Wpis z mikrobloga

89/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Wolfenstein 3D

Data wydania: Maj 1992
Platformy: PC, GBA, iOS, X360, PS3
Gatunek: FPS

Opis: Kultowa strzelanina nazywana często pradziadkiem FPS-ów 3D. Wolfenstein 3D jest dziełem słynnego studia id Software, odpowiedzialnego również za Doom i Quake. Wiadomo o co chodzi w Wolfenstein, musimy tłuc nazistów. Trzaskamy tych Niemców po kaskach ( )

Trochę opisu kradzonego: Wolfenstein 3D to jeden z najsłynniejszych FPS-ów w historii komputerowej rozrywki, będący kamieniem milowym w rozwoju trójwymiarowych produkcji. Gracz wcieli się w rolę Williama „B.J.” Blazkowicza, agenta alianckich sił specjalnych, który wykonuje najbardziej niebezpieczne misje na terenie wroga. Głównym zadaniem komandosa w Wolfenstein 3D jest spenetrowanie zamku Hollehammer, w którym naziści pod kierunkiem doktora Schabbsa przygotowują tajny projekt niezwyciężonych super-żołnierzy. Jak donosi wywiad, prawdopodobnie chodzi tu o wskrzeszanie zmarłych, ale ponieważ brzmi to nadzwyczaj nieprawdopodobnie, trzeba będzie to wpierw sprawdzić. Gra podzielona jest na sześć epizodów, które można rozgrywać w dowolnej kolejności. Oprócz wymienionej w oficjalnej fabule operacji „Eisenfaust”, Blazkowicz będzie musiał wykonać także inne zadania – pierwsze i najważniejsze to wydostać się z więzienia i tytułowej twierdzy Wolfenstein. Do dyspozycji komandosa oddano arsenał czterech narzędzi zagłady: nóż (skuteczny właściwie tylko przeciwko psom) oraz trzy rodzaje broni palnej – wszystkie korzystające z tej samej amunicji. Siłę ognia będzie można wypróbować na całkiem pokaźnej liczbie przeciwników, pośród których najczęściej przewijają się regularni żołnierze. Na końcu każdego epizodu czeka boss, którego eksterminacja wymaga większej ilości strzelania. Nie są oni jednak specjalnie trudni, jeśli oczywiście stosuje się uniki.
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: 8,4
Gry-online: 8,5

#retrogaming #staregry #gry
Pobierz
źródło: comment_bhP5aLcI0dNawCFtSdMgeqQbNSZcHDaP.jpg
  • 20
@Krx_S: To co mnie najbardziej wkurza to, że wersje Wolfenstein 3D z automatów w Wolfenstein 2 New Collosus nie można kupić oddzielnie. Najbardziej chodzi mi o sterowanie, które jest bardzo wygodne (celowanie myszką, WSAD - etc.).

To i że za tak starą grę chcą 5$ =.=
@januzi glupie #!$%@?. Dom jest 2,5d, kazdy kto sie jara tym ze to nie prawdziwe 3d to ignorant. Doom nie oblicza osi Z, tak? Koles sam sobie zaprzecza np w 7:20 kiedy fireball przelatuje mu nade lbem -przeciez powinien go trafic, bo Z nie istnieje w Doomie ;)
@Gregin77: ok niestety nie pamiętam, jeden ze sparingów zakończyła burza, która spaliła mi coś w kompie, to było max kilka meczów. Z tibii gildie pamiętam z et nie. Czyli trwało to za krótko.