Wpis z mikrobloga

Przypominam, bo może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale największymi mordercami w polskich miastach/ terenie zabudowany są kierowcy samochodów. Nie rowerzyści, nie deskorolkarze, nie elektryczne hulajnogi, ani rolkarze - tylko kierowcy!

To samochodowi piraci każdego dnia mordują ludzi nie ulicach, a największy ból dupy mają o to, że jakiś rowerzysta przejedzie na czerwonym świetle albo wjedzie na chodnik.

Piesi stanowią około 40 proc. śmiertelnych ofiar wypadków w Polsce. To jeden z najgorszych wyników w Unii Europejskiej.

W 2016 roku doszło do prawie 8,5 tys. wypadków z udziałem pieszych. Zginęło w nich 868 osób, a 7974 osoby zostały ranne.

Najczęściej do w takich zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi z winy kierowców. Piesi tracą życie w terenie zabudowanym i na przejściach, gdzie teoretycznie piesi powinni być najbezpieczniejsi. W 2016 roku było tak w 66 proc. przypadków.


Karny #!$%@? dla każdego samochodziarza, który przekracza 50 km/h w terenie zabudowanym i wymusza pierwszeństwo.

#polskiedrogi #wypadki #samochody #rowery #oswiadczenie
tomosano - Przypominam, bo może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale największy...
  • 12
@tomosano: Owszem - jest masa zjebów i murzyński kutacz im w dupska, ale sorry, rozjebuje mnie twoja logika XD

Przypominam, bo może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale największymi mordercami w terenie są kierowcy samochód. Nie rowerzyści, nie deskorolkarze, nie elektryczne hulajnogi, ani rolkarze!


Jak kierowca wymusi pierwszeństwo - zabije pieszego/rowerzystę. Jak rowerzysta wymusi pierwszeństwo - zabije go samochód. Domyślasz się, dlaczego kierowcy są największymi mordercami? ( ͡°
@tomosano: okej, ale zdajesz sobie sprawę z tego że często ludzie wchodzą pod te auta nie zwracając uwagi na to czy jedzie czy nie? :> Jak z Kamazem czy też Fabią, czy też kamera z autobusu. Wchodzi na przejście i #!$%@?, on ma pierwszeństwo, reszta ma zahamować i tyle. Jakoś dziwnym trafem ZAWSZE wchodząc na przejście dla pieszych sprawdzam i patrzę po pasach ruchu, czy na pewno nie rozjedzie mnie żadne
Domyślam się, dlatego jestem za zakazem dla samochodów w miastach, podobne przepisy wprowadzono w Oslo.


@tomosano: ja jestem za zakazem ludzi w miastach, wyeliminuje to wypadki smiertelne calkowicie, nie ma co ryzykowac i bawic sie w polsrodki.