Wpis z mikrobloga

Wchodzisz na wykop poczytać coś ciekawego, zobaczyć śmieszne obrazki, ale czasem trafiają się takie kwiatki.

Prości ludzie nie mają problemów, tylko śmietanka elity z wykopu.
Bo przecież prości ludzie nie martwią się o swoją przyszłość, swoich dzieci, tylko myślą o #ruchanie jak przyjdą z pracy #pdk

A i tak na marginesie, wiecie kto najczęściej popełnia w Polsce samobójstwa?
UWAGA!
Prości ludzie ze wsi! Tak dokładnie ci sami którzy nie mają problemów!

#samobojstwo #zalesie #niewiemjaktootagowac #przemyslenia
r.....r - Wchodzisz na wykop poczytać coś ciekawego, zobaczyć śmieszne obrazki, ale c...

źródło: comment_jMx7bkHEhS5aoAdndw7rN5fHzOEi7DxI.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@raskater: a ja bym prosiła jakieś źródło tego, że zamachy samobójcze najczęściej popełniane są na wsiach, bo niestety na stronie statystyka.policja.pl nie widzę nic na ten temat.
Nie czepiam się tylko po prostu wychodzi na to, że mój profesor od profilowania podał nam inne dane.
  • Odpowiedz
@raskater: Ale on ma dużo racji - chociaż generalizuje strasznie i ujął to tak, że brzmi to jak zarzuty - a rozchodzi się o to, że faktycznie ludzie mało inteligentni, a raczej powiedziałbym mało inteligentni emocjonalnie i bez zmysłu obserwacyjnego są bardziej szczęśliwi, bo po prostu wielu rzeczy w ogóle nie zauważają.

Z doświaczenia wiem, że światu lepiej się za bardzo nie przypatrywać, ale wyłączyć to bardzo trudno, więc ja też
  • Odpowiedz
@efceka: Tak i jeszcze praktyka uważności.

Wiem, że jak jest dzien zapchany aktywnościami to jest lepiej, ale nie da się cały czas latać jak świr - to idzie też zwariować w drugą stronę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@raskater: To. Przedstawił całą sprawę, jakby czuł się jakimś nadczłowiekiem, kiedy taka ignorancja do osób uboższych, może mniej wykształconych, jest tylko dziecinna. A prawda jest taka, że poczucie beznadziei nie ma nic wspólnego z inteligencją. Dalej mnie dziwi, że nikt tam nie wrzucił mema z freethinkerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@raskater: Nie chodzi o to, że zwykli prości ludzie się o nic nie martwią, tylko że jakimś cudem potrafią cieszyć ich te same zwykłe pierdoły po raz tysięczny. Ludzie ambitni muszą sobie szukać coraz nowszych wyzwań, aby nie zwariować pod naporem szarej rzeczywistości. Ewentualnie idą w alko albo dragi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@przekojot: To właśnie nazywa się szczęście i cel. A nie ganianie za marchewka na kiju. Właśnie radość z codziennych spraw jest esencją życia A nie dobra którymi się otaczasz zeby zapomnieć ze w środku jestes pusty.
  • Odpowiedz
  • 9
Miraski, ale każdy boi się umrzeć bez względu na wiek i wykształcenie. Każdy też często myśli, że jego egzystencja jest zbędna/jest niepotrzebny. Tu nie potrzeba inteligencji. To są atawizmy. Osobiście myślę, że są głównym motorem ewolucji.
  • Odpowiedz