ja w ciągu ostatnich 4 lat miałem 4 roboty, w tym raz się przebranżowiłem i słabo na tym wychodzę. prawie 4k netto od roku ale praca wymaga własnego samochodu aby jakoś dojechać (montownia) i muszę się telepać w starym gracie. Pluję sobie w brodę każdego dnia że zdobywałem doświadczenie zamiast od razu wyjechać. Dziś bym przynajmniej miał więcej kapitału i jakieś praktyczne umiejętności ( ͡°
  • Odpowiedz
@obcx: 19 here, robię to co lubię i jeszcze mi za to płacą. Obecnie 4 tysiące na rękę, po podniesieniu kwalifikacji niby można dobić do 6 tysięcy. Branża zupełnie inna niż wasze, Blue Collar. U nas da się normalnie żyć i dobrze zarabiać, tylko trzeba chcieć i czasem się poświęcić żeby zrobić coś nadprogramowego. I to nie są moje dzikie wymysły ani żadna pasta jak coś, bo już mi to kilkukrotnie
  • Odpowiedz