Wpis z mikrobloga

  • 2167
Kuzyn mojej najbliższej przyjaciółki właśnie wrócił z czteroletniej podróży dookoła świata. Za darmo. Autostopem. I to naprawdę było dookoła świata, dotarł nawet na Niue. Kurna, ale do tego trzeba mieć jaja.

1381 dni w drodze, >120 000 km pokonanych autostopem i jachtostopem, 6 kontynentów, 40 odwiedzonych państw, 6 jachtostopów, 1 cargostatek, 6 promostopów, śmieciarkostop, koparkostop, karetkostop.
Więcej tutaj: https://www.facebook.com/AutostopemDookolaSwiata/

#wygryw #szacun #niebieskiepaski #autostop #podroze #gruparatowaniapoziomu
gracey - Kuzyn mojej najbliższej przyjaciółki właśnie wrócił z czteroletniej podróży ...

źródło: comment_K9fdraIdHzFlwegNePH3tbzyHgb5BWaC.jpg

Pobierz
  • 165
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szanuję, kawał osiągnięcia. Ale trzeba pamiętać, że potrzeba bardzo specyficznego człowieka, żeby coś takiego zrobić. Trzeba nie mieć żadnych zobowiązań typu praca, dom, rodzina. Żyć na luzie. Ja jakbym miał 4 lata bujać się ludziom po kanapach i prosić o podwózkę to bym nie dał rady.

Podróżować lubię ale na moich zasadach i to tak żebym zdążył wrócić z urlopu ;)
  • Odpowiedz
4 lata do śmieci

@Zawsze_wruce: No tak, lepiej przez 4 lata codziennie budzić się w tym samym pokoju, codziennie chodzić do tej samej pracy, codziennie widzieć te same ryje. Lepiej gdyby każdy dzień z tych 4 lat spędził w identyczny sposób.

@bronsky: Jeśli jedynym sensem, jaki widzisz w swoim życiu, jest odkładanie na emeryturę, to Ci współczuję. I co? Za 40 lat dostałby x% większą emeryturę i co
  • Odpowiedz
debilizm 4 lata mniej zaliczone do emerytury itp. Równie dobrze można iść do pierdla choć tam się liczy do emeryturki


@bronsky: Po pierwsze jak się dobrze zakręci to bez problemu odrobi utracone składki, po drugie ... na starość zawsze może uciec do kraju w którym koszty życia są zdecydowanie niższe, nie będzie to robić dla niego żadnego problemu a po trzecie zawsze może się odwołać do najstarszych tradycji ...
xaliemorph - > debilizm 4 lata mniej zaliczone do emerytury itp. Równie dobrze można ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cincinnati: obudziłem się raz w busie jadąc przez bobrek, do centrum wróciłem na piechotę.. Cytując klasyka miałem serce w przełyku lecz nic mi się nie stało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@243Win: takie podróżowanie po angielsku to beggpackers i jest to wznoszący się trend. Zamiast pracować ludzie wolą liczyć na życzliwość innych, nic od siebie nie dając. Pasożytnictwo.
  • Odpowiedz
@gracey: fajnie, że już wrócił. Oglądam ich od pierwszego odcinka. Należny fejm i gratulacje mam nadzieję oddać przy najbliższym spotkaniu z widzami. Ludzie dajcie im suba bo to udokumentować to też kawał dobrej i ciężkiej roboty. Mają za mało wyświetleń jak za taki projekt. Polecam.
  • Odpowiedz
@Joten: Jakie pasożytnictwo? Jadł za swoje, ubierał się za swoje. Tylko za noclegi i transport nie płacił, ale to praktycznie nie obciąża kosztami osoby pomagającej.
Poza tym skąd wiesz, czy sam też nie pomaga.

Sam jezdzilem teraz 4 miesiace. Przez 4 miesiące opłcalałem wynajem mieszksnia w Krakowie. Przez 4 miesiące mieszkali tam ludzie. Od nikogo nie wziąłem złotówki. A to podróżbicy, a to znajomy wynosił się z rodzinnego miasts do
  • Odpowiedz