Wpis z mikrobloga

@xandra: On nie stracił głosu, ma po prostu afazje. Może mówić, ale nastąpił rozpad systemu komunikacyjnego - mówienie, rozumienie, nazywanie, powtarzanie, a nawet pisanie, czytanie czy liczenie mogą być zaburzone w różnym stopniu. Czeka go długa rehabilitacja neurologopedyczna, a jej skutki i tak mogą być różne, w zależności od rozległości uszkodzeń mózgu i prowadzonej terapii
@xandra: Ale źródło czego? Jestem neurologopedą, także źródłem jest moja wiedza o rehabilitacji mowy pacjentów po udarze. Generalnie po udarze lewej półkuli, gdzie u większości ludzi mamy ośrodki mowy (a na miejsce udaru wskazuje prawostronny paraliż ciała) mamy objawy afazji. Czasem delikatne, czasem bardzo duże (pacjent nie mówi, nie rozumie, nie ma z nim logicznego kontaktu). Objawy zależą od uszkodzonych ośrodków mózgu i ich rozległości, a takich informacji do mediów się
@upupiona: Rozumiem, to zła wiadomość... Także jeżeli chodzi o rzetelność dziennikarzy. Cytat:

Nie da się ukryć, że proces powrotu do zdrowia będzie długi, żmudny oraz bardzo kosztowny. Gwiazdora "Barw szczęścia" czeka intensywna rehabilitacja, a także praca z logopedą, który pomoże odzyskać mu mowę.


Chyba pozostaje zatem tylko powspominać. Bardzo smutno mi się zrobiło (,)

@zackson: A empatia?
xandra - @upupiona: Rozumiem, to zła wiadomość... Także jeżeli chodzi o rzetelność dz...