Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bakardi: @Alfiarz: @Azaajaszz: wybaczcie, jestem skoczkiem na zmianie i zaczyna się okres urlopowy, proponowałem typowi 6 dni wolnego w ten sam czas a on wolał pójść do okolicznej "znachorki" która wystawia wszystkim L4 jak chcą, ona jest też orzecznikiem jeśli chodzi o zdolność do pracy na badaniach okresowych pracowników i tak pracuje z ludźmi z nadcisnieniem, wzrokiem z którym powinni pracować na poziomie zerowym a nie powyżej 3m itd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Azaajaszz: powiedz mi jak to zrobić a to zrobię bo już nie mam sił na takie zachowanie, koleś ma jaskrę na obu oczach i ma zdolność do pracy powyżej 3m bez soczewek i okularów.
@wormwood89: Znajomy tak bierze L4, przez dziesięć lat w budżetówce to minimum 2 lata "przechorował". Problemy z kręgosłupem. Nie leczy tego, nie chce operacji, idzie do lekarza mówi że boli i ma wolne. Najlepsze że na tych L4 to dorabia sobie na czarno w wykończeniówce, albo w budowlance, jakieś ocieplenia robił itd. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@albertbranka: zastanawia mnie jakie przypadki ZUS rozpatruje czy sprawdza, słyszę tylko o sytuacjach, że ktoś siedzi ponad miesiąc na L4 i jest wzywany na komisję. Nigdy nie słyszałem sytuacji, że ZUS zapukał komuś do drzwi, żeby sprawdzić co z taką osobą się dzieje. Najlepsze, że taki delikwent może sobie wziąć L4 z błahego powodu i sobie polecieć na egzotyczne wakacje i nikt i tak go nie sprawdzi.
@wormwood89: Bo ZUS tego nie zrobi ale pracodawca może. Idziecie w dwie osoby, gadacie z typem, jeśli go nie ma w domu i nie złoży wyjaśnień można domniemać, że wykorzystuje L4 niezgodnie z przeznaczeniem. A co do lekarki to ZUS pewnie.
jeśli go nie ma w domu i nie złoży wyjaśnień można domniemać, że wykorzystuje L4 niezgodnie z przeznaczeniem.


@shemmy: z tym juz sie spotkalem. Ludzie mysla ze jak ktos ma L4 to musi lezec w lozku i nie moze wychodzic.

Jasne, ja mówięw przypadku gdy żadnych wyjaśnień nie złoży.


@shemmy: nie musisz skladac wyjasnien dlaczego nie bylo cie w domu danej godzinie. To twoja PRYWATNA sprawa. Faktem moze byc natomiast