Wpis z mikrobloga

366783,26 - 16,38 = 366766,88

Dystans: 16,38 km
Czas: ◷01:51:39
Tempo: 6:49 min/km

Przygotowania do maratonu: tydzień 4/16

Rozbieganie 16km

Umieram. Chciałam poddać się jakieś milion razy. Wstyd mi, bo w pewnym momencie nawet pomyślałam, że kolka byłaby mile widzana, bo byłaby wymówką do skrócenia biegu. (,) Cóż, na 9km trafiła mi się nawet świetna okazja ku temu, chociaż wcale nie było mi do śmiechu. Jakoś krzywo stanęłam i strasznie mocno zabolała mnie lewa kostka. Tak mocno, że aż dostałam ataku paniki (pierwsza myśl - skręcona). Nie polecam prawie się rozpłakać i dostać silnej hiperwentylacji in the middle of nowhere (czyli gdzieś w #!$%@? na środku wałów)... () Na szczęście udało mi sie szybko uspokoić, a kostka narobiła tylko strachu i było z nią w porządku.

Żeby nie było zbyt kolorowo w kwestii biegu - 2 razy musiałam się zatrzymać, żeby zerknąć na mapę; raz przez tę kostkę, a do tego jak na złość wzięłam dzisiaj udział w festiwalu czerwonych świateł (a minęłam tyle radiowozów, że wolałam nie ryzykować przebiegania na czerwonym, nawet w spokojnych miejscach). Ale są też dwa pozytywy:
1. Nie złapała mnie kolka. A wzięłam na 7km żel oraz po raz pierwszy biegłam z camelbakiem - czyli miałam stały dostep wody.
2. Mimo wszystko głowa wygrała. A przyrzekam, że od 11km każda jedna stacja rowerowa kusiła niemiłosiernie.

Jedyne co, to martwi mnie perspektywa 24km w przyszłą środę... Póki co bieganie dystansów dłuższych niż 10km na czczo to dla mnie strasznie dużo. Może jeśli pogoda dopisze, to przerzucę to na wtorkowy wieczór. Nie wiem...

Miłego wolnego dnia Mirki! ʕʔ

#biegajzwykopem #bieganie #kinjabiega

#sztafeta #ruszwroclaw

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kinja wystarczą batony energetyczne własnej roboty, na stronach biegowych jest przepisów do wyboru do koloru. Co do żeli - rozumiem, że mając 10 żeli przebiegniesz 100 km? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@niewiadowo: Ej, w sumie nie pomyślałam o takich batonach. XD Dzięki za pomysł!

Nie planuję biegów dłuższych niż maraton. xd Nie wiem nawet czy będę biegać więcej maratonów niż ten jeden. :p
  • Odpowiedz
@Kinja odpowiem - nie przebiegniesz, bo żel nie poprawia wydolności mięśni, siły i kondycji, ale daję krótkotrwały efekt przypływu energii, który jest od razu konsumowany przez zapotrzebowanie organizmu. Przy dystansach treningowych jakie biegasz zastanów się nad normalnymi posiłkami przed i po. Poza tym żel nie ma żadnych witamin i minerałów, w dawkach mających znaczenie.
  • Odpowiedz
@Kinja:

Półmaratony biegam na 2 żele, więc idąc tym tokiem myślenia, maraton będzie na 4 zapewne.


Wg mnie Twój tok myślenia wymaga pewnej czujności ;) bowiem współczynnik, który otrzymujesz na skutek podzielenia ilości kilometrów 42/21, nijak ma się do ilości kalorii, które powinnaś dostarczyć, tym bardziej, że 42 pobiegniesz wolniejszym tempem i niż 21.

Fakt, że ilość żeli jest sprawą mega indywidualną i polecam dobrze to przećwiczyć na 3-godzinnych wybieganiach.
  • Odpowiedz
  • 1
@esuwir: No to było wyliczenie tak mniej więcej. A co do reszty - no kurczę masz rację. Aż mi głupio, że zrobiłam taką głupotę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak jakiś biegowy żółtodziób. Nie wiem co takiego niezwykłego jest w tym co napisałeś, ale jakoś tak trafiło w odpowiednią zapadkę w głowie i dało dużo do myślenia.
  • Odpowiedz