Wpis z mikrobloga

To jest właśnie Bolzga :D Od poniedziałku trwają prace na kładce Bernatka. Najpierw zamknięta była cześć dla pieszych, którzy w tym czasie korzystali z części rowerowej. W czwartek sytuacja się odwróciła – zamknięto tę dla rowerów. I nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie to że na środku kładki stanęło trzech dzielnych Strażników Miejskich i... wlepiało mandaty rowerzystom za jazdę tę częścią.

To jest właśnie Polska - zamknij drogę dla ludzi, i zamiast wyznaczyć im objazd, karz ich za to że świadomie/nieświadomie używają drugiej połowy kładki.

Jak to ma zapobiegać wypadkom? Skoro już oddelegowano trzech (!) Strażników Miejskich do jednej kładki, to nie mogli po prostu stanąć na jej końcach i informować rowerzystów że przejazdu nie ma? No chyba, że chodzi tylko o wyrobienie statystyk...

Foto: Szymon.
Źródło: Platforma Komunikacyjna Krakowa
#polska #krakow #komunikacjamiejska #strazmiejska #bekazpodludzi
t.....m - To jest właśnie Bolzga :D Od poniedziałku trwają prace na kładce Bernatka. ...

źródło: comment_r7UaRxLcDH9UY8YMdGZt4Y8xq5cvb0DC.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
Ja nie wiem czy wy na prawdę jesteście tak #!$%@? czy baitujecie? Sam chodzę tą kładka prawie codziennie i właśnie dzisiaj miałem sytuację że po części dla pieszych rowerzyści jakby nigdy nic #!$%@?ą na rowerach i mają #!$%@? na przechodniów i tylko słyszę jak #!$%@?ą tymi swoimi śmiesznymi dzwonkami. Turyści zatrzymują się robią zdjęcia - normalna sytuacja, ale nieee #!$%@? rowerzysta zamiast zejść z rowerka i poprowadzić te 50m to będzie dzwonił
  • Odpowiedz
@troszkuschudlem: No zaraz, rowerzyści zawsze tacy zaznajomieni ze znakami, każdemu kierowcy wszystkie oznaczenia wyrectuja wraz z numerami, a maja problem ze zrozumieniem powyzszego oznakowania?
  • Odpowiedz
@troszkuschudlem: Prawilnie tylko przypominam, że o ile mandaty od Policji, Straży Granicznej, czy Pożarnej idą do budżetu państwa i policjant, ani jego przełożony nie widzi ich na oczy, to mandaty nałożone przez SM idą do budżetu gminy i ich przełożony (wójt/burmistrz/prezydent) widzi je potem jako dochód ;)
  • Odpowiedz