Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#mikrokoksy

Co sądzicie o takiej teorii na temat skinny fat?
Komentarz pod filmemw którym autor promował rozwiązanie to fbw i zero kaloryczne.
Zdjęcie z Google choć ten typ chyba ma hiperlordoze co pogłębia efekt

Mylisz się, że FBW będzie rozwiązaniem dla osób z syndromem "skinny-fat". Dla pewnego, małego procenta może tak być, a konkretnie dla tych, którzy po prostu się "zapuścili" żywiąc się relatywnie nieprawidłowo. Prawdziwy "skinny-fat" to hardgainer. Hardgainer to termin promowany przez świetnego, znakomitego wręcz trenera z wieloletnim doświadczeniem, Stuarta McRoberta. Nie jest to osoba jak powszechnie uważa się chuda, która wymaga do progresu, notowania superkompensacji potreningowej surplusu kalorycznego, a osoba, która cokolwiek by nie zrobiła: w skrócie prowadziła standardowy trening i jadła wręcz doskonale - zrobi mało lub DOSŁOWNIE nic w zakresie budowania muskulatury, a zbuduje tkankę tłuszczową. "Skinny-fat" to najczęściej osoby z zaburzoną wrażliwością na insulinę z dominującymi włóknami mięśniowymi typu pierwszego, czyli wolnokurczliwymi (bez względu na partię), do tego dochodzi najważniejsza kwestia (kolokwialnie pisząc) - szybko padający CUN. Dodając do tego wysokie poziomy TSH, zaburzoną konwersję lewotyroksyny do trójjodotyroniny i wysoki kortyzol mamy "gównomogącą" genetykę w kwestii kształtowania sylwetki. Do takich przypadków trzeba podchodzić indywidualnie. W większości przypadków pomaga radykalne podejście (pomogło również mnie i wielu osobom, którym je polecałem) promowane przez wcześniej wymienionego Stuarta McRoberta (i innych trenerów), a mianowicie trening skrócony z niską częstotliwością. Chodzi o trenowanie splitem maksymalnie dwa razy w tygodniu lub trening całego ciała co 7-12 dni. Tak, co 7-12 dni. Maksymalnie 2-3 serie zasadnicze na bój! Kto chce dowiedzieć się więcej na ten temat ten niechaj poszuka w googole, czy poczyta "Brawn". Standardowe treningi "zabiją" postęp większości "chudogrubych" ze względu na stres ER (podobnie przejadanie się).
komar251 - #mikrokoksy

Co sądzicie o takiej teorii na temat skinny fat? 
Komentarz p...

źródło: comment_4KfGmnZ94C9hXAtmqQ23gqvMIMeAoZOt.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: zresztą pomyśl przez chwilę, pisałeś, że są bardzo niewielkie różnice między ludźmi, tak? Że przynajmniej mężczyźni są prawie identyczni? Skoro są, to powinni jednakowo reagować na taki sam bodziec?

A jeśli nie reagują, to... może jednak nie są identyczni?
  • Odpowiedz
wybacz, ale jednak wolę wierzyć naukowcom, którzy przeprowadzili badanie, niż losowym ludziom z wypok.ru ( ͡º ͜ʖ͡º)


@tomtom666: No tak... bo w 100% znamy działanie organizmu ludzkiego, wiemy o nim wszystko. LOL.
  • Odpowiedz
A jeśli nie reagują, to... może jednak nie są identyczni?


@tomtom666: Ech... dobrze wyjaśnię to. Dotyczą nas pewne prawa których zmienić się po prostu nie da... Będąc na surplusie będziesz tył, będąc na deficycie kalorycznym będziesz chudł, będziesz odpowiednio trenował będą następowały pewne adaptacje.

I teraz tak... jeden żeby być na surplusie będzie potrzebował 3000kcal, drugi 4000kcal... Jeden aby wywołać odpowiednie adaptacje będzie musiał zrobić 5 serii inny 7serii itd. Przedstawiłem
  • Odpowiedz
Jeden aby wywołać odpowiednie adaptacje będzie musiał zrobić 5 serii inny 7serii itd. Przedstawiłem to w najprostszy sposób w jaki potrafię.


@IntruderXXL: Do tego kolejna sprawa... Ja zrobię 1 serię i wyciągnę z niej więcej niż ty jakbyś zrobił 10 serii. Bo ja się przyłożę, włożę całego siebie w tą serię, będę w pełni świadomy tego co robię, skupię się najbardziej jak to tylko możliwe... Ty zrobisz 10 serii machając byle
  • Odpowiedz
fora internetowe "optymalnych" (taka psychopatyczna odmiana keto). Ludzie chorowali po tym na setki chorób, łysieli, zostawali impotentami - zawsze ta sama odpowiedź, "źle ułożyłeś dietę, musisz dokładniej zmierzyć proporcje BTW".


@tomtom666: Po primo wegusie, #dodzo nie jest dieta ketogeniczna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po due tak, zle sie zywili. Skad to wiem? Gdyz mialem przyjemnosc z nimi obcowac w przeciwienstwie do ciebie. Posiadali oni wiedze na temat
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: wiesz, jednak bardziej wierzę naukowcom, którzy pół życia się zajmują tym zagadnieniem i którzy pilnowali, żeby badani robili ćwiczenia identycznie, niż ludziom z internetu, zazwyczaj bez żadnego wykształcenia, którzy tłumaczą swoje wyniki tym, że oni akurat dużo ciężej od innych pracowali.

