Wpis z mikrobloga

Kilka lat temu zarejestrowałem się jako dawca szpiku, bo chciałem zaimponować jednej dziewczynie co prowadziła rejestrację, a dwa dni temu otrzymałem takiego maila i jeszcze wczoraj telefon, że jest bardzo duża zgodność i mało czasu. Nie czuję się, żebym chciał być dawcą. Nawet za to nie otrzymuje się żadnych pieniędzy oprócz zwrotu kosztów. Co robić?

#dkms #krwiodawstwo
zemsta_przegrywa - Kilka lat temu zarejestrowałem się jako dawca szpiku, bo chciałem ...

źródło: comment_5BklGxsv3yln5YttM7HxlCNJ8PYVsrAi.jpg

Pobierz
  • 248
@zemsta_przegrywa: Ale wytłumaczcie mi jedną rzecz, czy oddanie szpiku dla kogoś, wiąże się z jakimś zagrożeniem życia dla Ciebie(w sensie zabieg), zmieni to Twoje życie, będzie miało wpływ na nawyki, przyzwyczajenia? Nie będziesz mógł się napić browarka? Bo nie rozumiem tego. Co masz #!$%@? do stracenia parę dni? Gdzie i tak przez ten czas wszyscy będą skakać koło Ciebie jak #!$%@?.
@agaja Blokowane są w bazie kobiety karmiące do czasu zakończenia laktacji bo leki wykorzystywane w czasie przygotowywania Dawcy do donacji przenikają do mleka matki
(wystarczy napisać mejla będąc w ciąży o przypuszczalnej dacie porodu, wtedy kobieta jest automatycznie blokowane na czas ciąży
Mirku, nic Cię to nie kosztuje.


@Magadanka: No chyba nie do końca. Jest to procedura medyczna i jak każda taka ingerencja w nasze ciało wiąże się z ryzykiem którego OP może wcale nie chcieć podjąć. Jego decyzja.
Ważne tylko by @zemsta_przegrywa poinformował DKMS o tym fakcie aby się bez sensu nie łudzili.

Uważam też, że samo rejestrowanie i popularyzacja nie jest niczym złym, nawet jak część rezygnuje, gdyż jest szansa, że
@CzarneChmury chodzi pewnie o leki które przyjmujesz przy schorzeniach lub np ich wcale nie bierzesz, czy choroba jest np ponad 5 lat od wykrycia jest kilka takich zapytań do niektórych chorób. Ja np mając 1 odme płuc mogłam być w rejestrze, ale już po 2 niestety musiałam się wypisać :( ale za to mój brat jest Dawca Szpiku :) :) :) :) :) :) :)