Wpis z mikrobloga

Ja nigdy na emigracji nie byłem. Jestem Polakiem i żyję w Polsce. Tutaj chcę płacić podatki i rozwijać swój azyl, jakim jest moja ojczyzna. Wolę siedzieć w polskim pierdlu, niż na obczyźnie. Nigdy też nie zszedłem poniżej 10k miesięcznie... w Polsce. Od 11 lat pracy zarobkowej.
Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mogą być programistami lub specjalistami, ale dzisiaj nawet hydraulicy dobijają do 10k. Wszyscy, którzy pracują mądrze i na własny rachunek.

Jeśli jesteś młody, jasne, że nie przeskoczysz pułapu, jeśli Twoim celem jest wysyłanie CV do januszexów, z nadzieją, że ktoś się ulituje i "da pracę". W Polsce trzeba walczyć o swoje. Taka jest cena życia w naszym kraju, co powoli się zmienia.

Masz umiejętności? Rozwijaj je i szukaj sposobów ich monetyzacji.

Wszystkie stwierdzenia typu: "chlew obsrany gównem", "bangladesz europy", "murzyni europie" #!$%@?ą mnie, obrażają nasz piękny kraj i jego mieszkańców.
Są jak sranie na własny łeb.

#polska #emigracja #gospodarka #wygryw
  • 34
@blackol1: mam dla Ciebie propozycję, rozwal rurę w kiblu i dzwoń do hydraulików, miałem problem z rurą i 11/12 telefonów, odmówili bo im się nie opłaca, bo siedzą na domkach i robią instalacje :D
Przyjechał jeden łaskawiec i wziął 400zł za 10 minut roboty :D
@blackol1: administracja przyszła, zobaczyli co się stało i odmówili roboty
pękła mi rura równo ze ścianą, trzeba było kuć :)
stwierdzili, że to prywatna instalacja, a oni tylko wspólną naprawiają, nawet w łapę nie chcieli^^
@prohackuser: Rozumiem że moze zarabiasz dobrze, moze miałeś umiejętności czy szczęście by znaleźc sie w takiej grupie. Niemniej jednak większość Polaków zyje za słabe pieniądze, nie maja siły ani charakteru ani umiejetności by zarobić lepiej. Tak, zgadzam sie, ten kraj jest stworzony dla dzików, cwanych oportunistó którzy dojdą w Polsce do bardzo dobrych pieniędzy. Ja uważam jednak że jeśli nie ma się żadnego z powyższych to lepiej wyjechac i życ jak
@JudeMason: też rozumiem, że nie każdy może być "dzikiem", jak to określiłeś, ale to nie jest powód by od razu się obrazić i wyjechać do Hansa. Nie lepiej powalczyć kilka lat, a dopiero później się poddać? Ja po prostu nie rozumiem znacznej części polskiej emigracji. Zaraz po szkole, umiejętności zerowe, rozrywka alkohol z kumplami i on twierdzi, że w Polsce jest bieda.
Mam ogrom takich znajomych. Dziadowali w Polsce i dziadują
@prohackuser: Ja nie dziadowałem ani w Polsce ani za granicą. Ale miałem to szczęście że miałem zdolności czy łatwość do nauki rzeczy które w tej akurat konretnej chwili łatwo zmonetyzowac i zarobic dobre pieniadze w Polsce. Ale co z tego skoro na około mnei widze biedę i ludzi którzy cieszą sie że zarobią 2500 zł pracując w jednym z największych miast w Polsce? NIkt z nich się nie stara, nikt nie
Nie lepiej powalczyć kilka lat, a dopiero później się poddać?


@prohackuser: Nie? Niby dlaczego skoro mogę po prostu wyjechać do normalnego cywilizowanego miejsca i żyć jak człowiek a nie robal?
Osobiście nienawidzę tego "kraju" (chlewu obsranego gównem) nie tylko z powodu #!$%@? rynku pracy ale po prostu nienawidzę polaków. Są toksyczni, głupi, januszują i ciągle tylko "KIEDYŚ TO BYŁO"
ten kraj jest pozbawiony logiki.
@Pan_Jerzy: ten kraj pozbawiony logiki się zmienia w zastraszającym tempie i nie mów, że nie dostrzegasz zmian z roku na rok.

@JudeMason: tak jak wyżej, to się zmienia, 2500zł to zaraz będzie minimalna, a i tak czasem wejdę na olx z ciekawości i robota za 4k-7k jest powszechna. Oczywiście, na kasie, bez żadnych umiejętności nikt Ci tyle nie da, ale i tak płacą w Biedronkach więcej niż minimalna

@Pan_Jerzy:
@prohackuser: Owszem zmienia się i to zauważyłem ale i tak nie jest dobrze.
Co do studiów - tu się akurat zgadzam. Dlatego właśnie studiuję zaocznie - żeby móc pracować już teraz w zawodzie i uczyć się ciągle nowych przydatnych rzeczy. Dzięki temu czego sam nauczyłem się w domu/pracy widzę jak niski poziom jest na studiach i że wcale nie są lepsze niż "bootcampy programista w 3 miesiace" za 10k

Mam wielką
@JudeMason: swoją drogą, ja w Polsce nie pracuję, mam klientów z całego świata, nawet z takich krajów jak Nepal ;) ale widzę też co się dzieje, płace normalnych ludzi dynamicznie rosną. Widzę czym ludzie jeżdżą, jakie robią zakupy, co noszą na sobie. Muszę się starać, bym nie stał się przeciętniakiem za te 15 lat ;)

@Pan_Jerzy: jeśli chcesz być programistą, to nie bootcampy. Wymyśl sobie projekt, który zrealizujesz w domu.
@prohackuser: tl;dr po prostu masz kompleks braku studiów i zmieniasz wymyśloną historyjkę na bieżąco dopasowując ją do odpowiedzi. Najpierw zadzwoniłeś do hydraulika i hurr durr, a potem stwierdziłeś że podobno najpierw dzwoniłeś do administracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)