I nie ma co się dziwić, "pracowałem ciężej od innych" brzmi o wiele lepiej, niż "urodziłem się z lepszymi genami".

Masz takiego Kasaharę, który twierdzi, że jego uczniowie czy
  • Odpowiedz
wiesz, jednak bardziej wierzę naukowcom, którzy pół życia się zajmują tym zagadnieniem i którzy pilnowali, żeby badani robili ćwiczenia identycznie, niż ludziom z internetu, zazwyczaj bez żadnego wykształcenia, którzy tłumaczą swoje wyniki tym, że oni akurat dużo ciężej od innych pracowali.


@tomtom666: Wierz sobie w CO CHCESZ. To nie zmienia faktu że gówno warte są tego typu badania, wystarczy się w nie zagłębić żeby to zrozumieć, może tego nie potrafisz, nie
  • Odpowiedz
to zarzuć swoimi. No, chyba że przez te dziesięciolecia żaden naukowiec na świecie nie wpadł na to, co Ty teraz piszesz.


@tomtom666: Czy wpadł nie wiem, ale budżetu oraz odpowiedniej grupy na pewno nie miał. Powtórzę opinię z którą się jakiś czas temu spotkałem... W trójboju potrzeba około PIĘCIU LAT, sumiennych przemyślanych treningów aby mieć pogląd na to czy dany osobnik jest w stanie coś osiągnąć czy też nie. I nie
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: tak tak, wiem, podobnie jak madka wie więcej o szczepionkach od naukowców, którzy te szczepionki wymyślili, bo ona ma dziecko które było szczepione, a oni nie mają. Badania się nie liczą, naukowcy się nie znają, rozumiem.
  • Odpowiedz
Badania się nie liczą, naukowcy się nie znają, rozumiem.


@tomtom666: Oj taki mądry jesteś? A nie widzisz że robisz z siebie głupka... Powróć do badania które mi zalinkowałeś, PRZESTUDIUJ JE i zobacz ile tam jest luk, ile rzeczy nie zostało uwzględnionych, pominiętych... Jeżeli tego nie widzisz, cóż nie ma dla Ciebie ratunku, przepadnij.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: dlatego mówię, daj lepsze badanie.

Historia ludzkości zna miliony takich przypadków. Ja jestem lekarzem, całe życie to robię, tysiące ludzi wyleczyłem i mówię, że pijawki leczą, a mycie skraca życie, to znaczy że mówię! Badania, nauka? A po co to komu! Ja się znam bo ja to robię!
  • Odpowiedz
dlatego mówię, daj lepsze badanie.


@tomtom666: A ja CI mówiłem takich badań nie ma... A jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem jest badnaie które zawiera mnóstwo luk, i na tym chcesz budować swój światopogląd, okej, tylko potem nie zdziw się jak rzeczywistość zweryfikuje.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: ja buduję światopogląd na dostępnych badaniach, których jest zresztą całkiem sporo. To mimo wszystko dokładniejsze, niż budowa na podstawie tego, co się komuś tam akurat wydaje.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: masz, tutaj nawet mierzyli ekspresję genów górnych 20% i dolnych 20%, masz tam też opisane, które konkretnie geny za to odpowiadają.

https://www.physiology.org/doi/full/10.1152/japplphysiol.00901.2010?url_ver=Z39.88-2003?_id=ori%3Arid%3Acrossref.org?_dat=cr_pub%3Dpubmed&

Tak właśnie wygląda nauka. Grupa ludzi trenuje, robi się biopsję mięśni tych, którzy mają największe przyrosty, tych, którzy mają najmniejsze i porównuje.

Natomiast "bo mi się wydaje, że ten lepiej ćwiczył" to nie jest nauka, tylko czystej wody broscience, niewiele różniące się od wiary w homeopatię, biorezonans czy
  • Odpowiedz
ja buduję światopogląd na dostępnych badaniach, których jest zresztą całkiem sporo. To mimo wszystko dokładniejsze, niż budowa na podstawie tego, co się komuś tam akurat wydaje.


@tomtom666: I co z tego że tych badań jest sporo? Gówno są warte, można je co najwyżej jako ciekawostkę traktować a nie jako prawdę objawioną.

Dobra koniec tego, bo z takim głupkiem dawno nie rozmawiałem, a nie dam się zniżyć do twojego poziomu, bo potem
  • Odpowiedz
mierzyli ekspresję genów górnych 20% i dolnych 20%, masz tam też opisane, które konkretnie geny za to odpowiadają.

https://www.physiology.org/doi/full/10.1152/japplphysiol.00901.2010?url_ver=Z39.88-2003?_id=ori%3Arid%3Acrossref.org?_dat=cr_pub%3Dpubmed&


@tomtom666: Dopytam siem, badano diete instytutu niedozywienia i chorob metabolocznych mam rozumiec...?

Jakies badania na elicie ciezarowcow bulgarskich, rosjskich, a moze na Ilja Ilinie? :)
Moze na jakis kolarzach SKY? A nie, szare Janusze? :)

Natomiast "bo mi się wydaje, że ten lepiej ćwiczył" to nie jest nauka, tylko czystej wody broscience,
  • Odpowiedz