Wpis z mikrobloga

Hej mirki pszczelarze. Mam taki problem, od jakichś niecałych 2 tygodni zauważyłam, że do szpary w ramie mojego okna na balkonie wchodzą pszczoły, szczerze mówiąc trochę to olałam, nie wlatywaly mi do pokoju więc chciałam się tym zająć gdy będę miała więcej czasu. Dziś sprawdziłam jak się ma sytuacja, a tam w tej szparze konstrukcja jak na pic related ()

Co w tej sytuacji mogę z tym zrobić, aby się ich pozbyć?

Dla porównania w komentarzu zdjęcie jak wygląda ta szparka do której nie wlatywaly pszczoły.

#pszczelarstwo #pszczoly #owady
Oraz #kiciochpyta bo może ktoś miał podobną sytuację :(
kluskizserem - Hej mirki pszczelarze. Mam taki problem, od jakichś niecałych 2 tygodn...

źródło: comment_omAsZUbk0HJsilsPKif602mARNMgV9jw.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@kluskizserem: Kto mówi co innego? Jakiś losowy koleżka, który sie w tagu nie udziela nigdy xD Ani nawet w ogóle na wykopie xD

Cykl rozwojowy pszczół samotnic jest następujący, po zimie pszczoła matka zakłada niewielkie gniazdo, właśnie w takich zakamarkach. Potem wychowuje pierwsze pokolenie, a następnie gdy je wychowa składa tylko jaja, a one pracują. Gdy rodzina stanie się juz wystarczająco silna, rodzina skupia się na "produkcji" pszczół matek i trutni,
  • Odpowiedz
  • 0
@Niewiemja pszczoła jak to nazwales "spoleczna" oprócz matki z zimy wychodzi również min. 20 tys (zależy od sily rodziny jaką zazimujesz) robotnic do pomocy. Matka zajmuję się tylko skladaniem jaj.
  • Odpowiedz
@Wosebe: No tak. Myślałem po "jeszcze w tym roku będziesz miała samce i samice", że chodzi Ci o to, że one sie tam rozmnożą i będą tam wszystkie żyły ale widze, że jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kluskizserem: Ostatnio jeden z Mirków miał taki problem. Poczytaj tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/41717647/hej-mireczki-pszczelarze-na-ogrodku-dokladnie-w-dz/
Może się przekonasz do tego pomysłu tak jak on i staniesz się szczęśliwą obserwatorką puchatych pszczółek :)

Wątpię by była to murarka ogrodowa, bo już latają tylko niedobitki. U mnie już przestały latać. Teraz jest czas na inne gatunki.

Jeżeli jednak chcesz na stałe zakleić gniazdo, to zrób to teraz, żeby pszczoła nie marnowała energii na bezsensowne prowiantowanie gniazda, które
  • Odpowiedz
@Megachilidae: Błonkówki nie są moją dobrą stroną, chyba że mówimy o mrówkach. Lata, zapyla, szuka szpary = murarka ( ͡ ͜ʖ ͡) W sumie to burzysz mój swiatopogląd bo co w takim razie mieszka w moim domku dla murarek, dalej latają :D
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Miesierki, murarki, wałczatki, nożycówki - już wśród nich jest sporo gatunków a jeszcze przecież jest masa drobiazgu wszelakiego. Jest co hodować i obserwować w domku.

Dobrze wiedzieć żeś mrówkowy. Odezwę się, gdy będę potrzebować pomocy :)
  • Odpowiedz
@Megachilidae: Mrówkowy i ogólnoowadowy, w sumie błonkówki latające troche też. Ale pszczołe od pszczoły odróżnić to tak średnio. W sumie nigdy sie aż tak nie zainteresowałem pszczołami, nawet nie wiedziałem, że aż tyle ich jest. Trzeba będzie nadrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz