Wpis z mikrobloga

Jak myśli antyszczep "szczepionki nie wpływają na liczbę zachorowań, na liczbę zachorowań wpływają "czynniki ekonomiczne"", po czym wrzuca wpis o wpływie szczepień na poziom zachorowalności... ale pomińmy to milczeniem. I teraz sprawdźmy - chorzy Ukraińcy przyjeżdżają do Polski, w tym samym czasie ilość niezaszczepionych Polskich dzieci antyszczepów wzrasta. Z pod ochrony szczepień wypadają też starszy ludzie, którzy nie przyjęli drugiej dawki szczepionki przeciw odrze. Powoduje to zwiększenie zachorowań na odrę wśród Polaków.
@Kempes:

Czyli zwiększona od około 3 lat migracja Ukraińców do Polski, a co za tym idzie osób nie zaszczepionych, nie ma żadnego ale to żadnego wpływu na obserwowany trend wzrostowy zachorowań na terenie Polski? (ʘʘ)


Jak?! Ja się pytam jak? Jak Ty doszedłeś do takich wniosków xD? Wróć do szkoły do nauki czytania.

PRZECIEŻ, wprost napisałem "Wygląda, że duży wzrost. Media czy takie troll fanpage w większości
Pobierz DanteTooMayCry - @Kempes: 

 Czyli zwiększona od około 3 lat migracja Ukraińców do P...
źródło: comment_WpWvGA2q8BzdWunsfjYAuCAHjArgnXOV.gif
@Falquan:

Zawsze się zastanawiałem jak to jest, że proepidemicy wywalają z siebie bezład słów, pomieszanej faktografii, naginają statystyki i fakty dostosowując je koślawo do swoich i okraszając pogardliwymi epitetami wszystkich dookoła- to jednak wymaga w miarę sprawnego mózgu, byle ćwierćinteligent by sobie z tym nie poradził.


Nagina statystyki xD. Fakty nie zgadzają się z wierzeniami, więc powiedzą, że nagina statystyki xD. Skąd Wy się bierzecie.

@AlvarezCasarez:

kilka tysięcy procent w
Dokładnie tak, mają znikomy wpływ, no chyba, że to szczepionka żywa, wtedy w odpowiednich warunkach (vide Ukraina) mogą powodować zwiększoną liczbę zachorowań.


@DanteTooMayCry: dziękuję za odpowiedź. W takim razie kolejne pytanie albo raczej pytania, teraz już odpowiedź raczej trochę dłuższa niż tak/nie. Dlaczego w obecnym świecie nie mamy do czynienia z ospą prawdziwą, co miało wpływ na zmniejszenie, a następnie eradykację tej choroby? To samo pytanie co do polio, dlaczego dzisiaj
@DanteTooMayCry Jak przemilczają, że chorują przyjezdni, to skąd ty wiesz że to chorują przyjezdni? Skąd masz dostęp do takich informacji? Tak z ciekawości pytam...
Trend jest wzrostowy NA TERENIE POLSKI, bo ci ludzie chorują na terenie Polski. Czego nie rozumiesz?! A może chcesz do danych statystycznych z terenu Polski brać pod uwagę tylko Polaków?! Masz ty człowieczku odrobinę RiGCz?! (ʘʘ)
Poza tym większa liczba nieszczepionych w Polsce powoduje
@Cinkito:

Z Polio będzie łatwo, bo enty raz dopiero co o nim pisałem, więc wystarczy przekopiować sprzed kilku dni. O ospie pisałem dawno, chociaż wielokrotnie, więc zaraz spróbuje się dokopać, bo nie chcę mi się znowu tak długiego wywodu pisać.

Najpierw trzeba powiedzieć, że to nie Polio było problemem, bo polio to lekka choroba w 95% nie dająca ŻADNYCH OBJAWÓW.

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/choroba-heinego-medina-polio-przyczyny-objawy-leczenie-aa-vbNm-3r3k-7FLv.html

Choroba Heinego-Medina, inaczej ostre nagminne porażenie dziecięce lub polio, to
Pobierz DanteTooMayCry - @Cinkito: 

Z Polio będzie łatwo, bo enty raz dopiero co o nim pis...
źródło: comment_DsaK1lVUURnXRFUVnDrB1uHrMwZHHtJS.jpg
@levusek1992: Spójrz na wykres szczepień Ukrainy - przez bardzo długi czas niemal wszyscy szczepieni.

Zapytaj sam siebie - w jakim wieku szczepi się na odrę i w jakim wieku ludzie przejeżdżają tu do nas pracować?

Krótko mówiąc obecni 20-30 latkowie, którzy przyjeżdżają do nas byli szczepieni. Nieszczepieni mają obecnie 10-20 lat.
@DanteTooMayCry

lekka choroba w 95%


90-95%

Przyczyną tego był środek owadobójczy DDT oraz jego pochodne. Korelacja z jego użyciem jest silna.


Nikt tego nigdy nie potwierdził, bo nie przeprowadzono odpowiednich badań. Korelację można sobie bardzo łatwo samemu znaleźć, jak choćby słynną ilość piratów na świecie z ociepleniem klimatu () DDT nie jest powszechnie używane od wielu lat, a szczepionka jest i o jej skuteczności świadczy
@Cinkito: No nie znajdę teraz moich wpisów, więc tak krótko, bo nie mam już czasu na wielkie wpisy.

Ospa została wyeliminowana tylko dlatego, że jedynym rezerwuarem jest człowiek. Stąd myślano, że z odrą również się uda - sądząc, że ospa została wyeliminowana dzięki szczepieniom. Odra miała być już wyeliminowana w latach 80, kiedy przecież karnie szczepiono. Nie wyszło. Od tego czasu WHO ciągle tylko przesuwało datę. Powinni więc już dawno pomyśleć,
@DanteTooMayCry: jednak kolega @Kempes ma rację. Po pierwsze korelacja nie oznacza przyczynowości, wyciągnięcie takich wniosków bez konkretnych badań, które by to potwierdzały jest bez sensu. A po drugie jak już wyciągasz takie wnioski, że DDT (które wcale nie jest dla ludzi taką silną neurotoksyną jak to próbujesz przedstawić) to trzeba postawić pytanie, które zostało zadane. Mamy poziom zachorowań 4-8% zanim zaczęliśmy korzystać z DDT. Zaczynamy z niego korzystać, widzimy wzrost zachorowań,