Wpis z mikrobloga

Mircy, mimo że #programista15k to z #hardware obecnie raczej pała ( ͡ ͜ʖ ͡), dlatego powiedzcie czy dobrze to robię. Posiadam na stanie Lenovo W540, w którym chciałbym wzmocnić grafę. Wybór padł na GeForce® GTX 1660 Ti WINDFORCE OC 6G. Brałem jeszcze pod uwagę kilka modeli ze średniej półki (np. GTX 1060 6GB), ale doszedłem do wniosku że to jest całkiem dobra opcja w stosunku jakość/kasa (plus nie żre dużo prądu, ma możliwość podkręcenia i jest to tegoroczna premiera). Zamierzam to podłączyć do lapka przez ExpressCard i EXP GDC Beast. Do tego jakiś niewielki i cichy zasilacz i powinno śmigać. I tu pytanie, niby zalecają 450W PSU, ale sama karta pali 120W, czyli w teorii mogę podpiąć coś mniejszego (myślałem o 300W)?

Ktoś z was coś takiego ogarniał? Jakieś przeciwwskazania? Może inne sugestie kart ze średniej półki?

#komputery #chinskiecuda #kartygraficzne #gry
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@madstorm Jakoś tego nie widzę. Co niby miało by Ci to dać? Takie zabawy to z desktopami ze swoją modułową budową a nie z laptopem. Tym bardziej, że nie wykorzystasz całej mocy nowego gpu plus obstawiam problemy z uruchomieniem i działaniem, za dużo kombinacji.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: 1 i 2, le bardziej 1, poza tym to może być przejściowa opcja, wolę nie - ale jeśli będę zmuszony to zbuduje sobie desktop w który tę kartę włożę. Rozumiem że będzie to działać, ale utnie mi możliwości karty do max. przepustowości PCI-E 2.0?
@Ademu: z tego co czytam opinie (nie w sklepie a na forach), to raczej proste plug & play
  • Odpowiedz
@madstorm: To jest elektrycznie pic-x x16 ale masz max x2. Nie warto. Jak chcesz mieć lepsza kartę to sprzedaj laptopa i dopłać do takiego z lepsza karta. To jest fajna sprawa jak chcesz mieć np. 3 monitory, w innym wypadku jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: to wyżej jednak niekompatybilne z moim lapkiem. Hmm tak jest piszesz jest najprościej, ale ze względów ideologicznych, nie chce nabywać nowej skrzynki tylko do grania, konsola też odpada, chciałbym to co mam jakoś rozbudować, co mi się też może przydać w pewnych projektach.
A jakby tak jakąś sensowną kartę pod PCI-E 2.0 znaleźć? Coś możesz doradzić (zapytam też Google)?
  • Odpowiedz
@madstorm: Ale i tak to Ci ograniczy przepustowość. Równie dobrze możesz sobie kupić grafikę za 200 złotych. Wydajność będzie podobna bo masz tylko dwie linie danych zamiast 16. Imo niepotrzebnie wydasz kasę.
  • Odpowiedz