Wpis z mikrobloga

Wchodzisz na wykop poczytać coś ciekawego, zobaczyć śmieszne obrazki, ale czasem trafiają się takie kwiatki.

Prości ludzie nie mają problemów, tylko śmietanka elity z wykopu.
Bo przecież prości ludzie nie martwią się o swoją przyszłość, swoich dzieci, tylko myślą o #ruchanie jak przyjdą z pracy #pdk

A i tak na marginesie, wiecie kto najczęściej popełnia w Polsce samobójstwa?
UWAGA!
Prości ludzie ze wsi! Tak dokładnie ci sami którzy nie mają problemów!

#samobojstwo #zalesie #niewiemjaktootagowac #przemyslenia
Pobierz r.....r - Wchodzisz na wykop poczytać coś ciekawego, zobaczyć śmieszne obrazki, ale c...
źródło: comment_jMx7bkHEhS5aoAdndw7rN5fHzOEi7DxI.jpg
  • 103
@sloopski: Uwzględniam, ja też na co dzień piszę o takich rzeczach tylko na wykopie i wiem że ludzie dużo obaw i trosk trzymają głęboko w sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja nie uważam się w żaden sposób za lepszego od kogokolwiek, wręcz mam wciąż problem w przeciwną stronę.
Po prostu wolałbym być takim właśnie sobie niemyslącym za dużo, cieszącym się i martwiącym zwykłymi rzeczami człowiekiem, mnie to
Ale on ma dużo racji - chociaż generalizuje strasznie i ujął to tak, że brzmi to jak zarzuty - a rozchodzi się o to, że faktycznie ludzie mało inteligentni, a raczej powiedziałbym mało inteligentni emocjonalnie i bez zmysłu obserwacyjnego są bardziej szczęśliwi, bo po prostu wielu rzeczy w ogóle nie zauważają.


@Zawilecc: bullshit. Tacy ludzie niewiele kontrolują - więc są zdani na łaskę losu co im przyniesie. Raz jest w miarę
@Zawilecc: > Napisałem, że jest lżej kiedy nie rozkminiasz za bardzo życia

Rzadkim jednak zjawiskiem jest dresiarz zastanawiąjący się nad sensem istnienia tego wszystkiego,


Jaka wierutna bzdura. To jest właśnie problem Ego. Ja i zwierzęta dookoła. Dać im żreć, samice i można hodować jak świnie. Gwarantuje ci że większość osób przemieszczających się komunikacją miejską myśli tak o współpasażerach. Patrz wszędzie dookoła normictwo poza pchaniem kuli gówna zwanym życiem nic ich nie
@dioxyna Nie musisz mi tego tłumaczyć, też taki byłem swego czasu. Wbrew pozorom zachlysniecie się każdą filozofią jest niebezpieczne i może prowadzić do nieszczęścia, nawet stoicyzmem, tylko w tym przypadku dochodzi raczej do przesadnej gloryfikacji logicznego myślenia przy całkowitej bagatelizacji uczuć i intuicji.
Niestety zachlysniecie się niedojrzalym nihilizmem (właściwie to nawet bardzo dojrzały nihilizm jest chyba w jakimś stopniu infantylny) może prowadzić nie tylko do cierpienia własnego ale też i otoczenia. Columbine
@vikingbrigand: dokładnie, ja też na własnym garbie się przekonałam, czasem trzeba coś wziąć do ust, przeżuć, by się przekonać, że to tak naprawdę gówno w kolorowym papierku. To może być element dojrzewania (pesymizm, nihilizm czy nawet mizantropia), ale człowiek z tego wyjdzie prędzej czy później. Najgorzej jak ktoś buduje na tym swoją tożsamość
@dioxyna Niestety psychoemocjonalne samookaleczanie, zupełnie jak to fizyczne, w przypadku długotrwałego stosowania zaczyna dawać jakieś poczucie ulgi i elitaryzmu. Tak jak mówisz, budowanie swojej tożsamości na nienawiści lub pogardzie do czegokolwiek lub kogokolwiek nie tylko prowadzi do nieszczęścia i samotności, ale przede wszystkim powoduje że człowiek czasem dorosły musi odbudowywać swój światopogląd od zera.
Ja w wieku 20 lat musiałem zburzyć swoje ego z zamiarem złożenia go świadomie na nowo. W trakcie
@Peeleejin: Czemu Ty mi imputujesz rzeczy, których nie powiedziałem ? Weź mi znajdź choć jedno moje zdanie w tej dyskusji, z której wynika, że mam przerost ego i uważam się za lepszego, a innych za zwierzęta. To Ty próbujesz zrobić ze mnie jakiegoś freethinkera pogardzającego innymi, którym nie jestem.

@vikingbrigand: Bardzo mądre słowa, chociaż stoicyzm mi w sumie bardzo pomaga.
Ja w wieku 20 lat musiałem zburzyć swoje ego z zamiarem złożenia go świadomie na nowo. W trakcie tego procesu dotarło do mnie że najlepiej jest w ogóle go nie mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to już temat na inny odcinek.


@vikingbrigand: Nie chciało by Ci się tego kiedyś opisać w jakimś osobnym wpisie ? Jak tak to zawołaj jak co.
@raskater: Ale on ma trochę racji.

Kiedy ty zastanawiasz się nad przyszłością, emeryturą, karierą, kalkukuesz czy wziąć kredyt na mieszkanie to w tym samym czasie Seba z bloku obok, w wynajętym mieszaniu, popija żubra, oglada Kiepskich a potem pójdzie ruchać się bez gumy mimo że już ma troje dzieci.

Wiesz dlaczego najbiedniejsi ludzie mają zazwyczaj najwięcej dzieci? Bo oni właśnie są zbyt głupi żeby przewidywać konsekwencje swoich działań i myśleć przyszłościowo,