Wpis z mikrobloga

To jest właśnie Bolzga :D Od poniedziałku trwają prace na kładce Bernatka. Najpierw zamknięta była cześć dla pieszych, którzy w tym czasie korzystali z części rowerowej. W czwartek sytuacja się odwróciła – zamknięto tę dla rowerów. I nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie to że na środku kładki stanęło trzech dzielnych Strażników Miejskich i... wlepiało mandaty rowerzystom za jazdę tę częścią.

To jest właśnie Polska - zamknij drogę dla ludzi, i zamiast wyznaczyć im objazd, karz ich za to że świadomie/nieświadomie używają drugiej połowy kładki.

Jak to ma zapobiegać wypadkom? Skoro już oddelegowano trzech (!) Strażników Miejskich do jednej kładki, to nie mogli po prostu stanąć na jej końcach i informować rowerzystów że przejazdu nie ma? No chyba, że chodzi tylko o wyrobienie statystyk...

Foto: Szymon.
Źródło: Platforma Komunikacyjna Krakowa
#polska #krakow #komunikacjamiejska #strazmiejska #bekazpodludzi
źródło: comment_r7UaRxLcDH9UY8YMdGZt4Y8xq5cvb0DC.jpg
  • 70
@troszkuschudlem: bardzo dobrze, powinno się ich karać za nieprzestrzeganie prawa. Jeszcze z chodników powinni gonić to tałatajstwo

Zresztą zgodnie z wasza nowomową to zamknęli droge dla rowerów żeby oddać ją ludziom
Jak ktoś nie umie czytać znaków to powinni odłożyć pojazd do garażu i chodzić pieszo a nie pchać się na pojazd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanJakubek: nie interesuje mnie to bo jak wyminiesz rowerzystę zostawiając 0.7m zamiast 1m albo zamiast 50 km/h pojedziesz 60, albo jak zaparkujesz na 5 minut w niedozwolonym miejscu to jesteś #!$%@? z błotem i tak samo teraz rowerzyści powinni być #!$%@?, aż im kukle powinny wyjść oczami. Rowerzyści stali się wrzodem na dupie tego miasta i im szybciej zostaną postawieni do pionu tym lepiej. Bo więcej razy zdarzyło mi się ze
@PanJakubek: Prawo o Ruchu Drogowym, art. 11

4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.

Pieszy może poruszać się po ulicy/drodze rowerowej, rowery nie mogę po chodniku. Tak samo jak w razie zamknięcia jezdni auta nie mogą jechać po chodniku.
@HalEmmerich: mieszkam blisko kładki, nawet jak nie zamykali tam ludzie nonstop #!$%@?ą po drodze dla rowerów i mają to w dupie, łącznie z policją i strażnikami teksasu, którzy sami się #!$%@?ą na DDR (raz kiedyś zwróciłem takim uwage, że czemu tu chodzą to obraza majestatu i że pełnią funkcje służbowe, #!$%@?, bo pełniac funkcje służbowe nie można sobie ot tak chodzić np. po drodze)
@alteron: genialny pomysł xD Zakażmy rowerów, zwiększmy korki, a co, kto głupiemu narodowi zabroni. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie wrzodem są ludzie, którzy zamiast wspólnie starać się rozwiązać problem chcą jak najgorzej dla innych. Nie będę bronił części rowerzystów, którzy niestety nie myślą, lecz na równi trzeba stawiać ich z pieszymi i samochodami. Fajnie, że narzekasz z perspektywy pieszego, może czas popatrzeć na pewne sprawy z
@alteron: genialny pomysł xD Zakażmy rowerów, zwiększmy korki, a co, kto głupiemu narodowi zabroni. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie wrzodem są ludzie, którzy zamiast wspólnie starać się rozwiązać problem chcą jak najgorzej dla innych. Nie będę bronił części rowerzystów, którzy niestety nie myślą, lecz na równi trzeba stawiać ich z pieszymi i samochodami. Fajnie, że narzekasz z perspektywy pieszego, może czas popatrzeć na pewne sprawy z
@Kolarzino: patrzę z perspektywy kogoś kto robi 10k kroków dziennie po mieście, od początku 2018 roku zrobiłem 1500 km na rowerze w mieście i poza oraz codziennie dojeżdżam na uczelnię autem lub komunikacją miejską
@alteron: z całym szacunkiem, ale 1500 km w 1,5 roku, to nie jest zbyt wiele, zwłaszcza odliczając jazdę poza miastem, gdzie kilometry przychodzą zdecydowanie szybciej. Jeździsz autem oraz komunikacją i chcesz większego ruchu na ulicach? Nie każdy rowerzysta jeździ dla sportu, część z nich przesiadła się z auta.
Cieszę się, że dużo chodzisz, ale gdzie te 10k kroków robisz? Swego czasu chodziłem dziennie 7/8 km i nie miałem problemów z rowerzystami.
Ja nie wiem czy wy na prawdę jesteście tak #!$%@? czy baitujecie? Sam chodzę tą kładka prawie codziennie i właśnie dzisiaj miałem sytuację że po części dla pieszych rowerzyści jakby nigdy nic #!$%@?ą na rowerach i mają #!$%@? na przechodniów i tylko słyszę jak #!$%@?ą tymi swoimi śmiesznymi dzwonkami. Turyści zatrzymują się robią zdjęcia - normalna sytuacja, ale nieee #!$%@? rowerzysta zamiast zejść z rowerka i poprowadzić te 50m to będzie dzwonił
@troszkuschudlem: Kiedyś w #gdynia przy al. Zwycięstwa w miejscu gdzie kończył się w miarę nowo wyremontowany chodnik ze ścieżką rowerową obok, a zaczyna się stary i krzywy też ustawiło się dwóch naciągaczy ze straży miejskiej (specjalnie małą literą( ͡° ͜ʖ ͡°)) i wlepiali kwity rowerzystom kontynuującym jazdę chodnikiem. Tym co by chcieli przejść z rowerem na ulicę pewnie by wlepili mandat za deptanie trawy, a potem za
argument typu a u was murzynów biją! dziękuje koniec dyskusji

@alteron:
Posłuchaj dzbanie o IQ kamienia, tutaj nie idzie o obronę jednej grupy czy innej, tylko o to, że po 5 sek od zmiany strony, jedną grupę się specjalnie "mandatuje", a 5 sek przed zmianą stron, mieli to w dupie.
Po drugie, cała idea karania jest taka, by nie była to kara dla kary, tylko dla poczucia sprawiedliwości lub choć sensu.