Wpis z mikrobloga

@j3sion: oczywiście że sprzedajemy, nazywa się to zwykle Klimator lub Klimatyzer

btw wczoraj zrobiłem sobie własnoręcznie takie urządzenie napełniane wodą z lodem. Działało nawet ok przez 3-4 godziny a potem jak wilgotnośćweszła powyżej 80-90% to cały efekt chłodzący poszedł w c--j, aż wyszedłem na zewnątrz się ochłodzić.
  • Odpowiedz
Chyba najczesciej tego ludzie nie rozumieja. Mnie raz znajomy probowal w ogole oszukac, juz oomijam to ze byl notorycznym klamca. Podjezdzamy do lidla, kupuje klimatyzator, ja mowie ze bedzie musial zrobic odprowadzenie ciepla, a ten mi wbija kit ze tenklimatyzatornie ma czegos takiego. Ze wytwarza zimno, ale ciepla juz nie xD
  • Odpowiedz
nie wiem czemu w Polsce nikt nie sprzedaje tzw swamp coolerów


@j3sion: Tego jest w c--j na allegro z nazwami klimator klimatyzator itp. Przykład z ceną za 800zł i ludzie biorą https://allegro.pl/oferta/klimatyzator-przenosny-klima-ravanson-kr-7010-2019-7917567706
Co najlepsze debile kupują to w cenie tych 800 zł gdy za tyle idzie dostać tanią klimatyzację przenośną owszem mam rurę i nie jest cicha ale CHŁODZI ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba że
  • Odpowiedz
@RedBulik: To nie jest klimatyzator. Sprzedający kłamie w tytule. Sprzedający kłamie na początku opisu.

Dopiero na podstawie dalszej części opisu można się dowiedzieć, że to jest zwykły termowentylator, który poza grzaniem, może działać w trybie "tylko wentylator, bez włączania grzałek". Taki za cztery dychy też tak umie.

Poza tym "klimatyzator", sprzedający wciska też inny kit.
  • Odpowiedz
@sad_pepe: Są dwa rodzaje. Te z otwartą cyrkulacją które zwiększają drastycznie wilgotność w pomieszczeniu i te z zamkniętym obiegiem gdzie ewaporacja zachodzi na zewnątrz, a powietrze jest chłodzone w środku. Podobno są zdrowsze niż klimatyzatory klasyczne. Jednak ich wydajność waha się w zależności od wilgotności powietrza.

Te bardziej zaawansowane kosztują prawie tyle samo co zwykłe więc wybór jest prosty.
  • Odpowiedz
@master4342: Zbyt wiele czynników wchodzi w grę, żeby dokładnie podać, poza tym ja jestem zimnolubny więc temp. docelową mam ustawioną bardzo nisko, ale myślę, że tak z 1-2 godziny jak schłodzisz do 21 i spokojnie możesz funkcjonować przy 25. Zależy czy masz żaluzje, czy zamkniesz drzwi itp itd. Ja ogólnie polecam - tylko tak jak mirek @Heady1991 pisał, jest to hałasogenne urządzenie, więc musisz sprawdzić czy nie będzie ci
Nuggerath - @master4342: Zbyt wiele czynników wchodzi w grę, żeby dokładnie podać, po...

źródło: comment_luZ6ejjRyi2MWYhb5FQkakUYBhaMBOlZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Migfirefox: kiedys na własne oczy widziałem takie perpetuum mobile. W punkcie z maszynami do gry była lodówka gdzie chłodziła się wodą a obok stał jakiś pseudo klimatyzator do którego wkładało się butelkę z zimna albo zamarznięta wodą i miał chłodzić. Jak powiedziałem,że działaniem tego systemu tylko grzeją jeszcze bardziej to ni c---a nie zrozumieli :)
  • Odpowiedz
@Nuggerath no ja właśnie identyczne kupiłem i po godzinie miałem dość, na drugi dzień oddałem to w c--j, bo własnych myśli nie słyszałem, o gadaniu przez discorda nie wspominam nawet bo wiadomo, co kumple gadali jak to było odpalone
  • Odpowiedz