Wpis z mikrobloga

@Maslo_Z_Chlebem: Ludzki wzrok działa w ciemności dość specyficznie i praktycznie niemożliwe jest uzyskanie podobnego widoku aparatem. Fotografia nie oddaje wielkości Drogi Mlecznej, w rzeczywistości jesteś nią dosłownie otoczony - musiałbyś wyświetlić zdjęcie na ekranie kinowym i oglądać je z małej odległości, żeby uzyskać podobny efekt. Podobnie z dynamiką obrazu, ekran komputera jest w stanie wyświetlić tylko 256 poziomów jasności w każdym kanale. "Głębia" obrazu na żywo jest zdecydowanie większa. Z drugiej
@paliakk: Kompleks mgławicowy Rho Ophiuchi jest na prawo od Jowisza (najjaśniejszy punkt na zdjęciu), centrum galaktyki jest w okolicy największego zagęszczenia gwiazd
@login-jest-zajety: Nie mam bloga, w necie udzielam się w większości pod swoim tagiem na mirko.
@jemjajka: Polska jest 20-25 stopni szerokości geograficznej na północ od La Palmy, tak więc duża część południowego nieba znika nad pod horyzontem. Na tego typu ciemne niebo można jeszcze natrafić w Bieszczadach, ale trzeba mieć szczęście i trafić na noc o dobrej przejrzystości powietrza i niskiej wilgotności. @Nightscapes_pl wrzucał niedawno podobną fotkę spod Tatr, możesz
z tego co czytałem to równie dobrym obiektywem i znacznie tańszym jest samy 16mm f/2.0(full manual)
zakupiłem niedawno i czekam na niebo bez chmur żeby przetestować:)