Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Z anonimowego bo myślę o przekwalifikowaniu się. Wie ktoś może ile zarabia się jako konsultant albo programista SAP po zdobyciu jakiegoś doświadczenia (1-2 lata)? Warto?

#praca #it #abap #sap

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania praca konsultanta SAP jest przeje***a... W moim korpo podczas wdrożenia SAPa konsultanci siedzieli praktycznie przez rok od poniedziałku do piątku non stop. Masakra jakaś... Oczywiście jak ci to nie przeszkadza to warto w to isc zapewne, warto też rozważyć rolę administratora abap gdzie większą pewność pracy na miejscu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ostatnio rynek SAP się popsuł w Polsce. Mało projektów, jak już coś jest to pijawki proponują stawki często poniżej oczekiwań. Wymagania od zatrudnionej osoby bardzo wysokie. Dobrze już było. Może kiedyś jeszcze to wróci jak firmy masowo będą przechodzić na S4/Hana.
  • Odpowiedz
@lolek24: też jestem zaskoczony taką opinią, bo zewsząd słyszę, że teraz jest bardzo dobry czasu dla SAPa. Chociaż z tego co kojarzę to Ty pracujesz na zagranicznych projektach, więc pewnie kiedy porównujesz nasz rynek do zachodu to faktycznie może wypadać blado ;)
  • Odpowiedz
@mam_Cie_na_strzala: @krytyk_naczelny: ofert pracy jest dość sporo, ale zwykle do utrzymania i małego rozwoju starego systemu, bez możliwości negocjacji stawki, od 10 lat się nie zmieniły, (dla java czy .net wzrosły o 30% w ciągu ostatnich 4 lat). Bardzo słabo się sprzedają nowe produkty. Wiele osób twierdzi że firmy pójdą w S4/HANA, ale produkt jest niedopracowany, wygląda jak R3 15 lat temu. Dlatego żadna rozsądna firma nie wyda kasy na
  • Odpowiedz
@lolek24: Ja akurat siedzę ponad 3 lata w tym, ale z opowiadań kolegów właśnie wywnioskowałem ze roboty jest o wiele mniej niż kilka lat wczesniej. Z tego powodu zastanawiam się nad migracją w co innego.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po 1-2 latach, w dobrym konsultingu, coś koło 7-8k brutto średnia pewnie. Z dodatków masz diety (konsulting raczej, nie programowanie). Ciekawiej się robi jak jesteś dobry, po 5-6 latach, możesz mieć 15-20k brutto UoP, albo B2B i 400+EUR net/day
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: Architektura systemowa wielu firm zmierza w kierunku rozwiązań komponentowych. Era systemów monolitycznych już dawno się skończyła. Przez jakiś czas SAP na pewno będzie sercem takiej architektury, ale z roku na rok niektóre elementy będą wymieniane na wyspecjalizowane zastosowania dziedzinowe.
Często wygląda to tak że, elementy systemu ERP zastępuje się innymi elementami zewnętrznymi. np: sapowe FI wykorzystuje dane z CRM - niekoniecznie sapowego.
  • Odpowiedz