Wpis z mikrobloga

@xandra: Ale czemu stary testament? a nawet w ST Jezus się pojawia, np Bóg mówi coś do ludzi a w NT jest to przypisane Jezusowi. Melchidezek to najprawdopodobniej też Jezus. Biblia mówi o wiecznym Synu, który przyszedł na ziemię dobrowolnie, by zbawić ludzkość, nie ma mowy o tworzeniu Syna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@xandra: szczerze? Nie interesuje mnie poziom Twoich informacji. Jeśli ich nie masz, to się sama dowiedz, a dopiero później zaczynaj nawracać na ateizm młodych wykopów. Z takim podejściem nie masz szans w żadnej dyskusji, a chcę Cię tylko uświadomić, że badanie nad Biblią trwa nieprzerwanie od bardzo dawna i nie Ty pierwsza próbujesz osmieszyc wiarę w Boga.

Ps. Katolicyzm to nie chrzescijanstwo, a chrzescijanstwo to nie katolicyzm. Jeśli jesteś dojrzała
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao: nie zapominaj, że to ten syn to jest ta sama Osoba co Bóg Ojciec, więc tak. Przyszedł dobrowolnie bo on przysłał samego siebie i zapłodnił dziewicę samym sobą będąc sla siebie jednocześnie ojcem i synem. Katolicyzm w skrócie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@crest: Ale koty istnieją.

@FabianoItaliano: Wiara... Można wierzyć w idee, ale wiara w to, że stworzył cię niewidzialny przyjaciel, którego syn potem chodził po wodzie i to stosunkowo niedawno i to zupełnie bez dowodów - a jednocześnie w szkole cię uczą, o ewolucji, biologii, genetyce - dając ci jednocześnie niezbite dowody na poparcie tych tez... No wybacz. Trzeba być głupcem by uwierzyć w to wszystko, diabły i anioły, niebo i piekło, albo wyjątkowo nierozgarniętym, naiwnym osobnikiem.

Kler to są zakłamani hipokryci z powołania, dobrze sobie zdają sprawę z tego, że szerzą ciemnotę, ponieważ to jest biznes, pieniądze i władza, nie ma w tym nic więcej i tak było od dziesiątków, a nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@hehexdlollmao to jest ta sama osoba. Przecież to monoteizm nie politeizm. Bóg to jedna osoba o trzech naturach tak jakby. Jezus to taki jakby jego awatar z cześcią jego mocy. To on sam jeśli byłoby ich dwóch to religia ta byłaby politeizmem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Korbov: już prędzej 1 natura w 3 osobach, Bóg 1 osoby 3
@xandra: nie zostało to dodane, jest we wszystkich manuskryptach, nic nie wskazuje na dodatek, jak ci sie nie podoba tłumaczenie to zobacz do interlinii, w oryginale to by było "A Bóg był Słowo" tłumacząc dosłownie. Masz jakikolwiek argument na rzecz późniejszego dodatku albo nadinterpretacji? Biblijną wiedzę masz zerową z chcesz się kłócić
  • Odpowiedz
@prut: Po prostu mnie nie przekonałeś, ja nie mam zamiaru nawracać katolików na ateizm tylko wskazać obłudę kleru i religii jako takiej. Jeśli ktoś zacznie myśleć i łączyć fakty, to już połowa sukcesu. Poza tym nawet będąc wśród ateistów można popełniać błędy lub spotkać się z nierzetelnymi informacjami ¯\_(ツ)_/¯

@hehexdlollmao: http://www.university.orygenes.pl/kursy/jak-przeklady-zmieniaja-biblie-o-teorii-i-praktyce-tlumaczenia-pisma-swietego/lekcje/teoria-przekladu-biblii-wybrane-zagadnienia/ przeczytaj.
  • Odpowiedz
  • 1
@hehexdlollmao czym są te trzy osoby? Odrębnymi bytami? No to mamy politeizm. Bo jest kilka oddzielnych świadomości. Katolicy na siłę.zbudowali coś nielogicznego i uważają sobie tę niedorzeczność za wielką tajemnicę wiary...
  • Odpowiedz
@xandra Pierwsza część twojej wypowiedzi w porządku, reszta nie potrzebnie dodana bo całkowicie nie na temat.

A kwestia taka że jeżeli nie ograniczasz swojego mózgu to nie ma żadnego problemu połączyć ewolucji, biologii i genetyki z tą że ideą wiary.
Jedno w żadnym stopniu nie wyklucza drugiego.
  • Odpowiedz
@FabianoItaliano: Problem w tym, że jak zliczyć pokolenia synów Izraela to Ziemia według Biblii ma mniej niż 10k lat. Tu mamy totalną sprzeczność.
Drugą sprzecznością jest to, że historia o rajskim ogrodzie Adamie i Ewie musi być prawdziwa jeżeli Biblia chce być wiarygodna. Ta historia wyklucza raczej ewolucję.
  • Odpowiedz