Wpis z mikrobloga

#lgbt #neuropa #bekazlewactwa mam pytanie. Czy jeżeli za kilka lat lekarzom udało by się wynaleźć gen/zespół genów. W każdym razie udało by im się wynaleźć metodę na 95-99% procentowe oszacowanie homoseksualizmu/dysforii płciowej u nienarodzonego dziecka.
Czy waszym zdaniem etyczne było prawo do aborcji takich dzieci i być może kampania społeczna polegająca na całkowitej eliminacji takich przypadków, na wzór tej z Islandii gdzie liczba narodzonych dzieci z zespołem Downa spadla chyba do zera.

#nauka #etyka
  • 29
@rifraw: Równie dobrze każdy albo prawie każdy może mieć geny na homoseksualizm tylko w zależności od środowiska rozwojowego płodu mogą one się objawić jako odmienna orientacja albo nie. Wtedy by ludzie musieli większość połowę swoich dzieci ¯\_(ツ)_/¯
Dla tego dałem tag etyka, czy to już nie podchodziło by pod ich prześladowanie.


@rifraw: dopóki prześladujesz coś, co nie ma mózgu - nie widzę problemu. Jakoś nie widzę masowych protestów prawactwa przeciwko mordowaniu świń czy krów, a przecież mają mózgi, czują, i myślą. W porównaniu do 2-miesięcznego płodu dorosła świnka to Albert Einstein.

Także nie widzę tu problemu etycznego. Cały problem "etyczny" z aborcją wynika z durnego założenia, że istnieje
@rifraw: homoseksualizm jest naturalny, ale może też stać się taką osobą przez warunkowanie behawioralne, więc wolałbym żeby moje dziecko było 100% homo, niż takim wtórnie wytresowanym
@endriu92: @paziu: @tell_me_more: Smutno mi się to czyta, ja bym się nie zgodził. Chociaż nie powiem, to dobry pomysł jak widzę na wyeliminowanie ruchu #lgbt i "nienawiści" jakiej u ludzi szuka. Wystarczyło by jeszcze dorzucić eutanazje z dopłatą dla homoseksualistów i po 40 latach problem rozwiązany :].
A nie zgodził bym się bo taki pomysł można wykorzystać na różne inne sposoby, no i jeżeli to by było moje dziecko
@rifraw dlaczego aborcja do powiedzmy drugiego miesiąca ma być zakazana? To indywidualna sprawa każdego rodzica, niech każdy zajmie się sobą. Jeśli ktoś nie chce homoseksualnego dziecka czy takiego ktore będzie posiadało inne dysfunkcje to sam powinien zdecydować.
a tę definicję człowieczeństwa zaczerpnąłeś skąd?


@marekrz: od Kartezjusza. "Myślę, więc jestem."

Z resztą homo sapiens jak sama nazwa wskazuje.

zawiązki układu nerwowego tworzone są już 13 dni po zapłodnieniu


I ma je też kijanka oraz larwa komara. Jak prawacy zaczną bronić kijanek to wrócimy do rozmowy.