Wpis z mikrobloga

Moją koleżankę wychowywała samotna matka z ojcem miała zero kontaktu, ale aż do zakończenia przez nią studiów płacił alimenty co do grosza i w terminie. Od zakończeniu studiów minęło 10 lat, a owa koleżanka dostał list z sądu, że ojciec stara się od niej o alimenty z powodu złego stanu zdrowia.

Reakcja mojej koleżanki? "Ona temu sku*wysnynowi nawet grosza nie zapłaci".

Ale przez 26 lat jak ciągnęła od niego kasę to było dobrze. ¯\_(ツ)_/¯

#rozowepaski #logikarozowychpaskow #bekazpodludzi
  • 59
  • Odpowiedz
@Lisek_Mirek: ona się na ten świat nie pchała. Zachciało mu się bahora robić to niech buli i nie oczekuje niczego w zamian. W ogóle beka z jakiś #!$%@? alimentów od dziecka xD płać za to że ktoś bez twojej zgody został twoim starym
  • Odpowiedz
@zemsta_przegrywa: No ja akurat uważam ze nie masz prawa oceniać czyichś uczuć, żalów czy emocji związanych z pewnymi rzeczami xD Poza tym dostała list z sądu... nawet w takiej sytuacji ojciec się z nią nie skontaktował bezpośrednio tylko do sadu poszedł xD Płacił alimenty bo musiał, jakby nie płacił to by miał sprawę w sądzie. Twoja koleżanka w żaden sposób nie jest zobowiązanau tych pieniędzy zwracać ani w jakikolwiek sposób
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
A z jakiej racji teraz ona ma bulić na człowieka którego nawet nie de facto niezna??

Z żadnej, no chyba że w sądzie przegra.


@RandomowyMetal: no to chyba polecam ci zapoznać się z polskim prawem xD jeśli w tej historii nie ma jakichś ukrytych przypalowych haczyków to na 99% ma przegraną sprawę i alimenty do płacenia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Twoja koleżanka w żaden sposób nie jest zobowiązanau tych pieniędzy zwracać ani w jakikolwiek sposób mu pomagać. Nie chce, to nie, to i tak dla niej obcy człowiek


@cytmirka: oho kolejny(a) ( ͡° ͜ʖ ͡°) otóż jest jak najbardziej zobowiązana w świetle prawa i jeśli sprawa faktycznie tak poszła to na 99% płacić będzie. Powiem więcej - nawet ostatnie szuje odchodzące od rodziny, nieinteresujące się latami
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Znaczy mi chodziło pod względem relacji miedzy nimi a nie pod katem prawa xD Bo OP twierdzi ze logika rozowych pasków skoro od faceta ciągnęła przez tyle lat alimenty a teraz zapiera się ze nie będzie jemu płacić. Moim zdaniem to ze brała od niego alimenty nie zobowiązuje jej do tego żeby nagle teraz poczuć skruchę i chęć pomocy ojcu „bo on jej płacił”.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@powaznyczlowiek: nie zobowiązuje jej do tego żeby nagle teraz poczuć skruchę i chęć pomocy ojcu „bo on jej płacił”.


@cytmirka: ale kto tutaj mówi o jakiejś skrusze i chęci pomocy? Do tego zobowiązuje ją prawo i koniec. Nie wiemy kim jest ten gość, może próbował być ojcem ale mu nie dano szansy, może faktycznie jest teraz w przypałowej sytuacji - wykopki tak bardzo lubią się śmiać z tej
  • Odpowiedz
  • 0
@zemsta_przegrywa No podobna sytuacja w rodziniej mojej różowej
Kuzynka urodziła syna ojciec nie łożył na dziecko.
Gdy dzieciak miał 12 urodziny dostał list z sady że dziadkowie chcą kasę od małego ... Bo są chorzy
  • Odpowiedz