Wpis z mikrobloga

Hej mirki pszczelarze. Mam taki problem, od jakichś niecałych 2 tygodni zauważyłam, że do szpary w ramie mojego okna na balkonie wchodzą pszczoły, szczerze mówiąc trochę to olałam, nie wlatywaly mi do pokoju więc chciałam się tym zająć gdy będę miała więcej czasu. Dziś sprawdziłam jak się ma sytuacja, a tam w tej szparze konstrukcja jak na pic related ()

Co w tej sytuacji mogę z tym zrobić, aby się ich pozbyć?

Dla porównania w komentarzu zdjęcie jak wygląda ta szparka do której nie wlatywaly pszczoły.

#pszczelarstwo #pszczoly #owady
Oraz #kiciochpyta bo może ktoś miał podobną sytuację :(
Pobierz
źródło: comment_omAsZUbk0HJsilsPKif602mARNMgV9jw.jpg
  • 35
@Mroczna_Pyra: tylko właśnie zastanawia mnie ktorędy one teraz wylatują i wlatują skoro teraz ta szparka której używały jest zabudowana?
Ani razu nie widzialam, żeby wlatywały dziurkami w innych miejscach okna, więc możliwe że są jakos oddzielone.
Ale wtedy musiałoby być gdzieś jeszcze jakies wejście, ale nie wiem gdzie :(
@kluskizserem Tak jak kolega wyżej, ostatecznością jest, że pszczoła użądli, do domu tez się nie będzie pchała, jak już coś to przypadkowo zabłądzi, a takto będziesz mogła pochwalić się, że zrobiłaś coś w ochronie pszczołowatych :)
@kluskizserem: Powiem więcej, jeszcze w tym roku będziesz miała samce i samice. Cykl rozwojowy pszczół samotnic jest następujący, po zimie pszczoła matka zakłada niewielkie gniazdo, właśnie w takich zakamarkach. Potem wychowuje pierwsze pokolenie, a następnie gdy je wychowa składa tylko jaja, a one pracują. Gdy rodzina stanie się juz wystarczająco silna, rodzina skupia się na "produkcji" pszczół matek i trutni, które je potem unasiennia. Po czym te matki opuszczają gniazdo i